Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

10 hours ago, nemanja84bg said:

pokidao je lik hahaha @Reacher Gilt svaka cast kako se to lepo utefterise

Utefterisan je oglas jos pre par meseci :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37785-lepi-i-zanimljivi-primerci-iz-oglasa/&do=findComment&comment=1665161

 

 

S tim sto je tada bio 6.500 EUR, mozda je trunku slabije interesovanje pa je skinuta cena...

 

Mada ja sam i dalje u soku kada videh Astru J 2010, benzinsku atmo klotaru za 5.500, koju Dzimbo okaci u onoj temi za generalnu kupovinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan  ma skrajcas to sve na pola, mora se boriti protiv inflacije :D  a video sam skoro covek prodaje auto iz gta igrice onako skrinshotovao, krivo mi sto to nisam utefterisao imao i simpatican opis 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam video da je bilo. Na PA mi je filter 2010+ pa ne pratim oglašene pre restajla. Ovaj sam slučajno video pa reko' da podelim ... :thumbup:

 

Ne bih da ulazim raspravu oko cene i stanja konkretnog primerka, al' oglas je baš osveženje u moru nezanimljivih. A realno se baš namnožilo bravaca na oglasima, ako neko hoće da privuče potencijalnog kupca mora malo i da se potrudi ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

 

Mada ja sam i dalje u soku kada videh Astru J 2010, benzinsku atmo klotaru za 5.500, koju Dzimbo okaci u onoj temi za generalnu kupovinu.

Astra mi nije sok uopste jer kao sto vec pisah najjeftinije su 5000 na oglasima tako da ona uopste ne odskace od trzisne cene e sad dal je trzisna cena realna ili ne to je druga stvar, ali bravo po ovoj ceni nema smisla ni da je 2010+ godiste kamo li 16 godina star

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, OMP said:

e sad dal je trzisna cena realna ili ne to je druga stvar

Na ovo sam i mislio, gledajuci sta sam kupio pre 5 godina i po kojoj ceni (slicna klasa i godiste, a daleko napucaniji auto). Kao sto i sve ostalo nije normalno - ako tako gledamo onda nije cudno. Nego pojma nisam imao kako se krecu te Astre, pa me iznenadila cena za onakav klot i sa motorizacijom i sa opremom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Reacher Gilt said:

Izvinjavam se, nisam video da je bilo. Na PA mi je filter 2010+ pa ne pratim oglašene pre restajla. Ovaj sam slučajno video pa reko' da podelim ... :thumbup:

Da nam nisi to podelio odma neopravdani ili prva klupa :D , znaci nesto najgenijalnije u ovoj i prosloj godini , sa tim opisom, ufff ma kakva godina iskrivio je vek covek :unworthy:  , ako ovo nije zasluzilo mod super op status ja stvarno ne znam sta je :respect: :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Ivan said:

Na ovo sam i mislio, gledajuci sta sam kupio pre 5 godina i po kojoj ceni (slicna klasa i godiste, a daleko napucaniji auto). Kao sto i sve ostalo nije normalno - ako tako gledamo onda nije cudno. Nego pojma nisam imao kako se krecu te Astre, pa me iznenadila cena za onakav klot i sa motorizacijom i sa opremom.

Pa dobro ali i tvoj auto sad vredi, mozda vise, mozda isto kao i pre 5 god a svakako nije pala cena koliko su padale nekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako @OMP, nije auto samo hrpa lima ... ;)

 

Možda mu je tržišna vrednost manja, al' ima sentimentalnu vrednost, jbg, da ne kažem baš subjektivni osjećaj veće vrednosti. :D

 

A ima malo i do modela, realno. U ovakvom sportu, lepo opremljenom, koji pride ima i pripadajuće televizorče, čovek se ne oseća kao u autu od tri soma već kao u minimum duplo skupljem. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OMP

Ne znam kako cu se iznenaditi kada budem gledao statistiku cena za Bravo :) .

Za Astru tek pojma nemam, secam se tek cena kada mi je Skile pricao kada je prodavao onu svoju. I to je islo tesko, a jos korektan primerak bio.

