Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Eksterijer je "Sport" paket opreme (dupli izduv, pragovi, hrom oko prozora, a ručke u boji karoserije), a unutra je "Emotion" paket opreme, kao i felne.

Nisam viđao tu kombinaciju. 

Eksterijer deluje odlično, bar na slikama.

Prodavac je škrt na kvalitetnim fotkama enterijera, namerno ili slučajno ne znam. Sudeći po raspoloživim fotkama enterijera, auto ne deluje da je na toj kilometraži, ali nemoj da te to brine. Ako ti se sviđa, sedi, provozaj, pregledaj, pretresi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom.slucaju pogledaj , provozaj, pretresi... :)
Nemoj da te odbija to sto "nije vlasnik" ili to sto mi sa slika pricamo da km nije tacna. Mozda je covek kupio auto jeftino da ga preproda, mozda je menjao neki svoj skuplji za ovaj jeftiniji i doplatu, mozda je km prava al je vozen vecinom po gradu sto ostavi mnogo vece tragove habanja na enterijeru, itd., itd

A mozda je lomina koja je napakovana al ne mozes da znas dok ne vidis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala vam svima na odgovorima!

 

On 2/14/2017 at 1:38 AM, HijackerNS said:

Eksterijer je "Sport" paket opreme (dupli izduv, pragovi, hrom oko prozora, a ručke u boji karoserije), a unutra je "Emotion" paket opreme, kao i felne.

Nisam viđao tu kombinaciju. 

 

Sad me ovo najviše brine. Uopšte to nisam primetio, verovatno zbog metalik sive boje auta, nisam video da ručke nisu hrom. Pogledao sam mnogo Brava, i ni ja nikada nisam video tu kombinaciju, sa emotionom unutra. 

Slažem se da u auto mora da se sedne i proba i da se dobro pregleda uživo, naravno odvezao bih ga i u servis na detaljan pregled, samo mi je Lazarevac malo daleko (skoro 200km tamo i nazad) pa ne bih da se cimam za dž. Zato sam u fazonu da preko slika prikupim što je više moguće informacija i procenim da li se isplati pređenog puta, a tu mi vi pomažete, ipak znate malo više od mene. :)

Samo, sad nisam pametan šta da radim. :)

Mada, izgleda baš lepo, tako da ću verovatno otići...

Da, i prodavac je napisao da plaća troškove puta i svega ostalog u koliko se utvrdi da nije sve tako kao što je naveo u oglasu. :D

Ima da plati, ako ne valja!

Al' od nedelje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo dodao da Sport ima dve ravne cevke pozadi, a ne ove dve "JTD-ovske" povijene na dole.

Sto kazu kolege, enterijer Emotion (bez profilisanih sedista, belih cajgera, alu papucica, volana i menjaca prosivenih koncem u boji... karakteristicnih za Sport).

Meni najvise deluje kao Emotion na koji su napakovani fabricki kacket i pragovi (moguce u fabrici ili kasnije, opet ostaju kvake u boji koje Emotion nema), pogotovo sto je 8v MultiJet u pitanju (nije pravilo, ali Sport je uglavnom u 1.9 izlazio kao 16v 150 KS).

Moj skromni savet - trazi od prodavca VIN, pa u ePeru proveri o cemu se radi. Naci ces oznaku opreme, a u nekim starijim verzijama Eper-a je mogla da se vidi i boja enterijera.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj samo iz Francuske. Cuo sam da je jedan covek cuo od coveka da se nekom coveku pokvario Fiat kupljen u Francuskoj. Definitivno bih izbegao Fiate iz Francuske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

Jel ima neko misljenje o ovom primerku i da li je neko mozda gledao ovaj primerak ?

Jedino sto bode oci je da se ovaj motor nije ugradjivao u auto ovog godišta za sta covek kaze da je tako kupio auto na placu po preporuci i da tako pise po papirima.

I felne izgledaju da su od Focusa a ne od Brava...

Hvala unapred.

 

qqqq.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9468199/fiat-bravo-19-multijet-120ks

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, johnnynikola said:

Jedino sto bode oci je da se ovaj motor nije ugradjivao u auto ovog godišta za sta covek kaze da je tako kupio auto na placu po preporuci i da tako pise po papirima.

