Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Cumuras, isto kao i za tebe :D . Po fabrici 120k km, u nasim uslovima i sa delovima obicno ide 60-80k km, u zavisnosti od uslova eksploatacije. Ili svakako na 5 god ili 4 god u otezanim uslovima (izrazita gradska voznja, duze stajanje, hladna klima/prasina i sl.). Licno bih uvek uradio veliki servis bez obzira na knjizice po autu, ako se planira posedovanje na duze. Rekoh vec da ces ga na par godina sigurno jednom raditi, a zasto rizikovati ili prodavati auto sa tek uradjenim servisom. Pogotovo na T-Jet benzincima, na kojima je veliki servis bagatela. Ako hoces, po dzep malo povoljnija varijanta je da ti to neko pogleda i da odokativno misljenje.

Takodje treba voditi racuna i o svecicama, na turbo motore po fabrici idu NGK iridijumske (originalno IKR9F8, a sada NGK IKR9J8 Iridium Laser), koje su malo skuplje, 1500-1700 din po komadu. Menjaju se po fabrici na 20k km, mada vecina nas tera to malo duze uz redovnu kontrolu. Obavezno zameni ulje u menjacu i naspi cak i malo vise, uz neki MOS2 aditiv, posto je "cuveni" M32 isao do 2010. Prezvakano je vec sve do u detalje, pa iscitaj ako te zanima.

Blue&Me ne podrzava A2DP protokol, tako da nije moguce strimovanje muzike putem BT sa telefona, tj. BT sluzi samo da podrzi handsfree razgovore. MP3 je predvidjen preko USB stika, a licno mi ceo sistem sada deluje daleko intuitivnije preko InstantNav i glasovnih komandi, nego ranije preko samo malog ekrancica ispred vozaca.

1 hour ago, ISV_01 said:

Moze mislim do 64gb usb. 

Microsoft je preporucivao do 32 GB, licno koristim 8-16 GB, meni i vise nego dovoljno.

PS: Znaci ipak si se odlucio da rizikujes sa takvim primerkom ;) , sa prilicno stvari za sredjivanje koje su se videle vec i sa onako losih slika.

Srecno u svakom slucaju, da te sto bolje sluzi, puno bezbednih kilometara ti zelim. I dobrodosao u klub ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Hibiskus said:

Board služi svrsi.

Bord je vrhunski! Malo koji proizvođač je ponudio kompletnije informacije u zadnjih deset godina! Sve što poželiš da znaš je tu, potrošnja, nivo goriva, ugao svetala, zna biti korisno kad često menjaš težinu putnika/tereta i odličan sistem koji ti za svaku prikazanu grešku izbaci poruku šta je u pitanju. Da grafika je outdejted, ali smisao je odličan i sve ti je tu ispred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me ne shvatis pogresno, bord nikako nije vrhunski, vec sluzi svrsi, mozes reci i da je malo koji proizvodjac ponudio manje kompletne informacije u zadnjih 10 godina.

 

Vecina bord kompjutera je ok, neki manje, neki vise, vrhunski bord je redak, sto je i normalno, jer je vrhunski samo ono sto odskace od proseka.

 

Mislim ovde mozemo o tome da pisemo, nismo na toyota forumu da pljuste banovi i da imamo razularene rulje za lincovanje jer je neko nesto rekao sto nije u superlativu :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da udjes u bord komp, da podesavas osvetljenje, vreme, datum, jacinu zvucnih upozorenja, trip B i jos tako neke stvari zaboravio sam sad vec sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hibiskus

 

Untitled.thumb.png.e970bcabed2367f2c485f159eddfdddd.png

 

Ovo je topic za savete pri kupovini modela. Za sve dalje sto te zanima, sada imas odgovarajuce tehnicke teme, posto je pravilo foruma da ne pravimo "svastare" od tema. Bravo je poprilicno lepo "sazvakan" do sada.

