Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ja imam oznake airbag i u prednjim stubovima, kao i u stubovima iza vozaca-suvozaca.

Da li su to isto zavese ili jastuci?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte!!

Razmišljam o zameni auta pa mi je jedan zapao za oko:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4229568/fiat_bravo_gt_sport/

 

Clip_10.jpg

 

Ima li ko iskustva sa ovim modelom? Još bolje ako neko poznaje vlasnika i automobil.

Ne bih da se zaletim .. nije ni cena mala (toliko nemam ali .. možda se nešto iskopa za neko vreme).

 

Hvala!

Edited by Woodoo
print screen je obavezan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa voze ljudi sa foruma taj model,ako si na to mislio,pisano je o njemu...

E sad da li neko zna nesto o konkretnom primerku,to je druga stvar :)

 

Uglavnom pise da je moguca provera u ovl. servisu,za pocetak idi i proveri kilometrazu.Posle pretresi detaljno auto ili u ovl. ili kod nekog drugog majstora. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto brzo uvezen / registrovan pa se prodaje posle 7-8 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je neki kao ja :)

Kolika je vremenska preporuka (nevezana za kilometražu) kod JTD/MJet za zamenu zupčastog iz prve ugradnje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po uputstvu: Bez obzira na pređenu kilometražu, preporučuje se zamena zupčastog kaiša na svake 4 godine kada su zahtevni uslovi vožnje (hladna klima, gradska vožnja, nekorišćenje vozila u dugom vremenskom periodu, vožnja po prašnjavim površinama) ili, na svakih 5 godina. 

Sport oprema a manuelna klima  :thumbdown:

Edited by milos_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slučaju, možemo pretpostaviti da je vlasnik pažljiv i posvećen ako mu je iz tog razloga menjao zupčasti na toj kilometraži.

 

Što se tiče klime, automatska u Sport paketu je išla samo uz doplatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto brzo uvezen / registrovan pa se prodaje posle 7-8 meseci.

Kako znaš da je skoro uvežen - pre tih 7-8 meseci? :)

hmmm - imaš neke skrivene moći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam gadnu naviku da kad me neko slaze za jednu stvar vise mu nista ne verujem. A potrosnja mi je nerealna, jedino ako nije put do GR.

Drugo, drugar je imao neki crni sport isto sa nekih 140.000km i otisao je za jedan dan, a ovaj kampuje od decembra.

Opet ovaj je otisao za oko 6.000eur a ovaj je mnogo vise.

To koliko je dugo nema veze, i ja menjam kola na godinu dve max ali mi je svaki utegnut.

 

@munje

Zna po tablici jer je BG 766, sto znaci da je prvi put reg prosle godine. Visok broj.

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RSS

Hvala na pomoći.

 

Ništa - idem ja to da pogledam pa ako mi se svidi na oko onda angažujem majstora za detalje.

Jer ako je stvarno prešao 80K onda je to bomba - neću imati šta da pipnem narednih 30K i više.

Ja sam sa mojim Stilom prešao već preko 250K i sve radi kao sat ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

po servisnom uputstvu je na 120k zamena zupčastog, ovaj stoji dugo vec ali mu je i cena malo jaca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

po servisnom uputstvu je na 120k zamena zupčastog, ovaj stoji dugo vac ali mu je i cena malo jaca....

Aha - znači da je duže vremena na oglasima? Ja nisam pratio oglase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od decembra je u oglasu, Mislim da se liku ne zuri i ceka da neko naleti.

Ja mislim da je to previse para, ima on vise opreme od mog, ali je skuplji 2.000eur.... mnogo.

 

Bio je neki sport iz svajcarske za mnogo manje para, mislim oko 5800, a i on stoji pa ako je ok i tu moze cena da ide mnogo dole.

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto se toliko cimate oko tog zupcastog... Naravno da moze da se pregleda, veruje prodavcu - sve to izbegavam, ko zna kako je vozen, odrzavan, koliko je stajao...

Kad dajes vec toliki novac za auto, zamenis i miran si... A ceh, ne daj Boze, moze da bude mnogostruko veci.

Ionako ces raditi mali servis, a ruke + set za zupcenje + vodena pumpa izadju oko 150 EUR dodatnog troska (i to iz originala, kod nasih drugara sa foruma).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kad dajes vec toliki novac za auto, zamenis i miran si... A ceh, ne daj Boze, moze da bude mnogostruko veci.

Ionako ces raditi mali servis, a ruke + set za zupcenje + vodena pumpa izadju oko 150 EUR dodatnog troska (i to iz originala, kod nasih drugara sa foruma).

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga spomenuo u kontekstu da mu je vremenski rok istekao, iako nije prešao kilometražu za zamenu.

A ako je vlasnik iz tog razloga to odradio, onda ima pohvale od mene  :thumbup:

I naravno, sve ovo pod uslovom da su svi navodi iz oglasa tačni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam ljudi na trudu! Zaista nisam očekivao ovako veliki response sa više strana. You are awesome! :thumbup:

Nažalost, danas palim iz BGa i neću biti ovde do kraja sledeće nedelje :( tako da ću ići da ga pogledam tek kada se vratim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude voljan da te ceka do tada ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ti si malo slab sa parama ... nadam se da neces sve da spucas u auto pa da ne ostane nista za servis ili za nesto tipa zamenu guma ili neki kvar iznenadan ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...