Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Problem je sto vi gledate kilometre a ne auto.

Lako moze da se desi da auto sa 250k km bude bolji od onog sa 150k km  a koliko bi vi zeleli da imate na satu.

Zato i necete da pogledate kola sa preko 200k km a verujte mi da su ta kola obicno bolja jer su im promenjena kvacila,plivajuci zamajci,diskovi  i ostalo a to vas uglavnom sve ceka upravo na vasoj zeljenoj kilometrazi od 150k km.

Uostalom zna se da M-jet moze da predje preko 500k km i to opusteno i ne znam sta vam znaci manja kilometraza kad bi taj auto mogao da vas prakticno sluzi dozivotno. Zato vam i vecina prodavaca potura pod nos 150k km  jer vi to trazite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj prijatelju, zato sam i postao član ovog foruma da se što više informišem, za prošli auto sam toliko pojeo g...o da sebi ne mogu da dopustim bilo kakvo iznenadjenje, ali tad sam bio glup i mlad i sve želeo na brzinu, kad čuješ savete kao što su tvoj i od ostalih sa foruma onda svakako imaš drugačije mišljenje o nekim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjet je kao vino... što više pređe to je u boljem stanju :D

 

Inače da dodam... čovek kod kog sam kupio 5-6 automobila (za sebe, familiju...) u poslednje dve godine ima jednog super Brava, 2011god 1,6mjet, ali je cena viša od ove koja se traži... ali je 2011. ima super opremu i zaista je dobar primerak. 100% bez greške. Ako te zanima, mogu da vas spojim. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako Gile!

Nema zaletanja na prvu loptu.

Dobro sve odmeris i zacrtas sta su ti prioriteti i sta sve tebe zadovoljava.

Tako sam ja. Poceo sam od boje koja je trebala da bude bela eventualno silver pa sam onda krenuo na gume da obavezno moraju da budu ko NOVE ili nove

naravno i motor odgovarajuci po mojoj zelji pa ondak automatska klima i auto sa sto vise opreme i onda sam zvao prodavca da mi procita broj sasije zbog provere km.

I ja dosao do zeljene djunte za mesec dana. :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još neke stvari da se poklope, i onda krećem u ozbiljnu potragu sa proveravanjem testiranjem i slično, nadam se posle praznika, inače sam se načitao o autima modelima proizvodjačima i iskustvima za poslednjih godinu dana najstrašnije, možda kroz neko vreme cena još opadne ko zna, dok se nisam učlanio na forum mjet mi nije bio ni na pameti, hteo sam benzinac pa na plin, ali ko zna šta će na kraju da bude, polako i sigurno, sa što više prikupljenih informacija... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjet mi nije bio ni na pameti, hteo sam benzinac pa na plin

U mom slučaju jtd mi nije bio ni na pameti, benzinac na plin benzinac na plin pa eto me u jtd-u 4 godine...sledeci Boze zdravlja Mjet.. Ali se slažem sa kolegom da ne treba puno da se vezuje za kilometražu i da to bude toliko bitan parametar pri kupovini. Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedan Bosanac je hteo benzinca pa smo ga nagovorili na MJ. Na kraju je pazario 150 KS i samo pegla. Čim ga nema na forumu izgleda nema ni problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u pravu si . Pomalo prepoznajem dilemu Gillespie-a jer sam pre Stila imao Mareu 1.6 sa ugradjenim plinom i navozao se pa poucen tim iskustvom hteo opet benzinca i da ugradim plin ali za Stila je trebao sekvent a to je tada bilo od 700-800e a razlika benzinac dizel je bila tu negde i sto onda da budzim nego lepo uzmem dizela i ne pokajem se narednih sest godina koliko sam Stila vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slična dilema i pri mojoj kupovini je bila jer sam pre Stila vozio Tipa 1.4 na plin slatko sam se takodje navozao i nemam nista protiv benzinaca da odmah kažem,ali sam se odlučio za Jtd i nisam se pokajao ni jednom do sad na tom izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam jedno malo glupo pitanje, ali koliko je realno moguće spustiti cenu akko prodavac navede da ista nije fiksna, npr. cena je 6 500 evra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuce ti maksimalno 100 evrica i to je to!

Skrti su po tom pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je prodavac narkoman, možeš da računaš na dobar popust

Šalu na stranu, od mnogo, mnogo stvari zavisi i mema šablona i pravila, ali obično bude do 200€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio, hvala u svakom slučaju na odgovoru, video sam danas neki oglas, lik prodaje više komada  na Novom Beogradu(Bulevar Z.Đ), emotion paket opreme 2011. cena od 6500 do 7000, na slikama su bili beli i neka siva varijanta baš lepa boja, unutra prelepi, ali nestao oglas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije fixna onda barem 200e, mada na cifru od 6500 moze i vise. Zavisi od "lufta" koji ima prodavac ili ako mu je zurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio 600e popust.

Ali čovek već uzeo C4 i bio debelo frustriran što ga niko ne zove jer prodaje Stila za 4000e :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam recimo za moj sasa već ex bravo prilikom kupovine izboxovao skoro 15 posto. Tako da to zavusi od momenta i od prodavca, a zavisi i od toga kako se cenjkaš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, 

 

Pa vidi, bilo je u planu neki karavan, ali u međuvremenu sam odlučio da sačekam proleće, najmanje proleće pa da vidim. Nešto je došlo i do promene posla... pa bolje da sačekam malo neko stabilno vreme. A i imamo već jedan karavan u kući, kantu matoru Vectru B karavanku. 

A ja se vozim busom na posao, jeftino :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pogledao oba pa bi na osnovu toga doneo odluku. Ono sto mene vise privlaci kod drugog je sto je registrovan skoro celu godinu, sto znaci da su verovatno odradjeni i svi servisi i samo je tu usteda oko 500 evra, pod uslovom da je auto dobar. Jos je dobra stvar sto cena nije fiksna pa prepostavljma da moze da ide jos fino dole ako se auto uzima za kes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...