Korisnicko uputstvo: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/Nuova_Bravo_SRB.pdf

Ostala uputstva za Bravo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

Tehnicki Nuova Bravo podforum: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/22-stilonuova-bravo/

Uradi sam, gde je vec postavljeno vise DIY konkretno za Bravo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/39-uradi-sam/

 

12 minutes ago, vagenovac said:

Mislim ovde mozemo o tome da pisemo, nismo na toyota forumu da pljuste banovi i da imamo razularene rulje za lincovanje jer je neko nesto rekao sto nije u superlativu :D

Daj 5 karata :D !

 

Untitled.thumb.png.9a44bf960ef4ac3d5cccf8ffcb689777.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Ivan said:

Blue&Me ne podrzava A2DP protokol

A sjel može da se namesti da se  glasovne komande sa telefona čuju na blue? Čuh da kad viber zvoni, to se čuje na blue.

51 minutes ago, Ivan said:

: Znaci ipak si se odlucio da rizikujes sa takvim primerkom ;) , sa prilicno stvari za sredjivanje koje su se videle vec i sa onako losih slika.

Ma iskreno nisam imao puno izbora. Pošto smo žena i ja bili u završnoj fazi za vantelesnu oplodnju pa sam morao da vozim na svaka dva dana užice-valjevo, a auti na zajam mi nisu bili dostupni u tom trenutku. Em oko posla stres, em oko vto stres, i krenuo da se cimam oko auta i da gledam review i čitam... Na kraju oteram stres oko auta u tri lepe dogovorim se sa čovekom i mirno spavao :). Hvala na dobrodošlicu, biću pravi fiatovac!(ma šta to značilo)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, vagenovac said:

mozes reci i da je malo koji proizvodjac ponudio manje kompletne informacije u zadnjih 10 godina

Ne bih se složio... Pričam o C klasi, recimo ta Toyota je jedna od njih... Sad uvek ima i onoga šta je koma bitan info! :D Sto ljudi, sto ćudi, dvajes' piva, jedna gajba! :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej zasad imamo jedan gori bord od ovog, nabrajaj dalje slobodno koji su to losiji bordovi od ovog u zadnjih 10 godina i koliko je to znacajno :D 

 

Inace svidja mi se ova analogija sa pivom, ziveo :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ga vise peckati, na kraju ce Bandzula definitivno negde biti zaustavljen i preslisan od strane ekstremnih fanova :D .

@Hibiskus 

Pa ovde se Fiatovci (a i ostali) trudimo da odrzimo duh druzenja, sale i medjusobne pomoci. Sto mozemo da pripomognemo i prakticno i ovako virtuelno - tu smo...

Voice Recognition ti je vezan za Blue&Me i aktiviras ga na Win dugme sa leve strane volana, sa Esc iznad izlazis. Imas glasovne komande za radio, CD, Media Player, telefon, podesavanja... Ceo spisak ti je na linkovima koje sam ti ostavio. Ili reci "Help" kada aktiviras VR, pa slusaj sta ti dalje prica teta :) .

Telefon ce odraditi ono sto njemu zadas preko njegovih glasovnih komandi. Zvuk se samo strimuje na/sa Blue&Me, tj. za handsfree koji koristi zvucnike auta i mikrofon u plafonjeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Cumuras, isto kao i za tebe

Cumuras radi na 60K/5g il sta prvo dodje :) u mom slucaju bice ovo drugo :)

 

58 minutes ago, vagenovac said:

Pa da udjes u bord komp, da podesavas osvetljenje, vreme, datum, jacinu zvucnih upozorenja, trip B i

Katapult sedista i nitro boost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

Da me ne shvatis pogresno, bord nikako nije vrhunski, vec sluzi svrsi, mozes reci i da je malo koji proizvodjac ponudio manje kompletne informacije u zadnjih 10 godina.

 

Vecina bord kompjutera je ok, neki manje, neki vise, vrhunski bord je redak, sto je i normalno, jer je vrhunski samo ono sto odskace od proseka.

 

Mislim ovde mozemo o tome da pisemo, nismo na toyota forumu da pljuste banovi i da imamo razularene rulje za lincovanje jer je neko nesto rekao sto nije u superlativu :D  

Za 2007. godinu bord je odličan, mnogi ni tad nisu imali pola informacija koje je Fiat imao. Znači, nije 10, nego 14.godina kad se pojavio prvo Bravo 2. Posebno ako ima Matrix displej.

