Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Sta ce ti dodatne informacije, vidis i sam sta kazu ljudi... Stilo k'o Stilo :D .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće puno lakše kad se pomirite sa činjenicom.

Još gora je činjenica da se isto vešanje (verovatno modifikovano Grande Punto) i dalje gura u novom Tipu. Kruta osovina pozadi a prvi Tipo imao pozadi nezavisno

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, dekirs said:

Seo is Stila u Reso i misli da je popio svu pamet ovog sveta. Deset ljudi prica jedno al eto on misli da je u pravu i prica drugo. 

 

Za razliku od nekih koji i dalje sisaju , pamet ne nedostaje. Budi bistar malo razmišljaj , nije teško.

 

Što se tiče Rešoa , daleko je stabilniji .  Ali baš velika razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedini koji nije bistar ovde si ti koliko vidim, posto ne mozes da shvatis ono sto 10 ljudi prica. Jos gore je ako ne zelis, onda si samo bezobrazan.

Definitivno je najgora sorta ljudi koja promeni grupaciju i onda krene da pljuje ono sto je vozio pre. Takvih je na ovom forumu bas mnogo, neki su shvatili pa ne dolaze vise, valjda ce nas sreca pogledati i u tvom slucaju.

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ničije mišljenje da mi namećeš niti da me ubacuješ u kolotečinu. Odnosno preskači i drži se principa stada. 

Veoma primitivno da za bilo koga kažeš da je bezobrazan zato što misli drugačije. Imaj mišljenje na osnovu znanja, iskustva... Nikad ali nikad se nisam provodio nego formirao svoje mišljenje i kao što vidiš nema šanse da ga menjam dok se ne iznese ubedljiv argument. A mišljenje je formirano tako što sam vozio sam Stila, vozio sam i Brava i to  poprilično. 

 

Sad me mani toga u kakvom su stanju, ukratko uvideo si u kakvom stanju je moj bivši Stilo. Auto je maksimalno utegnut sa ispravnim amortizrtima i odličnom optikom. Idemo dalje Bravo je od mog paše 1.9 MJ sa 120 ks isto proveravani amortizeri na treskalici, takođe odličan na trapu i gume istih dimenzija. Znači u ponašanju ležanju, stabilnosti nema razlika. Identični autobili. Ono što mogu da kažem za Stila isto i za Brava. Drži solidno, kada se pretera beži prednjim krajem što je i normalno za prednju vuču. Nikakve razlike. Ni u udobnosti, isto prelaze preko neravnine, isto se naginju u krivini. Bravo je bolje zvučno izolovan i daleko lepši auto nego Stilo. Stilo je ružan ko đavo, pričao pre nego što sam ga kupio, pričao dok sam ga vozio i dalje tvrdim isto. 

 

To što trenutno vozim Rešoa, sasvim slučajna kombinacija. Dodao malo od jedne plate i što da odbijem. 2011.godište Euro V, mali godišnji porez, TÜV dve godine, 206 000 km, pouzdan za sada, osim zamene ulja, filtera i zadnjih amortizera nikakvih petljancija. Vozi me kuća, posao, kuća sasvim lepo, dinamičnije nego Stilo ali i podjednako pouzdano. 

Da nisam uleteo u priču sa stanom ušla bi C klasa ili 5 tica ali to tamo sledeće godine. 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik / skinut višak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja pricam iz mog iskustva gde sam 2 godine vozio Stila i skoro 3 godine Brava, ne mozes ti da dodjes kao neko ko je vozio pasinog Brava povremeno da solis pamet. Pritom nemam ja razloga da slusam "stado" jer imam svoje misljenje o tim automobilima jer kao sto kazem posedovao sam ih. Naravno da ce se poklopiti da vecina razmislja isto kao ja u ovom slucaju, jer je to istina i cinjenicno stanje.

Primitivno je sto kazem da si bezobrazan a prvi nekome govoris da bude bistar i govoris kako treba da razmisljam. O cemu ti pricas covece ?!

 

Druga stvar, ja pojma nemam ko si ti, nit' znam tvog Stila, nit' znam u kakvom je stanju bio, za mene si samo jos jedan internet troll a i tezak kompleksas koliko vidim, citajuci poslednje dve recenice. Totalno me ne zanima a verujem i ostale koliko si doplatio i sta bi vozio.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vozio si tri godine i nisi provalio da su isti automobili ili se tešiš da nisu isti. 

Nije mi trebalo tri godine da vidim da se radi o istom konceptu auta sa istim vešanjem.

To što se nalaziš uređenim kad se bilo šta kaže za Fiata ipak govori o neki drugim kompleksima. Odrasti, auto je prevozno sredstvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto nisu isti :D Ti onda imas ocigledno neki drugi problem dok ne mozes da skapiras ono sto pisem :D

 

Taman posla, ne patim ja od brendova niti imam potrebu da branim neki brend jer mi nije to dedovina. Trenutno nisam u grupaciji, ali svakako imam potrebu da kazem svoje misljenje kada neko baljezga kao ti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Ivan said:

Sta ce ti dodatne informacije, vidis i sam sta kazu ljudi... Stilo k'o Stilo :D .

