Jump to content
FAS Goran
freedole

Fiat Punto 1.9 JTD - Blow Off Valve

Recommended Posts

Imam Punta mk2 1.9 JTD Sporting 63KW i nasao sam na internetu da na njega ide Blow Off dok na punta 60 KW ne ide. E sad, volio bi da mi neko kaze detalj vise. Gledao sam taj Blow Off na ebay. ima ih raznih. Jel to neki specijalni za te stvari ili da gledam sto jeftinije nesto sto se zove blow off? i kako se ugradjuje? mogu li to sam uraditi? predpostavljam da se neko crijevo otkaci i stavi se taj ventil ???

eto hvala. bilo kakva informacija je dorodosla. ovi majstori u bosni nemaju pojma sta pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punta mk2 1.9 JTD...

'' Blowoff služi za rasterećenje usisne grane od pritiska koji turbina pravi kad se otpusti gas. Dakle, kad se pusti gas i zatvori leptir gasa...

...Dizeli nemaju leptir gasa...

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze i na dizela ali nije to to,ako oces da shistis ima i elektronski koji se povezuje na papucicu gasa ali nije to to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Zadovoljan sam bilo kakvim odgovorom, ali kad sam vidio da sam odmah dobio odgovor, preezadovoljan.

E sad. ovo sam nasao na google:

Pop-off valve for Punto Sporting JTD

Since Negrente has debuted worldwide with the pop-off valve for all the most common turbodiesel engines, even the Punto Sporting JTD can receive a pop-off valve. The most common perception about the usefulness of such valve is that also a diesel engine has somehow a counterpressure in the intake tubes, when changing to upper gears, just like the petrol engines. There is not an air barrier of the closed throttle body, which obstacles the pressured air to return back, but turbodiesel engines could have higher pressure rates.

The main benefits of a popoff valve in the Punto Sporting JTD are listed here:

* avoids stressing pressures during gear changing

* frees a valuable amount of air, which obstacles the inlet turbocharger to pump faster more air to the engine

* sounds very racing!

Negrente has a complete kit that can be installed in the Punto Sporting JTD. Here there are some snapshots about an installed one.

qlCJA.jpg

Znaci Pop-off nije isto sto i blow off?

btw izvinite ako smaram ali stalo mi je da imam to na punticu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Pop-off nije isto sto i blow off?

Nije isto.

Ali...to uopšte nije od uticaja za tvoj slučaj.

Taj zvuk koji si ti čuo...to što želiš da dobiješ...za to je zadužen blow off, piše gore na kojim motorima postoji i kako i šta radi. :thumbup:

Ti nemaš takav motor, ne možeš imati takav zvuk. Idi kupi turbo benzinca. :thumbsup:

Pop-off služi da spreči over boosting. Koristi se pre svega u pojedinim šampionatima (seriji trka) kako bi sprečio malverzacije oko snage motora. Kada čuješ njegov zvuk, posledica je smanjenje snage motora, jer višak pritiska sa kojim je neko hteo više snage, ode napolje. Zbog toga ga niko i ne stavlja na komercijalne automobile...i to što si čuo i što želiš na svom autu nije rezultat rada pop-off.-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. thx.

a bas sam se ponadao :(

ali ako nekad nesto improvizujem, objavljujem. jednostavno ne mogu da se pomirim sa tom cinjenicom.

Hvala jos jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Pop-off nije isto sto i blow off?

Pop off nije apsolutno isto sto i blow off, samo je preradjeno i optimizovano za dizele da vrsi istu funkciju kao i blow off.

Nije ti potreban leptir gasa da bi stavio blow off, samo malo volje zelje i znanja da b se namestilo. Ali dzabe kad nema istu funkciju kao kod benzinjara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam gledao po netu, interesuje me posto vidim da na autima sa turbinom je moguce uraditi Blow off ventil, reci te mi

jel ovo ok? I da li se isplati ulagati u to gledao sam neki HKS SSQV 2 BOV Blow off valve Universal Black limited, pa molim strucnjake

za uputu, i gdje to moze da se uradi! Ko sa tim radi!

bdw zvuk je fenomenalan :) sto me iznenadilo! ( nisam neki strucnjak ali mi se stvarka svidja )

Unaprijed Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo ti konkretna mišljenja i iskustva Britanaca sa foruma fiatforum

Koliko vidim na brzinu, sem zvuka ne dobijaš ništa,na performansama čak gubiš!

Na dizelima čak ni nema praktično svojstvo neko, samo dobiješ taj zvuk šššš...a i košta preko 200 eur dobar kako kapiram

http://www.fiatforum.com/punto/130903-dump-valve.html

I za jtd baš

http://www.fiatforum.com/punto/217901-blow-off-valve-jtd.html

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je spojeno sa ranijom pričom o ovome, pa bi bilo dobro FlamingO da pročitaš sada temu od početka, tj. i ove dodate postove. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisano je...imaš pop off koji daje sličan zvuk, ali mu je efekat da čim se on čuje gubiš snagu, jer mu je to i uloga.

Šta će ti to na komercijalnom autu...

Ljudi...hoćete da budete trkači? Onda benzin sa mnogo kubika, ili benzin sa malo manje kubika, ali Turbo. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće? 1.9JTD motor? prijatelj mi kaže da se ubaci samo ravna cijev i dobije se taj zvuk? tako je on kod sebe napravio? :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@c++

 

Pročitaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Možeš baciti pogled i na ovde napisano:

Blow Off

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...