Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

O tome sve vreme i pričamo. Gde si ti video majstora (za bilo koju marku) u Srbiji? Na prste jedne stolarske ruke da ih prebrojiš ;) Mislim, nije ni preko nešto bolja situacija da ne ispadne da kudim Srbiju :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam bas zainteresovan za ovaj auto raspitivao sam se kod majstore. Rekli su da je auto super da je majbolje 1.9 uzeti, mada su dobri i 1.6 nista lose... Ali samo dizel jel benzinci imaju problem sa elektronikom

Ahhh... evidentno je da si pričao sa nekim... 'ajde da kažem - "majstorima" da ne govorim nešto drugo da ne ogrešim dušu %29.gif

 

Ta priča otprilike ovako zvuči: 1,9 radim svaki dan i to znam da nema problema, a i išao je u Stila tako da ga radim već godinama unazad. 1,6 je još uvek noviji motor nisam ga toliko radio, ali do sada nisam imao neki problem kada sam ga radio. 1,4 benzin nisam nikada radio (jjer ih i nema kod nas skoro nikako), ali to je Fiat tako da verovatno ima problem sa elektronikom. 

 

:D

A ja bih još dodao da generalno majstori ne vole ("majstori") benzince u FIat-u. Ne znam što. 

Pa zato sto je komplikovaniji od dizela sto se tice nekih stvari i nece da lupaju glavu, barem neki . . .

Послато са GT-I9070 уз помоћ Тапатока

 

Secam se kad sam odlucio da kupim Stila,raspitam se koji majstor je u gradu najbolji za Fiat-e,odem kod njega i kazem mu da hocu da kupim Stila benzinca i da mi kaze nesto o tom modelu,sta da gledam i sl...

Covek mi doslovno kaze:Uzmi 1.9 jtd da te ne boli glava.

Ja mu objasnim da sam resio da kupim benzinca i da me dizel ne zanima i pitam sta je problem za benzincima?

Onda mi on objasni da Dizel i ako ima vise delova kad se jednom sredi to je to a na benzincu nikad ne mozes da utvrdis i u potpunosti resis problem :laughing:

 

Kupim ja Stila 1.2 i posle nekog vremena odem kod njega i pozalim mu se da mi auto secka na niskim obrtajima i trzne kad otpustam gas..

I dobijem odgovor da on moze da mi promeni 5-6 stvari na autu kako bi resio problem,uzme mi pare za delove i ruke, ali ne moze da garantuje da ce otkloniti problem i da zato ne zeli da mi to sredjuje :rolleyes:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zameni ga za dizelasa :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam u fiatove dizele, ali ja prelazim godisnje 8000 km, tako da bih ipak izabrao benzinca. Moj punto je 1.2, 8 ventila i radi bez greske, najbitnija je stvar kako vozis i kako odrzavas auto.

Edited by radonjeski

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kod njih normalno, kod mene je bas masan. Cak je i protokomer bio u katastrofa stanju ali posle ciscenja sve ok. Tu sliva ulje sa ibera . . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za majstore koji hoće rutinski i lak keš to stoji. Radi se samo o tome da to nije ne znam ni ja koliko komplikovano. I istina je da ljudi hoće da kupe na sigurno, pa neka i za male pare. 

Ja mog zmaja nisam birao na konto toga što ima 1,9 motor koji je rutinski za održavanje, već jer je bio primerak auta koji nije izarčen i koji je dobro održavan. Jedini pravi plus je što je 1,9mjet malo tiši nego li 1,6mjet, ali i to nije bio presuđujući faktor, inače kao što sam ranije pričao, svaki ima svojih prednosti i mana... 

 

Na kraju ce ispasti da je 1.9 mjet 8v tisi i od 2.0 mjet-a 16v... :D:p:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih nikad ni upoređivao sa 1,9 mjet jer - nisam se ni vozio u 2.0 mjet, samo sam ga čuo spolja, nije bio naročito bučan, ali s obzirom na cenu koju sam zadao, nije ni bilo šanse da gledam 2.0 mjet, tako da mi to nije poznato niti bih se udubljivao u zvuk 2.0. 

1,6 i u verziji 105, kao i u 120 KS je i unutra i spolja bučniji nego 1,9 120 KS. Ta buka, nije nepodnošljiva, već je drugačiji zvuk u pitanju, 1,6 se tako čuje i tu nema šta da se priča, na to se navikneš. Meni je recimo ta razlika naročito očigledna kad uđem u neki službeni Bravo, tek pošto sam se na posao dovezao svojim Bravom, i krenem npr za Niš, i onda - negde kod S.Palanke već nemam zamerki na zvuk. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam navikao na buku a i volim da cujem motor, do duse vise benzinski ali eto nije ni dizel los :p samo jos neki blow off kad bi zasistao bilo bi . . .:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vozio 2.0 DTI i za sad je 1.9MTJ dosta tisi, ima i da je izolacija u bravu bolja ali je pri vecim brzinama daleko tisi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih nikad ni upoređivao sa 1,9 mjet jer - nisam se ni vozio u 2.0 mjet, samo sam ga čuo spolja, nije bio naročito bučan, ali s obzirom na cenu koju sam zadao, nije ni bilo šanse da gledam 2.0 mjet, tako da mi to nije poznato niti bih se udubljivao u zvuk 2.0. 

1,6 i u verziji 105, kao i u 120 KS je i unutra i spolja bučniji nego 1,9 120 KS. Ta buka, nije nepodnošljiva, već je drugačiji zvuk u pitanju, 1,6 se tako čuje i tu nema šta da se priča, na to se navikneš. Meni je recimo ta razlika naročito očigledna kad uđem u neki službeni Bravo, tek pošto sam se na posao dovezao svojim Bravom, i krenem npr za Niš, i onda - negde kod S.Palanke već nemam zamerki na zvuk. ;)

 

Ma salio sam se ja...

 

Ja sam imao priiliku da se vozim i vozim nekoliko novih brava osim mog... Medju njima su 1.6 105 konja 1.6 120 konja 1.9 120 konja i moj 2.0 165 konja... Od svih njih daleko najtisi je moj od 165 konja... Posle njega mislim da je 1,6 105 konja... Opet kazem to je moje misljenje, taj 1.6 od 105 konja koji sam vozio je NOV auto koji je presao 30 000 km, kupljen glanc nov u delti... Po meni je radio extremno tiho i lepo i dosta lepse od 1.9 8v mjeta koji ima komsija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi 16v motori imaju dve bregaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je čak i malo viši od Stila koji malo više voli da se češe o ivičnjake   :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...