Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

I ja tako nesto racunam, al je bio smor kad je majstor poceo da zove na sat vremena i kuka sta sve ne valja :) Ostalo je da kad ga sutra preuzmem vozim desetak dana pa da ga prekontrolise da li ponovo negde cuti ulje. Da, i egr ventil je blikirao, crkao sta li vec rece, to sam mu rekao da zatvori. Sad cu otici da vidim rade li oni i klime, da i to sredi i da pocnem da ga vozim,juce sam prodao stari auto i malo mi zao, 11 godina nije imao kvara :)

Edited by city

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najblesavija stvar na JTD ili MJET u ovom slucaju, pogotovu 8v je sto on i dalje tera sta god mu falilo. Eto ti si naveo apsolutno sve sto je moglo da crkne, ali auto je isao i dalje :D 

 

Sad se sredilo sve pa ce valjda biti kako treba na dalje, a i sto kaze Mica nema bas sta dalje da se pokvari.

 

Ne bih da te razocaram, ali tesko da je sve ovo crklo na 160kkm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja htedoh isto da pitam, prosto mi nemoguce da se auto raspada, a i da i dalje normalno ide.

Poceo sam da ispitujem i svoje odluke sto smatram da mogu u voznji da procenim da li je auto ispravan :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, samo je JTD sve trpeo. Osim ako je softverski ugasen takodje.

A za usis mi cudno da se nije culo svasta. Nisam nikad imao priliku da se raspadne, ali znam price da je auto bio mrtav konj cim nesto malo zeza na usisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si ti prosao ako je sve to lose na autu, nije skupo izaslo, sa druge strane sto neko rece jel imas poverenja u taj servis tj majstore ili si onako usao u prvi koji ti je bio usputan???

Inace kupio si polovan auto, nema sta da se zalis prodavcu, pretis i sl., trebalo je pre kupovine sve da ispregledas dobro, ako ne mes ti onda zoves nekog ko ume, pa onda odlucis sta da radis, a ovako kad se sam zaletis na brzinu sto bi se reko posle jeb. nema kajanja. Covek mozda stvarno nije imao pojma sta sve fali autu i sto bi morao da zna, zato sluze majstori povedes ga ili teras auto u servis na proveru pre kupovine pa se dogovaras dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sevis je u Mladenovcu, "Jaksic" bas za Fiate, Alfe. Kod njega sam odrzavao stari Bravo 1o godina, i nije mu imao nikakve kvarove.Sad dal me i on lozi nesto ne verujem, bio sam danas do njega prica mi to sve, i majstori koji ga rade slicno mi pricali. Jedino ne znam za klimu da li cu kod njega raditi jer mi kaze da je to dva dana posla a koliko sam ovde video to se moze zavrsiti za jedan dan. Inace, kaze da je skidanje table 100 evra sto je uobicajena cena koliko sam video.  
Sto se probe tice nemam pojma, palio sam ga na placu mirno je radio, bez tresenja, jedino je palio iz drugog puta, to je verovatno do dva grejaca koji su sad zamenjeni. Provozao sam ga stotinak metara u nekoj uskoj ulici, plus neki pesaci, zene sa kolicima.. :) Prodavac je zamenio protokomer, stavio nov ako je to bitno. 
Nisam mu ni pretio nego sam mu rekao da cu ici u inspekciju i tuziti tehnicki pregled koji je pustio auto sa neispravnim kocnicama. Moguce, cak verujem, da ga nije on zagladio spolja, verovatno ga je kupio takvog ali je sigurno muljao sa tim tehnickim. 
Verovatno je to razlog sto je odmah pristao da vrati nesto novca.
Sto se tice kilometraze nemam pojma, pokusavao sam da proverim na sajtovima ali nema ni jedan da je free a cimanje je ici po posti uplacivati im tih desetak evra. 
Samo mi nije jasan covek koji ga je vozio(mozda je bila i zena) :) da je iznutra bas korektno ocuvan, spolja ko fabricki a da je drugo totalno zapusteno... svakakvih nas ima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KM mozes preko dijagnostike da vidis to je bar ko fiata lako...sto se tice toga kako je prosao tehnicki pa mnoga kola danas prolaze na foru, to nije nista cudno, ako si hteo sve po PS-u trebalo je sam da teras na teh. pa da te onda vrate i onda da se jebavas da sve sredis i ako uopste stignes da sve odradis da se ponovo vratis na teh. a da ne platis. Glupo je mesati tehnicki pregled i pretiti time jer smo svi kukali kad su poceli strogi propisi na teh. a sad nam ne valja kad kola prodju uz neko gledanje kroz prste, ko ce nama da ugodi. Neces ti da izgubis glavu ako su zadnje kocnice bile slabe ili nije imao rucnu a to se svakako sve pretrese kad se kupi auto i da si sam trebao da teras na tehnicki, kako prodavac moze da zna dal ce auto dobro kociti na valjcima i dal mu je dobra rucna sem sto probas auto u mestu a to nista ne pokazuje. Meni su npr. slabe zadnje kocnice na mom autu skrenuli mi zadnji put paznju na teh. ali ja to u voznji ne primecujem, rucna mi radi za potrebe kojima sluzi a to je da drzi na nizbrdici ali na valjcima je slaba, morao to da sredim za sledeci put ali eto ne bih znao da mi nisu rekli. To sto je pristao da ti vrati nesto para je njegova dobra volja i sto je covek mozda korektan nece da ga bije los glas ali i ne mora da znaci u svakom slucaju nije bio u obavezi to da radi jer auto ti pregledas niko ti ga ne uvaljuje da ga kupis pa sad sto ti nisi mogao to da vidis sta sve fali je tvoj problem.

