Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Zato sam i pitao sta se desava kada se kvacilo lagano pritiska i pusta u leru :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišao Punto, stigao april, i došlo vreme da se pazari drugi auto. Planirao sam Bravo turbo benzinca, pratim oglase, al' jako je slaba ponuda takvih. Dizela, naravno, k'o salate, atmo benzinaca tu i tamo, al' to me sve ne greje. Ja bi' turbo, al' zinbe'. :mellow:

Ne žurim se nešto posebno sa kupovinom, zadužio sam sestrin 307 dok ne nađem nešto suvislo, ali to je ipak samo privremeno rešenje... Obzirom na budžet (~4K), odustao sam od Đulke, ni Delta nije više opcija, a kako Bravova koji mi se dopadaju ima na kašičicu, počeo sam da gledam i druge opcije. Početkom naredne nedelje idem da pogledam jedan A3 2.0 Fsi i jednu Mazdu 3 2.0b po preporuci, al' ja bih ipak Bravo-a jbg.

Je l' gledao neko ovog možda ? Iako mi Kragujevac nije baš blizu otiš'o bi da ga vidim uživo, al' reko' da pitam ovde prvo, možda ga je neko već gledao...

bravac.thumb.jpg.5ea2713c94eaaa45c917218648775daf.jpg  

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17826435/fiat-bravo-14-tjet?ref=search-normal&position_ref=11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar komad. Ne znam da li moze neko isti da proveri ali fino izgleda. Mozda bi bilo dobro da se ode, ako drugi ne mogu. 

 

Nisi razmatrao Grande/Evo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnje vreme sam i njih počeo da gledam po oglasima, al' radije bih Brava, iskreno. Ne kažem da su loši, naprotiv, verujem da su korak napred u odnosu na običnog Punta, al' ja bih ipak nešto udobnije, dosta mi je truckanja ... :thumbup:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta

Stoji odavno na oglasima. Ono sto ocigledno vidim i sto je za detaljnije razgledanje - poprilicno je prckano oko zadnjeg kraja. Ono sto svako moze da vidi je da zadnji branik nije dobro upasovan:

 

1.thumb.jpg.c68aa8da7d2a0535180d9f0bcc68aab1.jpg

 

Ne znam koliko si upucen u detalje - posto je u pitanju Sport verzija, mora da ima pragove i kacket. Kacket evidentno fali na gepeku, pomerena slovna oznaka modela, opet zazori:

 

2.thumb.jpg.2c1745d3f4aeb672299012707dd13282.jpg

 

Najjace verzije motorizacija (T-Jet 150 i MultiAir 140 od benzinaca) jesu imale duple cevke izduva u Sport varijantama. Ali su te cevke u usecenom delu branika sa maskicom, za razliku od obicnih Bravaca. A ovde su cevke samo nategnute ispod najobicnijeg branika, evo o cemu pricam:

 

dcee9f5d3166-1920x1080.thumb.jpg.a4957d6780f9862ba81d9812f3c789a0.jpg hqdefault.thumb.jpg.58aeaff53410c4cd2c6151114f29abc1.jpg

 

Takodje, zadnji brisac je okrenut na pogresnu stranu. Naravno, ovo poslednje nije nista vitalno, ali opet sve ovo zajedno na gomili nesto govori. Ostatak na oko deluje korektno, ovo su poslednje verzije Sporta pred restyle - na to ukazuju novije alu papucice, noviji volan sa drugacijim airbagom (i logoom koji vremenom ne postaje ljubicast :) ), novije resetke ventilacije koje ne zute... Lepa je oprema, digitalna klima, tempomat, Blue&Me, prednji+zadnji parking senzori, podizaci nazad... Fali polica gepeka, standardno polomljena obloga rucne. Uobicajeno za kilometraze po nasim oglasima, logo oznake na alu papucicama deluju poprilicno izlizano za navedenih 135k km, proceprkati dijagnostikom.