Otuda tuga, sok, neverica :D kada videh ovakvu cenu za klot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da cenu dize i oprema tj paket, ne vredi isto bravo klot i sport ali opet bas razlika od bar 2000 nije mala :)

 

trenutno najskuplji benzinac na oglasima je malo preko 5 soma 2013. god. a ovaj bordi je ubedljivo najskuplji dizelas na oglasima, sledeci je soma jeftinji a mnogo mladji

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta astra je spolja odradjena, unutra prilicno istrosena i srednji stub deluje ulubljeno ne znam , spolja je ok u liniji sve .. ali i dalje deluje istroseno , farovi matirali itd . Ne vredi trazeno , sacekace taj dva drugara, presu i cirkular :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :)

 

Ja sam Slobodan i unapred se izvinjavam ako pisem u pogresnoj temi, ako treba prebacite je u Predstavljanje automobila ili vec gde sleduje.

 

Radi se o tome da sam pre dva, tri dana kupio Brava, 1,6 multijet, 105ks, u Beogradu na nekom malom placu nehde u Kumodrazu, bar mislim da je to Kumodraz. :) Pratim forum vec par meseci, citao sam savete sta gledati, sta izbegavati  posto se ne razumem previse u automobile, Do sada sam vozio starog Brava, benzinca 1,6 i osim redovnih servisa i potrosnih stvari nikakvih kvarova nije bilo za 11 godina.  Ovaj je sve to nadoknadio za dva dana. :)

Sam sam tome kriv jer svi ovde savetuju da se vozilo pregleda u servisu ili makar povede majstor, ali to mi je bilo komlikovano, vozilo je na ime kupca a kog majstora da vodim iz Mladenovca. Zatim, savetuje se da se izbegavaju jeftiniji primerci. I tu sam bio "pametniji" pa izabrao oko 500e jeftiniji od nekog proseka.. Auto je sasvim dobar spolja, dobra boja, bez ostecena, korozije. Gledao sam gepek, motorni prostor nije nista udarano, vareno. Motor suv, ne trese prilikom paljenja, mirno radi. Provozao ga tu u ulici stotinak metara izgledao mi ok. Covek pristojan, delovao iskreno, lepo rekao da ne zna kad su radjeni servisi, da mu protokomer nije radio, da je stavio novi tog dana (oko 100 evra) snizio cenu za jos 150 evra, insistirao da ne vadim probne tablice, on ce da uradi i tehnicki ali to sam ja platio(5000), dovezao mi gratis na prikolici auto.

Nisam ni dovozio auto kuci vec svratili do servisa i tu ga istovarli prede kraj radnog vremena tako da mi je samo otvoren radni nalog. Hteo sam da uradim mali, veliki servis, da znamenim ulje u menjacu, kocnicama, antifriz. To bi bilo oko 400 evra. Racunao sam za jos nesto sto iskrsne dvesta, trista evra.  Sutra me zove majstor i kaze da nema lepe vesti. :) Prvo, kao  on je spolja suv, cist al kad su ga otvorili kaze da skoro nisu videli masniji auto. Onda, zadnje plocice na nuli, diskovi losi, klesta pukla(ili bese zapekla), sajle rucne su morali da seku,. Ajd sta cu, rekoh da radi sve. Za sat vremena zove ponovo, kaze jos gore, curi na semeringu menjace, mora da se skida, a ima tragova i od antifriza. Da, i silen blokovi tisli, jos nesto oko vesanja, ventilator se na pali,  dal mi rece i da je jedna viljska od Punta.

Danas je trebalo da bude gotovo, ali zove me popodne kaze da su ga pustili da radi u leru i pusta antifriz, i usisna je napukla. :) To je jos 150 evra plus 100 za ruke i nece moci sutra da bude gotovo nego u petak. Naravno, ima problem i sa digitalnom klimom, suvozaceva strana greje moja duva hladno. :) Ali to sam primetio, racunao sam da je to onaj motoric gde ne mora da skida tabla. Medjutim, kacio ga je na dijagnostiku pokazuje neki kvar , mislim da je rekao komora za mesanje, i jos neke klapne i kad se obrise pokaze ponovo isti kvar tako da morace izgleda i tabla da skida, to je jos sto evra samo za tablu. 