 

Ne znam cemu bespotrebno mozganje :) (a pretpostavljam da je 2008.):

 

On 2/14/2017 at 11:18 AM, Ivan said:

Moj skromni savet - trazi od prodavca VIN, pa u ePeru proveri o cemu se radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, dekirs said:

Kad vidim ovu oblogu oko volana odmah izlazim :D 

 

I ja jer ih obicno stavljaju preprodavci na volane koji su unisteni. Sa druge strane, posto mi je vozilo radno/paradno, obavezno stavim oblogu da ne prljam i ne ostecujem volan jer se zna desiti da posle radova ruke nemaju gde da se operu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Punto1.2 said:
I ja jer ih obicno stavljaju preprodavci na volane koji su unisteni. Sa druge strane, posto mi je vozilo radno/paradno, obavezno stavim oblogu da ne prljam i ne ostecujem volan jer se zna desiti da posle radova ruke nemaju gde da se operu.


Za to se slazem, normalno da ces staviti da ne bi unakazio volan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisu prodavci bas toliki susteri. Za 20e presvuku volan. Mnogo se zamlacujete nebitnim stvarima

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, totti said:

Felne nikako ne mogu biti od Focusa, jer on ima raspon rupa 5X108.

 

Vracam se na felne.

Slazem se, ali ovo svakako nisu Fiatove felne. Danas cu da ga gledam pa cu videti na licu mesta.

 

Hvala na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverih ga na ePeru

Pise da je proizveden 3.10.2007.

a po papirima 2009to.

 

Ispod obloge se vidi da je volan unisten.

Menjac je malo izlizan.

 

Ima servisnu knjizicu.

Vodio je evidenciju servisa sto je ok.

Izmedju ostalog menjao je set kvacila i zamajac

iako kvacilo nije bilo za zamenu ali mu je bilo tvrdo kako kaze.

A felne je kupio od neke italijanske firme koje radi sa felnama i placene su 500 evra.

 

Zimske gume dobre, letnje su mu za jednu sezonu.

Ne dimi na auspuhu.

Auto se izgleda vodi na njegovu zenu.

 

Odustajem, idem dalje.

 

Hvala svima jos jednom.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volani su im svima u lošem stanju kada su u pitanju te serije Bravo iz 2007. godine i donekle 2008. godine.

Tanka koža je stavljana i dovoljno je bilo već 100.000 kilometara da izgledaju kao da je auto prešao 500.000 kilometara. Ako je to uticalo da te auto odbije, nije to realno. ;) 

 

Proveri ga u servisu, obori mu cenu dosta, prvo i pre nego što krenete u servis samo na osnovu godišta, pa onda na osnovu toga šta kažu u servisu (ako uopšte prihvati da ide u servis nakon što mu oboriš cenu i pre toga), na kraju auto može biti veoma povoljna/dobra kupovina, tj. kada sračunaš i jedno 1.000 evra ulaganja u prva 3 meseca nakon kupovine, mogao bi to biti auto koji će te dobro služiti. Ali, prodajna cena mora da ode na 5 i ispod 5 (zavisno šta kažu u servisu), a on do sutra nek' pokušava da proda auto kao da je 2 godine mlađi. :D 

p.s. Da se ubaci u Ugovor klauzula oko kazni koje možda ima vlasnica. Da se to proveri, pa ako bude ok uzimaj auto. Ali, opet u Ugovor da se doda ta jedna rečenica bez obzira šta pokaže provera, kako ne bi imao problema na prvoj sledećoj registraciji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si druze sa svim sto si rekao, ali osecaj mi govori da bezim od njega jer je Frankestajn :D.

 

Mozda mu oprema vredi toliko i auto stvarno lepo izgleda, ali dzabe.

 

Ne zurim sa kupovinom.

Ovo je prvi auto koji sam pogledao. Nego je hteo zamenu za mog Punta plus doplatu pa rekoh da pogledam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ima Brava po oglasima, srećom pa nije redak model :) , naićiće već konkretan primerak za kupovinu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se daje prednji branik farban,

Airbag da je ispadao iz volana.

Nervira to sto nije slikao auto od napred.

Nista ne mora da znaci.

Ipak je to utisak sa slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...