Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Boze dragi pa jel vi citate sta ja pisem? 

Servisna knjizica i to na koja se moze proveriti u ovlascenom servisu jer ja se je bavim glupotima kao neke moje kolege koje ih pecatiraju i popunjavaju. Zatim ako je iz Italije po tablicama a on stje cinjenica je da svajcarci i holandjani uglavnom imaju servisnu istoriju pa i servisne knjizice i servisne kartone. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ona servisna knjizica koja moze da se nabavi i popuni? Ako si odmah slagao za kilometre u oglasu, kako da ti se veruje za dalje?

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga jos jedan koji ne cita.

Alo...majstore procitaj prethodni moj post pa onda lupetaj. 

Ako kazem servisna koja se moze proveriti zasto pokazujes koliko ne razumes? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo realni, ne moze da se proveri 80% servisnih a i kad moze to je samo kad je auto odrzavan u ovl. sevisu ali kod nas ti niko nece dati informaciju bez vlasnika vozila, jedino preko neke veze....Drugar je pre 2 god hteo da proveri jedan audi 2018. god, na satu bilo oko 100k km, nisu mu dozvolili u autokomercu ili koja vec firma kad je otisao sam jer je auto iz uvoza i nema vlasnika, onda je potegao neke veze i proverili su mu, km je bila vracena....drugi poznanik nije isto mogao da proveri dal bese pezo ili reno, isti razlog, ne moze bez vlasnika...drugar kome sam ja prodao jedan reno a koji je bio u CH servisiran u reno servisu, isto nije mogao da proveri kod nas, tj proverio je preko veze ali nisu izasli nikakvi podaci, ocigledno taj reno servis u CH nije bio u sistemu svih reno servisa ili kako vec. Poslao sam VIN jednom liku ne secam se za koji auto bese, kaze imam ja vezu u nekom servisu posalji mi vin da proverim, reko ok nema problema, zove me i kaze nista ne izlazi, a u servisnoj svi servisi uredno upisani.

Licno sam hteo da proverim jednu madzu 6 za sebe, isto odrzavana u ovl. servisu u CH, poznajem jednog lika u Dipem-u i poslao sam mu podatke, izasla su samo dva servisa od svih upisanih, ocigledno iz nekog razloga ostali servisi nisu bili u digitalnoj formi vec samo na papiru iako stoji pecat mazda ovl. servisa, objasnjavao mi je ovaj lik zasto mozda nije vidljivo ali sam zaboravio detalje, itd, imam jos primera od ljudi iz okruzenja.

A sta cemo kad auto nije servisiran u ovl. servisu kakvih je 80% u CH recimo???? kako da proveris kad u knjizici stoji pecat da je neki Hans, Johan ili nebitno radio servis na autu i pecat neke privatne garaze???  To nije nigde u elektronskoj formi ubelezeno.

Ja sam uspeo jednom za jedan auto da saznam, posto je vecina pecata bila iz neke auto kuce, nadjem ih na netu, vidim ozbljna firma, poslao sam im mail sa uslikanom servisnom i njihovim podacima i rekao da sam auto kupio za sebe da me zanima istorija da li je tacna, bla,bla sve sam mepo srocio i ljudi su mi samo odgovorili da auto je servisiran kod nas i to je to, sto je u principu dovoljno da potvrdi da je knjizica validna. Kad sam to isto pokusao sa jos nekoliko kola nisam dobijao nikakve odgovore od tih servisa, boli njih uvo da se zezaju sa tim i potvrdjuju tebi nesto a pitanje i da li vise psotoje te firme, naravno i ne mozes svaku firmu sa pecata da nadjes na netu i njihove podatke, imam mnogo malih garaza koje su nebitne.

Tako da te price moze da se proveri servisna padaju u vodu, moze ali u mozda 10% slucajeva najvise i to ako imas vezu ili te ukenja Voleo bih da mi neko objasni kako sa sigurnoscu mmoze da se proveri, mozda ja nesto ne znam ali pricam iz licnog i iskustva ljudi za koje znam da su probali.

Meni licno ta servisna nista ne znaci pri kupovini auta a ni pri prodaji, ionako vecina kupaca prokomentarise ma kakva servisna to se danas stancuje kako hoces, sto i jeste istina...uz neka kola dodju servisne uz neka ne, ali kad dodju ne masem kupcima ispred nosa sa tom servisnom jer retko ko i hoce da je pogleda, samo napomenem da je ima, pa ko hoce da gleda i veruje neka gleda ko nece ok. Ja prvi nisam gledao kad sam kupovao sebi kola, niti mi je to bio neki reper za dobar auto.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci i ti OMP spadas u grupu prevaranata? :D

Pa eto vidis da ovi ne ebu i samo gledaju kako su svi prevaranti i kako se stancaju servisne knjizice. 

Pa eto sam kazes kako stoji situacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisi video da te pita kako mozes sa sigurnoscu da tvrdis da je servisna validna?

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za moje znam da su validne jer se ne bavim lagarijama. 