Najmanje se stavljamo u ulogu prodavca, svi misle da svaki prodavac hoce da uvali, da zna sta prodaje itd., cinjenica je da ima takvih, ali nisu svi, jednostavno neke stvari ne znas niti moras da vidis i znas ako prodajes auto, neko bukvalno spusti auto sa kamiona,  opere i stavi na oglas, nema pojma nista o njemu, ali kupac je taj koji treba da otvori cetvoro oci pri kupovini, da vodi majstora sa sobom itd. pa je glupo sad kukati a sam si se zaleteo pri kupovini. Ja ovo pricam i iz ugla prodavca i kupca jer sam i sam gresio kao kupac u nekim kupovinama i prevideo neke stvari ali nisam kukao na prodavce nego sam bio relan i znao sta mogu da ocekujem od polovne robe, brze kupovine itd. a isto tako sam i u ulozi prodavca iako se trudim da sto vise toga proverim na autu pre stavljanja na oglas jednostavno neke stvari su nerealne, sto zbog uslova sto zbog znanja sto zbog toga sto i ne moram sve to da znam.

Poenta price je da kupis auto ispod prosecne cene, moras da ocekujes da ima ulaganja, kao i svaki polovan auto, e sad sto majstori iskopaju jos mnogo toga sto mozda i nije za hitnu intervenciju ili sto mozda neko ne bi ni radio je druga prica, realno svaki auto kad oteras kod majstora na detaljan pregled nacice nesto sto mora ili sto bi moglo da se zameni ili popravi ma koliko mi bili sigurno da je sve tip top.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne kukam  ja, samo sam hteo da podelim svoje iskustvo. :)Znao sam da ce imati sredjivanja cim je auto jeftiniji od proseka. I mislim da sam dobro prosao, ovoliko koliko je mene izasao auto sa svim popravkama su prosecne cene na oglasima, hajde da uspem da spustim za par stotina evra to bih dao za servise i doslo bi na isto s tim sto sad znam sta mu je uradjeno.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve na kraju izašlo 3500€, dakle ti si ga uzeo za , da kažemo 2500€, i još ti prodavac vratio 300€, onda 2200€, pa za koliko ga je onda kupio i koliko je zaradio na njemu Bog te ? :)

Elem, sad ćeš biti miran i sledećih 10 godina ti želim da ne diraš ništa, sem potrošnih delova na njemu, jer realno, samo je još turbo ostao, pupu da ne ureknemo. A opet, da si uzeo auto nekog drugog brenda sa takvim problemima, izašlo bi sve to mnooogooo skuplje.
I fala Bogu, pa imaš novca da ga dovedeš u normalno stanje, jer ima ljudi koji nakon kupovine mogu da dodaju još par stotina evra i to je to, pa onda proklinju sve i svakog.
Potpuno podržavam odluku da nazoveš prodavca i tražiš da refundira deo troškova, najviše zbog toga, kako si i sam naveo, što je auto prošao tehnički. Da je imao jednu dve neispravne sitnice koje si prevideo , pa ok, polovan auto, al tvoj slučaj je daleko od toga.

PS ja sa druge strane, ni jedan auto koji sam kupio u životu nisam terao kod majstora pre kupovine. Mislim na one koje sam kupio a da mi nisu po preporuci i od poznatih likova sa urednom istorijom.
Elem, Fiata Mareu koja je 7 godina održavana kod Gorana sam kupio bez da je prvo proverim. To je imalo za rezultate, neispravan reostat hladnjaka i neispravna benzinska pumpa.


Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde u papirima koji su isli uz auto sam video da je on platio sa prevozom 240000 dinara a mene je na kraju izasao 2300e.

Da, svi savetuju proveru majstora meni se covek ucinio ok, plus nije veliki plac, mislim da on i nema registrovan plac, imao je pet sest automobila pored kuce. Jbg, verujem ljudima, raqcunam gde bi lagao, pa videce se svi nedostaci i kvarovi. Racunao sam na neke sitnice, potrosne delove, klima zeza to sam video, hajde kocnice , viljuska, sileni. Vidim juce po onoj vejavici ne radi zadnji brisac :) Radio nesto sam pojacava, desni prednji zvucnik bubnji, dal se to kaze probija:)

Sve u svemu zadovoljan sam  sad cemo srediti te sitnice i koristiti auto za ono sto mu je i svrha, vioziti ga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mog shvatanja problematike tice - uopste nije poenta u zbiru koliko je auto placen i sta je ulozeno i da li ces na kraju biti u plusu ili minusu par stotki.

