Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

'De si Bane silo! "Mece" li se Scudo i u to novo :D ?

Ako nije problem, sta si pazario, zivo me zanima? Posto i ja merkam nesto van grupacije, jbg nema dalje kod nas :( ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo deluje kao da kolega iz Prokuplja ima nesto licno protiv TS Uzice, jer ih je spomenuo vise od 3 puta za 2 sata :D

 

Ispade da je svaki dizel ili turbo benz, lesina, milioni se bacaju na turbine i zamisli molim te to sve prica covek koji vozi punta 1.2 na benz. Nikakva uvreda, samo to tvoje pisanije bi imalo vece pokrice da pises kao neko ko ima dizela, vozio je dizele godinama, pisao je ovde troskove itd, pa eto prosao je mnogo toga a ne samo prihvatio one kafanske price "sve lesevi, turbine umiru, zamajci, dizne". 

 

Ovo mi sada lici na one prepiske sa FB stranice Polovnih automobila, a svakako necemo dozvoliti da ovaj forum to postane. 

 

1 hour ago, shuxx said:

Mozda bih i ja razmisljao kao ti, da radim sto i ti, i vozim sluzbeni sky active, nego, koji je to turbo sky active..

 

Ovo je jako ruzno i definitivno nije na mestu :)

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

De si@Ivan legendo FLCS foruma.:D Naravno scudo i shell provereno i dobro ne menjam.Bogami izbor je bio poprilično širok od Korejanaca preko Francuza i Japanaca došlo se do Nemaca,ne smem da napišem ime kažu oće korozija da napadne:D

Uzeo sam na kraju Astru dizlo sports tourer ili ti karavan(to je obavezno)ulete fina sa lepom opremom orginalnom proverljivom kilometražom i celom servisnom istorijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,@bane Scudo, a zasto nije predstavljena za nas iz zadnjih redova npr.!? default_D.gif

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, Bandzula :thumbup: . Prati temu, pa navrati na neko druzenje, bio je zakazan veliki godisnji skup na Palicu sutra, ali nas ispali Corona (citaj trap na @horvat-ovoj Alfi :lol:). Samo parkiraj malo dalje od nas i sve OK :P . Veliki pozdrav, da ne offujemo :welcome:.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, MS PK said:

Izvini, @@bane@ Scudo, a zasto nije predstavljena za nas iz zadnjih redova npr.!? :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Ha ha de si @MS PK videćemo možda i bidne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ajde, kad ce ako nece sad dok je policijski cas :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan a pa ima jos Fiata u bližoj familiji imam ja sa čim da dođem na skup:Dskup.U svakom slučaju uvek za druženje:thumbup:

@MS PK

Eve ga

Nemože viśe od ovoga ne smemo napolje

:police:

IMG_20200425_161720.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i jedan moj matori kolega kukao stalno kako je oprema nepotrebna, kako je to skupo za održavanje... Te sam jedan dan ugasio klima uređaj na putu do posla i zezao ga! Oma promenio mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam fabiju 1.4TDI 80 ks, 18 meseci, 30000km.

Jes trocilindras, ali vuce dobro, tako da imam iskustva sa dizelom.

Ono oko mog vredjanja, nit sam zeleo, nit mi je to bio cilj.

Dajem moje misljenje, o tome u kakvom stanju se dizelasi prodaju u Srbiji. Otuda i spominjanje Turbo servisa. Oni ljudi posteno zaradjuju novac. Zahvaljuju se svima onima koji kupuju Nov Nov 10 god star dizel sa 170 000km.

Dolazi puno komercijalista kod mene, svi koji voze dizele ih hvale, da li su to Renoi, Dacie ili Skode, svi kazu da do 400 000 km nemaju problema sa kolima, redovan servis i vozi.

Ali to su stvarnih 400K km, posle kada se prodaju, naravno sa 170K km, ode turbina i dizne na 200K km.

Z10 je moj najlosiji auto, ali mi trenutno zavrsava posao. Nije kupljen sto nemam za bolji, daleko bilo.

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja recenica stvarno mislim da nije potrebna ;) , za 10 godina postojanja foruma to nikada nije bilo predmet komunikacije ovde. Pricamo tehnicki, ovo je klub ljubitelja, tu su i ljudi bez vozila, oni koji tek planiraju kupovinu, vlasnici FLA vozila, kolege koji su pazarili nesto van grupacije... Cilj nam je druzenje, razmena iskustava i medjusobna pomoc.