Vredi pogledati, ali pri pregledu obratiti paznju na zadnji kraj, podici tapacire gepeka, zadnje sedalne delove sedista, pogledati odozo. Ako budes gledao i zainteresovan si, pokusaj mozda i sa CarVertical proverom. Skoro mi je jedan nas kolega na PM slao link ulickanog 2011. Brava, rekao sam mu da mi deluje da je zakacen "po dijagonali" - nazad desno, napred levo. Covek je uplatio i ispostavilo se da je bilo upravo tako :) - iskocile su mu slike tog auta sa izlomljenim i branicima koji vise na krep traci, slomljenom stopkom... Nista vitalno, ali jbg naslov i opis naravno u fazonu NOV, NOV, NOV...

Nazalost, ponuda svega je trenutno prilicno losa, apsolutno si u pravu. Slabo se automobili menjaju i napolju, ljudi i tamo i ovde drze ono sto valja. Ja sam pred Coronu krenuo da gledam duzmem :) nesto 4-5 godina staro i zbog sve losije ponude odustao do daljnjeg, posto nigde ne zurim. Ako i iskoci nesto da valja, odlazi momentalno - ako ti je zurba, bas treba svakodnevno pratiti ponudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dosta dugo je na oglasima, to je i meni palo u oči, i odsustvo kačketića i police pozadi. Kad k tome dodamo i ove detalje koje si naveo, zaključak se nameće sam.

U tačnost kilometraže naravno ni sekundu nisam posumnjao. :D

E sad, ako u obzir uzmemo da mu prodavac ne obara cenu rapidno iako je poduže na oglasima dalje možemo zaključiti ili da nije bio baš puno zavaljen, ili da je dotični strpljiv i čeka pravog kupca.

Možda odem da ga pogledam, ali samo ako u blizini nađem još neki zanimljiv primerak. Samo zbog njega da potegnem za KG, teško. 

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rado, al' ne verujem da bih mogao da dobacim do cene nekog pristojnog primerka.

Negoo, je s' ti to meni upravo preporučio alfu il' mi se samo učinilo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' lep, nema šta! Nego tol'ko si ga uglancao da se ne vidi koje je boje :D

 

Je l' on to crn il' tamno siv? Morao bih ipak ja to lično da pogledam, kad je već gledanje gratis... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Rasta said:
Rado, al' ne verujem da bih mogao da dobacim do cene nekog pristojnog primerka.

Negoo, je s' ti to meni upravo preporučio alfu il' mi se samo učinilo?

Dobro si razumeo

Alfa Romeo Giulietta sa tim motorom je prihvatljivije cene

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Rasta said:

Jes' lep, nema šta! Nego tol'ko si ga uglancao da se ne vidi koje je boje :D

 

Je l' on to crn il' tamno siv? Morao bih ipak ja to lično da pogledam, kad je već gledanje gratis... :lol:

Nije crn, neka sivo braonkasta nijansa

IMG_20210227_155454.thumb.jpg.c9da5a3597ed21831535993074a250c1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta To ti je mislim bratko, govnasta boja kao kod mene (bar deluje, premda sam viđao i nekako sivlje). Jaaaaako zahvalna u svakoj prilici, ne vidi se kad je prljav, a i kad je izglancan izgleda nekako obično dok ga ne slikaš, a onda shvatiš da blješti posle polira-voska. 

 

@integralacAlal vera, upicanio si ga u fullu. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasti se smeje brk, @integralac vec je polu-pecen :P .

3 hours ago, neshtry said:

Dobro si razumeo

Alfa Romeo Giulietta sa tim motorom je prihvatljivije cene

Gde mislis da nadjes krstenu Giuliettu, za pare koje je covek opredelio ;) (4k EUR) ? Najjeftinije kosacice su po 5 soma, i to one sa pocetka produkcije, poprilicne klotare (platnena sedista, manuelna klima, bez Blue&Me, bez parking senzora), u upitnom stanju. I to iz uvoza, gde mu treba jos par stotki dok je istera na put. Bez minimum 6+ somica, po meni ne treba ni ulaziti u tu pricu. Dobre, od vlasnika, kostaju i primetno vise.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshtry said:

Dobro si razumeo

Alfa Romeo Giulietta sa tim motorom je prihvatljivije cene

Nisam ja gadljiv na đulke, da me ne shvatiš pogrešno, ali i pored najbolje volje ne nađoh nijednu benzinku sa cenom koju bih mogao da ispratim.