Znam da voliš da pljuneš po Fiatu ali polako :D

1 hour ago, Hibiskus said:

A šta mu dođe onaj mode taster između podizanja i spuštanja svetala?

Samo njega čačkaš kad stoji auto,ako se auto kreće, onda imaš samo dve-tri opcije, speed limit, dimmer i još nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selektivno citanje i selektivno razumevanje na delu :D

Kao ja da kazem znam ja da volis da me potkopas, ali polako :D

Dakle mali podsetnik, prvo je bilo spomenuto da retko koji od automobila, koji su proizvedeni unazad 10 godina, sto bi znacilo 2011-2021 ima bolji bord, sto je smatram netacno i na taj deo se niko nije osvrnuo, vec se moj odgovor na to vadi iz konteksta.

Jeste bravo poceo sa proizvodnjom 2007, ali to niko nije ni sporio, ima identican bord kao grande punto rekao bih koji je jos stariji, a mislim da nema ni previse razlike u odnosu na punta2 sa bordom koji sam imao, prosecna brzina, potrosnja, vreme itd.

Takav bord je pre 20 godina recimo bio jedan od boljih, pre 10 godina recimo prosek, a danas samo sluzi svrsi.
Makar ja tako smatram.

Evropski bordovi su uglavnim takvi vec decenijama, ima nekih glupih tipa toyota koji nemaju neke po meni osnovne parametre.

Pogledas samo bord preko multimedie na najnovijem fiat tipu ili alfa djuliji pa vidis koliko je to sve bolje od tog "vrhunskog" borda, bez potrebe da izlazimo iz okvira grupacije.

Mislim jos se sad moram pravdati, evo najbolji je taj bord na svetu, musk ce ga iskopirati u tesli za 10 godina, jos uvek je nedostizan nema bolje...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, TheWickerMan said:

Za 2007. godinu bord je odličan, mnogi ni tad nisu imali pola informacija koje je Fiat imao.

Mislis za 2001. ;) . Bar onaj osnovni board je maltene isti kao na Stilu, koji doduse za svoje vreme jeste bio napredan.

Sto se Brava/Delte tice, odskakao je konfigurabilni Matrix koji je vec pomenut. Imao oba pomenuta. Sto je jos gore, identican su u Giulietti gurali do skoro, tj. maltene do kraja produkcije (samo sa crnom pozadinom i belim fontom, od drugog restyle).

Tako da se tu apsolutno slazem sa imenjakom, razvukli su istu stvar na maltene 2 decenije (zadnjih 15 god Zabari su nazalost doktorirali podgrevanje). Prakticni su, ali dovoljno je uporediti ih sa modernijim vozilima (jos nisam neko ko pati od sljastenja, naprotiv). Ako pricamo o Fiatima, malo modernije vec izgledaju oni na 500X, restyle 500L, itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites



Selektivno citanje i selektivno razumevanje na delu default_D.gif

Kao ja da kazem znam ja da volis da me potkopas, ali polako default_D.gif

Dakle mali podsetnik, prvo je bilo spomenuto da retko koji od automobila, koji su proizvedeni unazad 10 godina, sto bi znacilo 2011-2021 ima bolji bord, sto je smatram netacno i na taj deo se niko nije osvrnuo, vec se moj odgovor na to vadi iz konteksta.

Jeste bravo poceo sa proizvodnjom 2007, ali to niko nije ni sporio, ima identican bord kao grande punto rekao bih koji je jos stariji, a mislim da nema ni previse razlike u odnosu na punta2 sa bordom koji sam imao, prosecna brzina, potrosnja, vreme itd.

Takav bord je pre 20 godina recimo bio jedan od boljih, pre 10 godina recimo prosek, a danas samo sluzi svrsi.
Makar ja tako smatram.

Evropski bordovi su uglavnim takvi vec decenijama, ima nekih glupih tipa toyota koji nemaju neke po meni osnovne parametre.