Vec sto se po svemu nakupljenom vidi koliko je dugo (ne)odrzavan i da ce stalno iskakati nesto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je cena malo niža da bi brzo nestao iz oglasa.

Trenutno u oglasima ima nekoliko zanimljivih Bravo-a.

 

@Nikola 1.6 koliko je burazer fleksibilan u vezi cene?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, treba mi savet pri kupovini.

Gledao sam jednog Fiat Bravo 1.6 105ks multijet 2009 godiste. Auto mi je iskreno dosta sumnjiv, nema jednu ogrebotinu na njemu, unutra enterijer ocuvan, nasao sam i neke papire sa racunima u njemu da je 2020te radjen veliki servis na 195000km, sad u oglasu stoji 198000. To me je kopako i ja reko daj da uplatim car vertical. I sad... Auto je navodno uvezen iz Slovenije odakle su i ovi racuni sto sam u njemu nasao. U izvestaju sa car verticala pise da je auto ukraden 2010 u italiji i da se idalje tako vodi, ostali podaci nista, nema druge kilometraze od kako je izasao iz fabrike. Znaci 2 tacke samo postoje, izlazak iz fabrike i ulazak u srbiju 14 godina kasnije. Zanimaju me iskustva u vezi sa ovim i savet, da li ici dalje u kupovini?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21461001/fiat-bravo-fiat-16

 

Untitled1.thumb.png.3f314b5457eeea41de6829613ee79db9.png

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

@conesrb

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

Cisto napomena, ako ubuduce budes kacio oglase za komentarisanje - po pravilima foruma, uz bilo koji eksterni link potrebno je ostaviti i PrintScreen oglasa. Sadrzaj foruma treba da bude nezavisan od eksternih portala, kako bi prica ovde imala smisla i kada navedeni link bude izmenjen, obrisan i sl.

 

Apropo samog auta, sa ovako klot opremom (plasticni volan bez komandi, kurble za prozore pozadi, najobicnija sedista, bez naslona za ruku, bez Blue&Me, bez parking senzora, sa klimom rostiljkom, obican radio, slabija verzija 1.6 motorizacije) - ne bih iskreno dalje nista dalje ni gledao ni kontrolisao.

Pricam iz najbolje namere, kao bivsi visegodisnji vlasnik Nuova Brava - za trunku doplate, sa dobrim motorom i opremom, dobija se totalno drugaciji i mnogo bolji dozivljaj istog tog modela. Naravno, ako se planira neko iole duze posedovanje i ako auto nije za puko od A do B. Kome je i to bitan parametar, takav primerak ce se kasnije i mnogo lakse prodati nego neka klotara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@conesrb

Ne razumem!? Da li si plaćao CV da saznaš podatke ili da ti potvrdi želju za tim autom? Ako za auto piše da se vodi kao kraden, ne kapiram koje još dileme imaš? Ako pak ne veruješ CV onda što si džaba bacao pare?

Plus ovo što je Ivan napisao!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, bane1321 said:

@conesrb

Ne razumem!? Da li si plaćao CV da saznaš podatke ili da ti potvrdi želju za tim autom? Ako za auto piše da se vodi kao kraden, ne kapiram koje još dileme imaš? Ako pak ne veruješ CV onda što si džaba bacao pare?

Plus ovo što je Ivan napisao!

Drustvo hvala na odgovorima. Iskreno, ne znam sta mi bi da razmisljam da mu predjem preko toga. Verovatno to sto mi je CV dao jako malo podataka... Ne bih kacio izvestaj zbog uslova koriscenja i slicno.

Hvala za savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@conesrb

Ako planiras novac u ceni primerka iznad... I ako ne mora velicinom da bude Compact klasa - cisto predlog da se mozda "spustis" stepenik ispod u Subcompact klasu i pogledas neki Grande Punto, eventualno MiTo (od Italijana)?

Za te pare moze da se uzme daleko opremljeniji primerak, u boljem stanju, sa odgovarajucom motorizacijom... Nisam nesto detaljno u toku kako se sada krecu cene za Punto Evo (2009+) i mladje, mada tu se ulazi u problematiku sa Euro 5 motorima i kod benzinaca i kod dizelasa.

Imas gomilu primera po forumu kako su prolazili ljudi koji su hteli da ustede, tj. da u startu uzmu jeftin primerak. Pa posle (nazalost) pune tehnicke teme i na kraju im i ta usteda i ulaganje i maltretiranje po majstorima ogadi model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...