Sve u svemu, racun je do veceras bio 105000 dinara plus jos 250 za usisnu.

 

Zvao sam, naravno, prodavca on je onako, polovicno iznenadjen, kaze nema pojma, nije ga on sredjivao, prao, sto je mozda i tacno jer  mi covek deluje sasvim ok i pored svega.. Moguce da ga je uzeo jeftino, auto je, inace, iz Italije. Razmisljao sam dal da mu pretim, dal da mu palim druga auta na placu :) ali ne isplati se sve to u ovim godinama. Na kraju sam mu rekao da cu ga tuziti( za sta ga verovatno i nije puno briga) ali da cu tuziti i tehnicki pregled i ici u inspekciju jer kako je prosa tehnicki sa neispravnim kocnicama. To ga je malo zacnulo, i kao da se ne sudimo, da ne uvlacimo jos ljudi u to vratice mi 300e. Popodne kad sam saznao da je i usisna napukla zovem ga ponovo i dace mi jos 50-60 evra. :)

 

Kad sve saberem izaci ce Bravo na 3500-600 evra sto je neka prosecna cena. Inace je 2007,prvi put registrovan 2008, presao oko 160000 izgleda tacnih. 

 

Post je poduzi ali mozda moje iskustvo pomogne nekom buducem kupcu :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city

Pozdrav Slobodane, kao prvo dobrodoslica na FLCS forum.

Nepotrebno otvorenu temu spojili smo sa postojecom o kupovini Nuova Bravo modela. Ako budes zeleo da imas sopstvenu temu, da kacis slike, caskas i razmenjujes iskustva sa kolegama o sopstvenom autu - slobodno mozes da otvoris svoje Predstavljanje u odgovarajucem podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/

 

Zao mi je da si imao tako lose iskustvo sa modelom koji se generalno vrlo lepo pokazao u eksploataciji, naravno kada se kupi odrzavan primerak.

I da si na tezi nacin naucio ono sto godinama unazad ovde ponavljamo. Prosto mi je neverovatno da se sve to nakupilo, a da bar veci deo nije primecen prilikom pregleda.

40 minutes ago, city said:

Pratim forum vec par meseci, citao sam savete sta gledati, sta izbegavati

Na sve to si uvek mogao da navratis i na klupska druzenja nedeljom, uzivo pogledas automobile koji te zanimaju, probas odrzavane primerke i uporedis stanje/motorizaciju/opremu sa onima koje razgledas na oglasima. Da ne pricam da bi uvek dobio gomilu korisnih saveta, sigurno i pomoc pri izboru. Ako su u mogucnosti, neretko ljudi drugarski priskoce i odu da pogledaju zajedno, nakace dijagnostiku... Ekipa je takva da se maksimalno pomazemo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ces, pomisli covek da postane znalac posle dva meseca citanja  foruma :) Mada, koliko sam shvatio majstora ovo i nije moglo lako da se vidi sve. Da, i dva grejaca je zamenio i jos nekih "sitnica" po dve, tri hiljade dinara i nakupi se. :) 

Generalno, nisam nesto ni previse ubedacen, bar znam sta je uradjeno na autu. 

Da, znam za okupljanja kod Sava Centra al ili iskrsne nesto ili bese lose vreme mislio sam da se i ne okupljate tada.

Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa svim tim ulaganjem ce te kostati tih 3500-600eur?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, MS PK said:

Sa svim tim ulaganjem ce te kostati tih 3500-600eur?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

 

Da, sa ovim ulaganjem i ostaje mi jos klima, racunam oko 150 evra. Nisam rekao da je Bravo sa ok optremom, ima parking senzore, tempomat...

U stvari, sada sam sabrao, do sada me sa sve popravkama kosta 3450 evra, plus jos za klimu. Juce sam ga registrovao 26000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je to sve sto ce biti od ulaganja onda nije strasno. Uzeo si jeftinije i sredio sve sto je trebalo, tako da bi trebalo da radis samo male servise par godina :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...