Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Prestala je proizvodnja tokom 2008. ali je moguće da mu je prva registracija bila 2009. pa da se onda vodi kao 2009. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad 8-9l

Otvoren ~5l 110-120km/h

Otvroen ~6-6.5l 130-140km/h

Otvoren ~12,5l 200km/h

Pao mi je kamen sa srca kada sam ovo video :laughing: Već duže vreme razmišljam šta je potrebno uraditi da bi se dobila potrošnja 4,5l na 120km/h o kojoj priča gomila vlasnika 1.9jtd/mjt,a sigurno ta dva motora sa 5 brzina troše više nego 1.6 sa 6 brzina pri "manjim" brzinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad 8-9l

Otvoren ~5l 110-120km/h

Otvroen ~6-6.5l 130-140km/h

Otvoren ~12,5l 200km/h

Pao mi je kamen sa srca kada sam ovo video :laughing: Već duže vreme razmišljam šta je potrebno uraditi da bi se dobila potrošnja 4,5l na 120km/h o kojoj priča gomila vlasnika 1.9jtd/mjt,a sigurno ta dva motora sa 5 brzina troše više nego 1.6 sa 6 brzina pri "manjim" brzinama

Pa meni se niko nije još javio da testiramo njegov auto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju potrošnju uvek želim da potvrdim, ali nije toliko fascinantna kao ovih 4,5l na 120 :laughing: Juče mi kaže čovek da 147jtd troši 5l na 150km/h, a moj "potrošač" toliko troši na oko 110 :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trosi 5l na 150 i pritom izbacuje gladiole na auspuh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju potrošnju uvek želim da potvrdim, ali nije toliko fascinantna kao ovih 4,5l na 120 :laughing: Juče mi kaže čovek da 147jtd troši 5l na 150km/h, a moj "potrošač" toliko troši na oko 110 :wallbash:

Niz Begaljičko brdo hoće toliko da troši, bez šale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pao mi je kamen sa srca kada sam ovo video :laughing: Već duže vreme razmišljam šta je potrebno uraditi da bi se dobila potrošnja 4,5l na 120km/h o kojoj priča gomila vlasnika 1.9jtd/mjt,a sigurno ta dva motora sa 5 brzina troše više nego 1.6 sa 6 brzina pri "manjim" brzinama

1.6 izgleda da je ekonomicniji za gradsku voznju u odnosu na 1.9 sudeci po komentarima na netu.

Ja moj 1.6 (105HP) mogu lako da drzim ispod 5l na 120Km/h, uglavnom stoji na 4.7l

Evo kako izgleda:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, trosi 5l na 150 i pritom izbacuje gladiole na auspuh...

Otprilike tako nešto :laughing: Ne znam šta je sa ljudima, ali ja potrošnju ispod 5 litara ne vidim na preko 110km/h. Na 110 troši oko 5 ili koji decilitar manje, na malo većoj brzini lagano ide na 6l i više, a 4,5l jedino ako pustim gas, tad hoće i manje, nekad i 2l/100km :laughing:

@priest mora tvoj manje da troši od 1.9 pri manjim brzinama. Manji je motor, a i noviji je, ovo je sasvim ok za Brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U procesu sam kupovine novog Brava, interesuju me neka iskustva, 1.9 je dobro poznat motor, fenomenalno se pokazao, imao sam ga u raznim kolima do sada, ali, kao sto rekoh, kakva su iskustva sa novijim 1.6 m-jetom? Snaga, potrosnja, odrzavanje?

Takodje bilo kakvo iskustvo od nekoga ko ovaj auto poseduje bi mi znacilo.. Kakav je za koriscenje svaki dan, na sta treba obratiti paznju kod kupovine..

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, citam vase postove i mislim da sam jedino zensko ovde :welcome:

Vozim Nuovo Bravo 2008, 1.9Mjet u emotion opermi. Svez sam vlasnik a nikad ranije nisam vozila dizela (predhodni auto Alfa 145), primetila sam da mi se auto jako sporo greje, pa rekoh da pitam vervatno znate mnogo bolje nego ja da li je to normalno?!

Taodje potrosnja mog je oko 8l po gradu naravno (BG konkretno) i u pitanju su relacije od po 10-ak km i manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on malo troši :laughing: Bez zezanja, 8l prosek na relacijama do 10km gde auto ne može ni da dostigne radnu temperaturu je zaista sasvim ok.

Što se zagrevanja tiče normalno je da se dizel mnogo sporije greje od benzinca. Bitno je da dostigne jednom radnu temperaturu i ne obara je posle toga, a realno na relacijama do 10km i normalnom vožnjom ne može ni da se zagreje kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ti je rekao Igor. :thumbup:

Sporije stižu do radne temperature dizeli od benzinaca, a tih do 10 kilometara je već na granici da mu bude dovoljno da se ugreje...ali, ako je još samo maaaalo hladnije, neće stići. Duvaće on, ali mlako grejanje tada.