Pogledas samo bord preko multimedie na najnovijem fiat tipu ili alfa djuliji pa vidis koliko je to sve bolje od tog "vrhunskog" borda, bez potrebe da izlazimo iz okvira grupacije.

Mislim jos se sad moram pravdati, evo najbolji je taj bord na svetu, musk ce ga iskopirati u tesli za 10 godina, jos uvek je nedostizan nema bolje...
 


Da zanemarimo ovo selektivno čitanje pošto sam lepo odgovorio na tvoj post ali dobro, nema veze, u pravu si :) Ja ne čitam, ti spinuješ, na istom smo zar ne :D

Evropski bordovi ne da nisu to što si napisao nego baš suprotno. Gomila evropskih auta, počevši od samoproklamovanih premiuma je tokom prve decenije 20.og veka imala po jednu ili dve informacije ( npr. A4 koji je pokazivao samo koliko možeš sa preostalim gorivom da pređeš, što je i gomila VWa imala dok je običan smrdljivi Punto 2 imao više informacija). Forda neću spominjati itd.

Sad idemo sa borda iz Bravoa u bord u Giuliji i Tipu, tek to nema veze sa vezom i sa temom. Kolega napisao 10 godina, ti se uhvatio godina kao pijan plota, a onda pominješ automobile novije generacije koje nemaju nikakve veze sa temom ( na stranu to što u Giuliji je bord generalno nikakav ).

Za pravdanje i ovo za Teslu tek neću spominjati, klasično spinovanje, eto da ispadne da smo mi u pravu a ti jadan nisi. Malo me/nas smatraš idotima, zar ne? Nije to lepo. Isto bi bilo kad bih ja napisao : jeste, u pravu si, najveće je govno bord na Fiatu, eto rešili su na Unverzitetu u Japanu da kao primer za najgori deo ikada uzmu bord iz Fiata i da ga izučavaju.

Dobro, znamo bar ko ima najbolji bord ikada, da mu ne pominjemo ime :D

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam što sam malo pretenciozno i nejasno konstatovao - mislio sam na C klasu, do ere ovih tableta mesto cajgera. A mislim da su lošije bordove imali Auris, G6, Megan III, pa i četvorka kod basic verzije, C4 cactus, Suzuki SX4 S cross...).

Naravno da noviji auti sa ogromnim ekranima imaju lepše i potpunije prikaze, ali ti auti imaju jedno barem 5+ sistema koje treba/moraju da se prate!

Još jedared se izvinjavam nisam mislio da pokrenem sveCki rat!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi evo naiđoh na vaš forum pa nakon dugo čitanja odlučih da se pridružim , forum je odličan teme raznovrsne i odgovori također.

Znači bravo za vas extra uređeno.

Mene muči par sitnica za mog Brava pa ako može neki odgovor:

1. dali svaki bravo ima onu plastičnu zaštitu motora odole. moj neme vjer.neko skinuo ali nisam siguran

2. dali kod brava postoji zvučni signal za upaljena svjetla kad hoću izaći iz auta , jer kod mene nema nikakvog zvuka , jel se može to nekako rješit.

3. prošao je 147000 km, ima plin, potrošnja ulja mi se čini malo veća oko 1,5 dcl na 1000km ovaj djed što ga je vozi kaže od izmjene do izmjene 1l 

   ne znam dali da probam s nekim drugim uljem recim mobil 10w-40

Hvala unaprijed.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan što i ne odgovori čoveku kad si već spojio :) Opiši i onu follow me home funkciju

 

Kod Brava nekad ne pišti migavac kad se da ili kad nisi vezan, a kamoli svetla što su ostala upaljena, pa nije to vw, ovo je automatika, ugasiš auto, sve se ugasi... uglavnom... nekad i ne... i onda izvuče struju 

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, murphy said:

1. dali svaki bravo ima onu plastičnu zaštitu motora odole. moj neme vjer.neko skinuo ali nisam siguran

Benzinci po nekom pravilu nemaju zbog grejanja samog motora. Možda na nekim delovima imaju da štite španere i slično ali klasičan šuspleh kod benz motora kod Brava ne.