Ko veruje veruje a ko ne veruje neka kupi na drugom mestu. 

Ako je razuman videce i po svakom detalju na autu da je to to sto sam prezentovao. ;)

Eto ti si prvi isao na servisnu i poreklo i prosao si super. Ili gresim? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo odgovorio na tvoju konstataciju da imas servisnu koja moze da se proveri i kazem ti da nije tako, objasnio sam i situacije zasto. O nikakvim prevarama ne pricam dal neko radi ili ne, ne zalazim u to a sigurno toga ima, samo kazem realno stanje sa terena sto bi se reklo, znaci servisna iako je prava ne znaci da je i 100% proverljiva.

Stanje auta je nesto drugo, meni je to bitnije nego dal ima i sta pise u knjizici.

Mnogi masu tim servisnim knjigama a kad vidim na oglasu da je zadnji servis upisan pre 5 godina i time se hvale da imaju serv. meni se prikenja.

 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja za moje znam da su validne jer se ne bavim lagarijama. 
Ko veruje veruje a ko ne veruje neka kupi na drugom mestu. 
Ako je razuman videce i po svakom detalju na autu da je to to sto sam prezentovao. 
Eto ti si prvi isao na servisnu i poreklo i prosao si super. Ili gresim? 

A kako da ti veruje kad si oglasio sa manje km na prvu? A posle rekao tu vecu cifru? Ko garantuje da nije x2?
Ja sam se bas i zajebao jer sam verovao.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Flex said:


A kako da ti veruje kad si oglasio sa manje km na prvu? A posle rekao tu vecu cifru? Ko garantuje da nije x2?
Ja sam se bas i zajebao jer sam verovao.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk
 

Pa lako. 

Ja im kazem da  pogledaju na internetu Dule 021 i ako nadju da je neko negdw lose napisao nesto o meni da imaju 1000€ povoljnije auto a razlog zasto je spustena kilometraza,ajd opet jovo nanovo,je taj sto vecina vas i nece da pogleda automobila sa kilometrazom koja pocinje sa brojem 2 a kamoli 3 ili i vise pa onda motam da stavim na oglas kilometrazu sa brojem 1 makar bila i 199999 ali nije sa brojem 2. Verovao ili ne. 

I sam si trazio auto sa pravim kilometrazom i nasao si ga ali to potvedjuje samo moju konstataciju da su takva kola pred radovima tj sa tom kilimetrazom. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je merodavno sto nema po internetu da te neko pljuje? To znaci da nisi slagao za kilometre i jos nesto usput?
Pa da, i tako sebi povecavas zaradu. Jer sa pravim kilometrima bi morao da oboris dobrano cenu.
Nasao sam ga ali je problem sto je ocigledno bio slabo odrzavan pa mu dzabe pravi kilometri. I pritom je bivsi vlasnik skolski primer debila.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flex jel ti zaista ne mozes da shvatis da je svaki moj kupac upoznat sa stanjem automobila i sa pravim kilometrima? 

Kakva crna prevara i precutkivanje jer niko nije slagan i zato nema negativnih postova jer sam prodao do sad preko 1000 automobila i zamisli da se ama bas niko nije nasao da kaze da sam ga zeznuo. Danas me zove lik kom sam odvezao motor na noge i da kaze da je menjao neke dve gumice na cevi antifriza i da je to kostalo 500 din i da je ovako prezadovoljan. 

Sta mislis sto me je zvao? 

Pa hteo je da cuje kako sam i jel ide posao a ispao je lafcina kad me je vodio na rucak u Leskovcu a ja sam zbog toga svesno propustio autobus i zaglavio duze u Leskovcu.  Zamisli odvezao sam mu u Leskovac motor na tockovima a on ga je kaparisao na slike s oglasa i kad sam stigao odusevio se stanjem i odveo na rucak. Eto u ponedeljak prodam motor coveku iz Lalića i on je trwbao da ide da vidi jos jedan ali kad je video moj motor nije hteo da ide dalje. Jos sam i njemu odvezao motor u njegovo mesto. 

Ajd da vidim koliko bi trgovaca to odradilo? 

Takodje im organizujem kasnije i majstore i farbare ili limara a da ne pricam o nabavci delova sa rabatom. 

Pa ti vidi ko i kako radi i zasto niko nece da ispljuje Duleta jer Dule radi posteno koliko god je to moguce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedovao sam Silo karavan 2003 1.9 JTD ( mislim da je 115ks mane vise ne secam se tacno)  i Fiat Punto 2 1.9JTD 2002. Stilo nastradao a Punta deca dalje voze. Odrzavao naravno kod Gorana.

Merkam Fiat Bravo is razmisljam sta da uzmem. 1.3mjet mi nekako slab ( nisam proba sam taj utisak imam. E sad  1.6 ili 1.9 vidim ima dosta varijanti sto Mjet sto JTD laicki mu je to to.

Ne bi da pisem do koliko para jer forum je a zvucace kao oglas  gde trazim auto do odredjene cifre.