Potrošnja od 8 u tim uslovima vožnje za taj motor je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešo moram da ti postavim jedno off-topic pitanje pa ako se ne radi o Bravu prebaci u neku drugu temu :) Kad stiže onaj najavljeni mjt o kome nisi mnogo informacija hteo da daš? :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi se kad je bas hladno da mu, ako moram da sporije vozim ili stojim u mestu duze, malo opade temp. kazaljka opadne za milimetar ili dva ali kada normalno vozim drzi konstatno radnu temperaturu. Hvala na informaciojama :) , pomislila sam da mi je termostat umro ili tako nesto posto mi je na Alfi redovno crkavao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To obaranje temperature je ok ako okreneš grejanje na max ili ako je napolju ekstremno hladno -15 i hladnije... inače ne bi trebalo da obara temperaturu. Ako u vožnji ne obara temperaturu, onda ti je možda termostat "pred kraj" ;)

U procesu sam kupovine novog Brava, interesuju me neka iskustva, 1.9 je dobro poznat motor, fenomenalno se pokazao, imao sam ga u raznim kolima do sada, ali, kao sto rekoh, kakva su iskustva sa novijim 1.6 m-jetom? Snaga, potrosnja, odrzavanje?

Takodje bilo kakvo iskustvo od nekoga ko ovaj auto poseduje bi mi znacilo.. Kakav je za koriscenje svaki dan, na sta treba obratiti paznju kod kupovine..

Hvala!

Da ne ostane neodgovoreno...

Ja sam uzeo 1,6mjet krajem septembra i do sada imam oko 10000km s njim. Prema papirima 1,6 sa 120KS ima bolje rezultate (veći obrtni moment) od 1,9 120KS, ali ja nisam vozio 1,9 pa ne mogu da uporedim. Potrošnja je tu negde u rangu sa 1,9 koji decilitar gore-dole, ali tu su negde. O održavanju ne znam puno jer sam radio samo veliki servis do sada koji je negde oko 10000rsd skuplji od servisa za 1,9 navodno zbog zupčastog kaiša (on je skuplji).

Prilikom kupovine obratiti pažnju na uobičajne stavke - opšte stanje auta, pohabanost sedišta i enterijera, stanje trapa... u suštini sve isto kao i za bilo koji drugi auto. Razlika u ceni između klot verzije i Emotion opreme je na tržištu u par stotina € pa je moj savet da gledaš samo Emotion opremu jer stvarno svašta nešto korisno ima, a ni ne znaš da ti je korisno dok ne počneš da koristiš (živeo hill holder :D ).

To je ukratko, pa ti sad ako imaš neko pitanje udri... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To obaranje temperature je ok ako okreneš grejanje na max ili ako je napolju ekstremno hladno -15 i hladnije... inače ne bi trebalo da obara temperaturu. Ako u vožnji ne obara temperaturu, onda ti je možda termostat "pred kraj" ;)

Ok, hvala, provericu termostat za svaki slucaj, ne moze da skodi :)

Edited by Jelena07

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, drustvo.

Kako vam se cini ovaj Bravo? Drugar se zagrejao za njega, oticicemo ovih dana i da ga vidimo, ali me zanima i vase misljenje na osnovu slika:

http://www.polovniau..._19_mjt_150_ks/

Hvaalaa :)

Clip_4.jpg

Edited by Woodoo
semi, nisi od juce na forumu, znas da kad oglas istekne link postane neupotrbljiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedino nisam oduševljen (ne)poslovnoću tog... placa... Ovako... ne vidim da munešto fali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam gledao jedng Brava tamo, nisu mi bas ulili poverenje, ali tad su bili 'divlji' prodavci, bez registrovane firme. Celoj situaciji je doprinelo sto je auto imao samo jedan kljuc...Ne mogu navesti sta mi je konkretno zasmetalo, jednostavno neki subjektivan osecaj da nesto ne stima. Inace davali su da se auto vozi na proveru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na brzim odgovorima.

Verovatno cemo sutra otici da pogledamo auto.

Ima li neki korektan servis u blizini (Vozdovac je u pitanju), gde bismo mogli da ga odvezemo na proveru?

Ne znam da li cemo moci da ga odvezemo negde dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu najbliži je AK Voždovac, ali mislim da se neće buniti i ako ga odvezete bilo gde u BG-u. Može se dogoditi da insistiraju da ga vozite njihovim šlepom (ili sa nekim sa kime imaju dil).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okeej, hvala mnogo Dovla.

Javljam sutra u svakom slucaju (ako ga pogledamo) sta smo uradili i kakav je auto.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa AK Vozdovac je maltene pored. Ovako na oko nema sta da mu se zameri, odlicna oprema, 16v masina...

Aj' pa javite ovde obavezno sta ste uradili posto i mene zanima novi Bravo i sta se i u kojem stanju nudi po placevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...