 

59 minutes ago, murphy said:

dali kod brava postoji zvučni signal za upaljena svjetla kad hoću izaći iz auta , jer kod mene nema nikakvog zvuka , jel se može to nekako rješit.

Nema, kolega rekao gore. Automatika sve pogasi, nije to Reno / Dacia da pište :) 

Ukoliko kada izlaziš iz auta (kad je ugašen) povučeš ručicu ablendera za duga svetla aktivira se Follow me funkcija, gde se aktiviraju kratka svetla za 30sec. Svako naredno pomeranje ablendera dugog svetla povećava dužinu trajanja za 30 sec do max mislil 120 sekundi i posle se automatski ugase. Tu nemaš brige isto. 

59 minutes ago, murphy said:

prošao je 147000 km, ima plin, potrošnja ulja mi se čini malo veća oko 1,5 dcl na 1000km ovaj djed što ga je vozi kaže od izmjene do izmjene 1

   ne znam dali da probam s nekim drugim uljem recim mobil 10w-40

Ako je servis na 10.000 km, to je ok. Ne treba menjati gradaciju koja nije po preporuci proizviđača, bolje uzmi kvalitetnije ulje tipa Shell Helix, Motul XCess i slične, ali je bitno da zadovolji propisani Fiatov standard za taj motor (ne znam napamet). 

15 minutes ago, andreja.micovic said:

Kod Brava nekad ne pišti migavac kad se da ili kad nisi vezan,

Ovo nikad nisam iskusio...valjda migavac "tikće" ne pišti ?

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@murphy

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

Jedno od pravila je da ne pravimo "kupusare" od tema gde cemo pitati sve sto na zanima, pogotovo za tehnicka pitanja. Takve teme se bave onim sto je definisano u naslovu, kako bi sadrzaj foruma bio pregledan, logican i lak za kasnije pretrage i citanja.

Takodje, narocito pre otvaranja nove teme, pregledati postojeci sadrzaj pomocu Search, kako ne bi bespotrebno duplirali sadrzaj.

Da ne budemo odmah "strogi" ;) - spojio sam tvoju nepotrebno otvorenu temu, sa temom o iskustvima i kupovini Brava. Odgovoricu najkrace, a detaljno imas po citiranim temama po forumu.

1. Nema. Upravo benzinske verzije cesto dolaze bez suspleha. Ako te za bilo sta zanima kako je konkretan auto izasao iz fabrike, imas online ePer aplikaciju (novija je na Pekidiju) - preko VIN se moze videti kako je auto sastavljen, do poslednjeg srafa:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43704-internet-fiat-eper

 

2.  Sa ugasenim kontaktom, gase se svetla. Korisnicko, kao i sva ostala uputstva za Bravo imas okacena na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

3.  1.4 16v atmo motor je poznat po tome da hoce da srkne ulje, pogotovo ove novije Euro 6 verzije na 500L i Tipu. Pre svega bih se drzao fabricke preporuke 9.55535 S2 i ACEA C3. Tj. isao bih umesto verovatno 10-40 polusintetike ili ulja sa samo sintetskom osnovom, na 5-40 sintetiku. Izbor je sirok, npr.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78774-fiat-nuova-tipo-14-16v-povećana-potrošnja-ulja/&do=findComment&comment=1637763

 

Generalna tema o uljima: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/33155-selenia-ili-koje-ulje-sipati/

Ubuduce, za tehnicka pitanja, Nuova Bravo podforum: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/22-stilonuova-bravo/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, ISV_01 said:

Ovo nikad nisam iskusio...valjda migavac "tikće" ne pišti ?

Dobro, tikće, ali se nekad ne čuje da radi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:

@murphy

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

Jedno od pravila je da ne pravimo "kupusare" od tema gde cemo pitati sve sto na zanima, pogotovo za tehnicka pitanja. Takve teme se bave onim sto je definisano u naslovu, kako bi sadrzaj foruma bio pregledan, logican i lak za kasnije pretrage i citanja.

