Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Utvrdjujem gradivo na polovnim automobilima, gledajuci po 1000. put sta se prodaje...

Nista mi nije jasno sa ovim paketima opreme... U 99% slucajeva, ako ima automatsku klimu, parking senzore, tempomat, felne 17'', grejace i podizace svega, itd. - nema Bluetooth!

 

Ne kontam...

Najbolji reper su ti ručke. 

 

Crne (klot) - Active

U boji auta - Dynamic

Hromirane - Emotion

 

BT je bio standard u Emotion opremi, ali samo za neka tržišta (tipa Holandija). Za ostala vozila se doplaćivao. Mogao je da se ubaci i u Dynamic pa se nemoj začuditi da nađeš Dynamic opremu sa BT-om. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što se većina stvari mogla doplatiti. Meni deluje kao da su ručke najnebitnije pri kupovini auta i da njih retko ko doplati na dynamic-u da budu hromirane. Realno i koji će mu... al' ako ti kažeš da ih ima solidan broj onda jbg... neka kači čovek o čemu razmišlja pa ćemo gatati :) 

 

A možemo i po broju šasije da proverimo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam za ove smernice! Sicuacija je sada malo jasnija, tj. shvatio sam da pravila nema, ali znam na sta treba obratiti paznju.

Nego...

Stekao sam utisak (gledajuci fotke) da bolje izgledaju sedista iz nizih nivo opreme od ovih u emotion-u.

Ne znam koji je to materijal (podseca na plis), ali mi izgledaju kao neke jeftine presvlake.

Mnogo privlacnije mi izgledaju ona iz dynamic-a (onako rebrasta).

 

Imate neki komentar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ovome moj Bravo je Dynamic ali ima onda dosta dodatne opreme u sebi koja je onda dodatno ugradjivana (BT,navigacija, sklapanje retrovizora, podizaci svuda,panorama...) totti to zna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus digitalna klima, tempomat pa namestanje sedista u lumbalnom delu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

po ovome moj Bravo je Dynamic ali ima onda dosta dodatne opreme u sebi koja je onda dodatno ugradjivana (BT,navigacija, sklapanje retrovizora, podizaci svuda,panorama...) totti to zna ;)

Da, Dynamic sa nadoplatama :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e digitalnu klimu nema i tempomat :) ali sve ostalo bukvalno ima.... samo mi za tempomat smeta sto to nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja mislim da tempomat moze bez problema da se ubaci, samo vidim da mi treba plastika oko volana sa tempomat rucicom ili da moju isecem u ubacim rucicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja mislim da tempomat moze bez problema da se ubaci, samo vidim da mi treba plastika oko volana sa tempomat rucicom ili da moju isecem u ubacim rucicu :)

 

To se iseca :) Pogledaj radove malo ovih majstora sa polovnih automobila, gotovo fabrički sve bude kada urade

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije fabrički dok ne legne guma od ručice, ali kad guma nalegne, ništa se ne vidi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Pa po kakvim putevima ti voziš?   :laughing: Ja se gomilu puta iznerviram što gušim ovih 115ks pošto ne možeš da se izvučeš iz kolone i prešaltaš kako treba, a ne da mi treba više. Išao je Stilo i do Italije preko Hrvatskih planina koje su čak i dosta oštrije od Bubanj Potoka i vukao je bez problema 130-140 tuda, preko toga je mogao, ali nisam smeo da se glupiram u inostranstvu tako da meni ova konjaža taman odgovara. Što se preticanja tiče vozim uglavnom autoputem,a  normalno ako jednom nedeljno nekog preteknem na Batajničkom drumu i to je uspeh. Ako još malo pritegnu ove zakone i nateraju nas da vozimo po ograničenjima ja ću bez razmišljanja sledeći auto gledati do 1600 kubika.

 

Ajde da i ja stanem u odbranu 2.0hdi. Probao sam davno 307 sa tim motorom i užasno se smorio. Ne ide nikako, mnogo troši i nema onog udarca u leđa kao u Stilu. Pre par nedelja me komšija provoza u 2.0hdi C5 i oduševim se kako ide, rekao bih da mu više ni ne treba tako da je verovatno onaj 307 bio baš loš.

 

 

 

Za mene konja nikad dosta... I nikad nisu na odmet... Konji su tu da bi sve bilo sto bezbednije(na preticanja mislim)...Najbitnije je da u svakodnevnoj voznji ne koristis cesto vise od 50-60% snage kojom raspolazes, i auto ce ti trajati mnogo duze, u svakom pogledu... nego da imas na primer auto sa 60 konja i da ga vozis pun gas...sa skoro svakim autom ti mozes jurcati, u gradu je i jugo dovoljan, da ne kazem da je previse jugo sa pezoovim 1.1 motorom... Ako imas stock ne remapiran auto potrebno je malo vise konja nego kod remapiranog auta, jer je vecina parametara takva da imas malo sporiji odziv na gasu, i to onda rezultuje za nijansu sporija medju ubrzanja... Sto sam ja prakticno i premerio (remapiran stilo 120 konja za nijansu bolja medju ubrzanja nego 2.0 mjet)... Konjazu auta osetis tek na ogromnim i dugackim uzbrdicama, bubanj potok je pocetak medju vecim uzbrdicama...  Do sada sam u zivotu imao prilike da vozim ili me voze u mnogo jacim masinama, tako da auto sa 200 fabrickih konja i ne ostavlja neki utisak na mene... Najsmesnije mi je kad neko krene da hvali kako bolesno ide neki auto sa recimo 120-150 konja, a ono jadno nema dusu... kod formule 1 G sila ne ide preko 1.5-2G (isprvite ako gresim), tek kad osetis 5-6G onda vidis koliko je ovo sve ostalo jadno :D naravno to opterecenje se ne moze postici prilikom ubrzanja nego samo u vertikalnoj osi povlacenjem palice... Mogu misliti tek kako je pri 10-11-12G :p:D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam par pitanja u vezi Fiat bravo 

Planiram da pazarim Fiat bravo 1.6mjy emotion zanimam me vase iskustvo sto se tice celokupnog vozila koje su mane nedostaci kakav je motor, elektronika i td. ... Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado, preporucujem ti da procitas ovu temu od pocetka, jer ces sigurno saznati mnogo o Bravu, kao i o 1.6 motoru.

U svakom slucaju, dobar izbor pravis... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...