 

Nisam vozio Bravo-a, ali uzmi u razmatranje da je tvoj Bravo benzin i da je dosta lakši napred. Ne kažem da nema razlike, ali bar u težini napred ima.Ssd možda si vozio i mjet, pa nam reci razliku koja se oseti u vožnji u odnosu na Stilo jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dekirs said:

Pa zato sto nisu isti :D Ti onda imas ocigledno neki drugi problem dok ne mozes da skapiras ono sto pisem :D

 

Taman posla, ne patim ja od brendova niti imam potrebu da branim neki brend jer mi nije to dedovina. Trenutno nisam u grupaciji, ali svakako imam potrebu da kazem svoje misljenje kada neko baljezga kao ti. 

Baljezga neko ko nema blage veze, ko za tri godine nije ukapirao da je vozio skoro pa isti auto. 

Ajde kad si toliko bistar napiši kako su to napredovali u osnosu na Stila, gde je napredak u stabilnosti auta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, ja ne znam sta si ti vozio sve u zivotu ali ja sam se navozao poprilicno automobila sto svojih a sto ovih sto prodajem i Stilo je jedan od najnestabilnijih automobila a Bravo u voznji uopste ne podseca na Stilo. 
Mozda je trap isti ili slican kako kazes ali sama stabilnost automobila nema veze sa stabilnoscu Stila. Ja sam se u Stilu uvek osecao nebezbedno jer kad cimnes volan levo desno on se zaljulja samo tako a toga kod Brava nema ili bar nije toliko izrazeno. 
Sve u svemu prestanite da se raspravljate  oko necega za sta svi znamo kako stoje stvari. 
Svako ima pravo na svoje misljenje pa makar ono bilo i pogresno ali da ces nas u editi da je tako kako ti mislis to sigurno neces uspeti. 
Idemo dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, rocket said:

Nisam vozio Bravo-a, ali uzmi u razmatranje da je tvoj Bravo benzin i da je dosta lakši napred. Ne kažem da nema razlike, ali bar u težini napred ima.Ssd možda si vozio i mjet, pa nam reci razliku koja se oseti u vožnji u odnosu na Stilo jtd

Ako si pazljivo citao, upravo to i potenciram ;) , tj. da je benzinac i Sport, sto upravo pravi razliku. Zato i ljudima koji vole dinamicniji dozivljaj voznje sugerisem da za smesnu doplatu uzmu Sporta, umesto standardnog. Bolje lezanje, bolja oprema, bolji enterijer = primetno lepsi ugodjaj voznje. Turbo dizel, turbo benzin, u to vec ne ulazim, stvar ukusa (kao i dzizde tipa kacketa, pragova, 17/18'' felnica, tamnih stakala, itd.) - summa summarum troskovi ukupnog posedovanja su vrlo slicni.

Sve sto sam rekao vazi i za dizela, razlika je sto je malo tezi u nosu (gledao sam i 1.6 i 2.0, u restajlu) i naravno drugaciji razvoj snage i sama voznja. 1.9 16v (iako odlicni i provereni motori) otpadali su iz kombinacije, jer su kola zbog godista bila matora za ono sto sam trazio (uglavnom su u toj varijanti max 2008.).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je samo sto u moru Bravo-a imas najmanje tih u Sport opremi a onda medju njima treba naci dobar primerak. 
I na kraju je resenje kompromis da se uzme u drugoj opremi kad se naleti na dobar primerak. 
Ja sam se nagledao tih Sport a u ocajnom stanju i zato ih nisam ni uzimao ali kad naleti Dinamik uzecu ga rado jer nije sve u opremi nego ima nesto i u autu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, a u restajlu je jos gora situacija. I ovo sto ima Sportova na oglasima, 95% su stariji 1.9 , sa pocetka produkcije.

Sada jos i istrci poneki lep (okacim ih ovde), jos gore je bilo pre 3 godine kada sam pikirao tako nesto ili Giuliettu.

Kome nije zurba, svakako se vredi malo pomuciti, biti strpljiv, pratiti oglase i sacekati nesto sacuvano. Ipak je razlika u celokupnom dozivljaju auta primetna.

Nije da ne moze da se nadje, ako me secanje ne vara, imao si i ti onaj sa slika lep a stariji '07. crni Sport 1.9 , fabricki bez DPF cini mi se da smo proveravali u ePer ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za taj sam dobio vise para nego sto sam trazio na oglasu sto govori o tome kakav je to primerak bio. 
A takav primerak tj u takvom stanju imam i sad ali 1,6JTDM 120ks 2011 ali u Emotion opremi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih zadnjih par stranica sam skapirao da je @Dule 021 konačno postavio post sa najviše lajkova i da su najgori oni što iz FIATA sednu u Renoa! :lol: (ja sam, srećom, imao Toyotu u međuvremenu)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...