Takodje, narocito pre otvaranja nove teme, pregledati postojeci sadrzaj pomocu Search, kako ne bi bespotrebno duplirali sadrzaj.

Da ne budemo odmah "strogi" ;) - spojio sam tvoju nepotrebno otvorenu temu, sa temom o iskustvima i kupovini Brava. Odgovoricu najkrace, a detaljno imas po citiranim temama po forumu.

1. Nema. Upravo benzinske verzije cesto dolaze bez suspleha. Ako te za bilo sta zanima kako je konkretan auto izasao iz fabrike, imas online ePer aplikaciju (novija je na Pekidiju) - preko VIN se moze videti kako je auto sastavljen, do poslednjeg srafa:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43704-internet-fiat-eper

 

2.  Sa ugasenim kontaktom, gase se svetla. Korisnicko, kao i sva ostala uputstva za Bravo imas okacena na forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

3.  1.4 16v atmo motor je poznat po tome da hoce da srkne ulje, pogotovo ove novije Euro 6 verzije na 500L i Tipu. Pre svega bih se drzao fabricke preporuke 9.55535 S2 i ACEA C3. Tj. isao bih umesto verovatno 10-40 polusintetike ili ulja sa samo sintetskom osnovom, na 5-40 sintetiku. Izbor je sirok, npr.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78774-fiat-nuova-tipo-14-16v-povećana-potrošnja-ulja/&do=findComment&comment=1637763

 

Generalna tema o uljima: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/33155-selenia-ili-koje-ulje-sipati/

Ubuduce, za tehnicka pitanja, Nuova Bravo podforum: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/22-stilonuova-bravo/

 

Hvala ti puno, tražio sam ja al sory nisam našao inače ne bih ponavljao teme , znam pravila al jbg , tnx još jednom , forum je jednostavno odličan.

Edited by murphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šacnuh preko VIN iz oglasa u ePer - ovaj je bukvalno u sraf isti izasao sa trake u Cassinu :D. Motorizacija, oprema, detalji (samo sto je kod mene crna boja i doradjen je malo u mom vlasnistvu).

Vidim da je i to bilo identicno, a steta sto su mu skinuli - fabricki je imao duple cevke izduva i dvobojne Sport 17'' sa manjim ET (izbacenije).

Te OEM felnice bi super isle na belu boju i ova jace zatamnjena stakla.

 

Untitled.thumb.png.b6e65938aa178dc9028333ee0dbdd078.png 112f34fa7f70-1920x1080.thumb.jpg.7d057b67f9c565b743600eb71d4598e7.jpg e05db59c4d42-1920x1080.thumb.jpg.49b7f58af36c6e13febf2e026bafd033.jpg 12fb3b68be65-1920x1080.thumb.jpg.366c397e9c34b0e3c5748cd96fe6e423.jpg 357346af3dc6-1920x1080.thumb.jpg.54f79b7c34de67466c120f4ee7275aeb.jpg a1556ac68df1-1920x1080.thumb.jpg.99f0d5ffa570b0a99c85f5ed6addc62a.jpg

 

a18491a61970-1920x1080.thumb.jpg.e688773280d1805e9ec588bb9e424a6c.jpg e7eab6313e34-1920x1080.thumb.jpg.900da3c0cdf85a1d8f47982602d2500d.jpg 675053d5997a-1920x1080.thumb.jpg.5c36a7d5a57ad8b1a0aff86c9f96b203.jpg a2b0e3b005cd-1920x1080.thumb.jpg.e7c994f8e4669ac27482bed79673947a.jpg 1b9c57764df7-1920x1080.thumb.jpg.b08330f2e12c2c9105636c39295643c5.jpg 62aab1a3c0f4-1920x1080.thumb.jpg.21df1356e04bdcb19c448563180eaf42.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19614695/fiat-bravo

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još beo ... pa ima sve što moj nema, automatsku klimu, tempomat, kršten menjač, turbo ... :D

 

Al' ko će sad da prodaje, pa da kupuje, pa da prenosi ... dobar i ovaj moj sirotiljski sport-iš ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...