Apropo "vredjanja" - em nisam doziveo tako, em imam za toliko i mozga i godina da pristojno odgovorim. Sustina je bila da sam vozio gomilu motora, nisam nikakav fanboy i valjda imam za toliko kredibiliteta bar da nesto uporedim iz prakse (kao sto moze i svako ovde). Poenta sigurno nije, niti ce ikada biti sa moje strane, ko sta vozi trenutno. Zato sam namerno i ostavio kompletan sadrzaj.

 

Sustina je da je bilo kakva generalizacija apsolutno nepotrebna i na to ljudi reaguju. Itekako moze da se kupi dobar auto, ali kao sto @@bane@ rece, treba malo da se potrudi i saceka. I na ovoj temi potenciramo da se ne lepi upravo na najjeftinije NOV, NOV, NOV i opet ljudi kace 90% takve oglase za komentar. I onda dodjemo do tvoje price o TS Uzice, pljuvanju po Fiatu, imas i ovde primera.

Na kraju krajeva i ako dodjemo do tog "famoznog" TS Uzice (pricam metaforicno) - pa kupuje se nekoliko godina star auto, nasviran opremom i motorizacijom, a koji placas 3-4-5 puta manje od cene koliko je placen nov. Pa i da se desi neki kvar, Boze moj, popravis i uzivas u voznji. Ako pricamo o Compactima, ko nece brigu, ode i kupi isto to novo, za 20 i kusur soma koliko kostaju nasi "narodni". Ima i ona stara "prvi placa, drugi vozi, treci popravlja", samo treba izabrati. Ko je nezahtevan i trazi iskljucivo jeftinu voznju, postujem naravno i to.

Da ne duzim vise, uvek si dobrodosao i navrati na neko forumsko druzenje - pa ces videti i preko 15 godina stara vozila kolega, nasvirana i utegnuta kao puske, daleko od kilometraza koje pominjes. Za kojima se i dan danas pre okrenem, nego za vecinom modernih i klonovskih modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shuxx said:

Vozio sam fabiju 1.4TDI 80 ks, 18 meseci, 30000km.

Jes trocilindras, ali vuce dobro, tako da imam iskustva sa dizelom.

 

 

Auuuuuuuuuuuu, jakog li iskustva! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se nekoliko ljudi zalilo na plac sa drugog oglasa, ovaj u Indjiji!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto gledam po oglasima, fino padaju cene sad...razlike mizerne samo treba ubosti lep primerak. Da li je panorama na Bravu bas tolika retkost ? Brt, svega 1-2 primerka ako uopste i nadjem na netu.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, ISV_01 said:

Da li je panorama na Bravu bas tolika retkost ? Brt, svega 1-2 primerka ako uopste i nadjem na netu.

Panoramu trazi i ovo konstatuje covek, koji bi da oglasi auto bio brt svega u 1-2 primerka sa ratkapnama :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari,evo mene opet,ali na drugom topicu :D Necete me se resiti tako lako :D Sad bas gledam na vas predlog ovaj auto... Nije losa prica,e sad sta savetujete,na koji motor da obratim paznju? Opet ona prica da nije skupo odrzavanje... Ovaj mi deluje fino,pa ko moze neka baci pogled uz neko strucno misljenje :D Ne mogu da procenim na osnovu slika koliki je prtljaznik? Kontam da je Bravo klasa vise u odnosu na Grande Punto?

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16045763/fiat-bravo-16-mjet

 

146933148_2020-04-2823_07_44-FiatBravo1.6mjet_PolovniAutomobili.thumb.png.ea3dab33df3b9bfba6b40f9b7203d2c7.png

Edited by Woodoo
print screen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Bravo je dosta veci i komforniji od Grande Punta.

Paznju obratiti, kao i kod svakog dizela, na sveto trojstvo (plivajuci, dizne, turbo). default_D.gif

Ja bih licno, da gledam dizel, trazio samo 1.9 mjet. Ovaj 1.6 mi nije bas najsrecniji zbog manje snage i, ako se dobro secam (to ce @dekirs bolje da ti kaze jer ga je posedovao)  rano se udavi (u obrtajima).

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

Edited by Flex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fale printscreenovi :) sad će admini da te jure :P

 

Malo je volan oštećen za takvu km. Nisam primetio da neko od naših servisera kad odradi veliki servis stavi nalepnicu na kola: 

image.thumb.png.04670a28384758942371d262a2b2ca14.png

Možda samo zato što je došla uz komplet za servis ali nisam primetio da je neko lepi.

Ova verzija 90ks je valjda iz Belgije (Ivan će ispraviti ako grešim). Po mom mišljenju malo slabije za Brava.

Treba proveriti, za te pare... Ne znam. Možda ga je neko uvezao, registrovao i voza se dok ne proda.

Ima takvih 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...