I najjeftinije su oko ili preko 5k, a pride i u onoj drečavoj karmin-crvenoj boji, sa skromnom opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Rasta said:

Otišao Punto, stigao april, i došlo vreme da se pazari drugi auto. Planirao sam Bravo turbo benzinca, pratim oglase, al' jako je slaba ponuda takvih. Dizela, naravno, k'o salate, atmo benzinaca tu i tamo, al' to me sve ne greje. Ja bi' turbo, al' zinbe'. :mellow:

Ne žurim se nešto posebno sa kupovinom, zadužio sam sestrin 307 dok ne nađem nešto suvislo, ali to je ipak samo privremeno rešenje... Obzirom na budžet (~4K), odustao sam od Đulke, ni Delta nije više opcija, a kako Bravova koji mi se dopadaju ima na kašičicu, počeo sam da gledam i druge opcije. Početkom naredne nedelje idem da pogledam jedan A3 2.0 Fsi i jednu Mazdu 3 2.0b po preporuci, al' ja bih ipak Bravo-a jbg.

 

 

13 hours ago, Rasta said:

U zadnje vreme sam i njih počeo da gledam po oglasima, al' radije bih Brava, iskreno. Ne kažem da su loši, naprotiv, verujem da su korak napred u odnosu na običnog Punta, al' ja bih ipak nešto udobnije, dosta mi je truckanja ... :thumbup:

 

a3 ti je sjajan izbor, za klasu je bolji od bravca koji je takodje dobar auto, ali pogotovo po pitanju udobnosti/izolacije i generalno komfora je audi u znacajnoj prednosti. 1.6 benzinac ako ti nije trom je najzahvalniji motor i odlicno podnosi plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nisam razmišljao o 1.6, već o 2.0, bez T. Ispravite me ako grešim, ali verujem da je dosta življi i rasterećeniji od 1,6. Plin me ne zanima jer godišnje prelazim jako malo.

Ne sumnjam da je a3 generalno bolji auto od brava, ali opet bih za ~4K, koliko planiram da izdvojim, morao da gledam pet-šest godina starije primerke, više izraubovane, sa skromnijom opremom, većom kilometražom, itd. itd.

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji sto kazes, sigurno se 2.0fsi sa 150ks daleko lepse vozi od 1.6 sa 100ks, ipak razlika 50ks, a sa druge strane imam utisak da onih 2.0tfsi od 200ks ima daleko vise od atmosferaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, vagenovac said:
 a3 ti je sjajan izbor, za klasu je bolji od bravca koji je takodje dobar auto, ali pogotovo po pitanju udobnosti/izolacije i generalno komfora je audi u znacajnoj prednosti. 1.6 benzinac ako ti nije trom je najzahvalniji motor i odlicno podnosi plin.

Slozio bih se sa svim sem da je udobniji. Svaki koji sam ja vozio bio je izuzetno tvrd i krut. Bravo mi je bio dosta meksi, udobniji.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac Trenutno vozim sestrin 307, 2.0b, koji ima valjda ~140 konja, i meni je to i više nego dovoljno. Zato sam i mislio da probam a3 sa atmo benzincem od dve litre. Činjenica je da ima puno više 2.0t po oglasima, verujem da su ispravni primerci uživanje za voziti,  ali nakon skorašnjeg iskustva jednog mog dobrog poznanika sa 1.8t, ipak se ne bih 'vatao u to kolo. ;)

@MS PK E, to, 'oću da je udobno, da ne trucka i ne skacka, godinu dana u puntu na bilštajnima po ovim oranicama ovde su mi bili dovoljna kazna. :D

Doduše trenutno sam na terapiji u napucanoj 307ici koja baš lepo upija sve te neravnine, a rekao bih i da je solidno zvučno izolovana. U svakom slučaju, razlika u odnosu na puntića je k'o dupe i oko.

Znam da nisu za poređenje, ali ne mogu a da ne primetim... :)

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on Mercedes w123 ili Citren Xantia da me pogresno ne shvatis, Fiat je svakako ali meni je uvek bio udobniji -meksi od A3 :D

Ako ti toliko nisu bitne perf.motora zasto onda ne bi isao na 1.6b varijantu? Mislim da je kod njega ugradjivan onaj stari 1.6 koji je za nas odlican!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...