Voleo bi da cujem neki savet....sta od ova 2 motora. 

Pozdrav Laza

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 mjtd ne ide u Bravo, ja licno bih gledao 1.6. Nekako mi je taj motor najbolji odnos potrosnje odrzavanja registracije itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, LazaDrljan said:

E sad  1.6 ili 1.9 vidim ima dosta varijanti sto Mjet sto JTD laicki mu je to to.

To će zavisiti i od godišta koje ciljaš (spremne količine novca). Nuova Bravo sa 1.9 MJet motorima imaš samo u početnim godištima (varijante sa 120 i 150 konja, godišta 2007. i 2008.), a već posle 2009. godine imaš samo 1.6 MJet u dve varijante (105 i 120 konja), kao i 2.0 MJet sa 165KS. Ima od 2009. i nešto malo kilavog dizela sa 90 konja.

Uglavnom, pošto kupuješ polovnjak, onda gledaš auto u najboljem stanju. Ako bude sa 1.6 MJet - uzimaj ga. Ako to bude onaj sa 1.9 dizelom - uzimaj njega.

 

Iskustva sa svim tim motorima imaš u ranijim postovima teme na kojoj smo, pa sadas (nakon spajanja tema) baci pogled na sve već ranije napisano. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih u slucaju dizela gledao samo 1.9 150 konja event. 120, 1.6 moza manje trosi i manja je rega ali to je mala razlika a sigurno ide slabije za tu karoseriju posto sam vozio dizelase slicnih kubikaza i snaga mada opet to zavisi od coveka do coveka i vozackih afiniteta, nekom je i ovaj od 90 ili 105 konja odlican.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LazaDrljan

Nesa je vec spojio i napomenuo, pa prelistaj malo temu u kojoj pisemo deceniju i kusur. Naci ces gomilu korisnih saveta i iskustava (a pogotovo ako si se sa saznanjima dobacio dotle da pitas za 1.3 motor, koji u model nije ni isao).

Sto se same voznje tice, za moj ukus uvek 1.9 pre 1.6. Iako noviji na papiru ima vise Njutna na nizim obrtajima, bilo koji 1.6 da sam vozio (racunajuci i odrzavane od drugara), kriva obrtnog je bila pomerena udesno (citaj, budili su tek na 2200-2300 rpm dok je fabrika deklarisala max torque cini mi se na 1750 rpm). Isto vazi i za 2.0. Dok je maltene svaki 1.9 rezao sa nizih obrtaja, samo jedan od razloga zasto sam posle 1.9 Stila, uz dizele poceo da gledam i turbo benzince.

Svaki od ovih koji te zanima ima neke sitne nedostatke, najrobusniji 1.9 8v menjac sa 5 brzina, 1.9 16v problem sa klapnama usisa, 1.6 problem sa pucanjem plasticnog hladnjaka EGR... Uz klasicne stvari koje na dizelu treba pogledati (turbo, plivajuci/kvacilo, dizne), nista sto bi te odvratilo od kupovine. Sto se DPF tice, interesantno je bilo da su postojale startne verzije 1.9 Brava bez istog, tako da je u startu moguca i ta glavolomka manje.

Najveca "mana" 1.9 - prestanak produkcije 2009., tako da ce najmladji primerak koji ces moci da kupis vec uci u 14. godinu starosti. Od novijih i upeglanijih restyle varijanti (2010+), mozes da biras jedino izmedju 1.6 i 2.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo hvala na savetu. 

Iscitaonsam bas dosta,greskom sam spomenuo 1.3mjet jer sam uporedo pratio i Grande Punto.

Nasao sam na oglasima gomilu favorita za koje mi je budzet tu oko 3500 e gore dole koja stotina a tu je sve neko 2008.Vise me vuce 1.9 iako je skuplja registracija mada vidim da hvale i 1.6 Jbga takve su mogucnosti trenutno, gledacu danas jos. Svakako ce ici kod Gorana  ma servis kai i sve ove godine.

Pa iz Borce sam isao na Altinu na servis pre Pupinovog mosta  a kamo linsad kad mi je mnogo brze i lakse.

Svakako Hvala.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LazaDrljan

Nema na cemu, iznad je cisto par recenica. Opet kazem, prelistaj bar malo ovu temu (ili neke od tehnickih vezane za dizel motore i njihovu problematiku) - sigurno ce ti puno koristiti sa informacijama prilikom izbora. Ima nas dugogodisnjih vlasnika, pomoci cemo ovako virtuelno koliko mozemo. Posto si iz BG, navrati slobodno na klupska druzenja, obicno bude po neki Bravac, a i da ne bude korisne informacije ces svakako dobiti...

Obavezno naravno probaj motorizacije koje te zanimaju - mi pisemo licne utiske (a dosta nas je vozilo 1.9 jos u Stilu), tako da je to uvek individualna kategorija.

Ako nadjes neki interesantan primerak na oglasima, slobodno ovde ostavi PrintScreen i link da ga malo detaljnije pretresemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...