Jump to content
FAS Goran
Filke

Seicento - iskustva, saveti...

Recommended Posts

Doslo je vreme (mozda) da se rastajem od juga...... dobio sam neku ponudu koju ne zelim da propustim sem ako se kupac ne predomisli, sto je vrlo moguce. Poceo sam da razmisljam koji to mali auto ima za sto manje para, a da nije jugo i dodjem do Seicenta.

Jedina alternativa je Lancia Y, ali...... Panda nece doci u obzir.

 

Tako da, ako imate neki predlog, savet, upozorenje, ili neki dobar primerak - javite.

 

Vidim da se krecu od 1000 do 1700€, naravno ja jurim sto jeftiniji ali da lici na dobar auto ~1300€

 

Bilo bi lepo da je registrovan, al ne mora, ne mora ni da ima plin, klimu, felne i sl.....


Ne mora ni sporting da bude :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo je vreme (mozda) da se rastajem od juga...... dobio sam neku ponudu koju e zelim da propustim sem ako se kupac ne predddomisli, sto je vrlo moguce. Poceo sam da razmisljam koji to mali auto ima za sto manje para, a da nije jugo i dodjem do Seicenta.

Jedina alternativa je Lancia Y, ali...... Panda nece doci u obzir.

Tako da, ako imate neki predlog, savet, upozorenje, ili neki dobar primerak - javite.

Vidim da se krecu od 1000 do 1700€, naravno ja jurim sto jeftiniji ali da lici na dobar auto ~1300€

Bilo bi lepo da je registrovan, al ne mora, ne mora ni da ima plin, klimu, felne i sl.....

Ne mora ni sporting da bude :D

ma ovaj http://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Giannini_seicento.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam jednu Y al nema klimu. Obicno svaka Y ima klimu sto znaci skoro je ne moguce prodati ovu :)

A jbg Sei nema klimu (99%).

Pa me to tera, da umesto Sei, za ~iste pare uzmem Y, al bez klime..... bem li ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta Seicenta sa klimom ;) ako poredis Y i Seija, Fiat je ubedljivo lepsi...ali o tom, potom, ukusi su razliciti. Seicento je stvarno mali potrosac, dosta udoban, za kraca putovanja, startan, lagan za parkiranje, cak ni sa klimom ne trosi mnogo vise. Pogledaj malo i vanove, ne mora znaciti da su oni losi, ja sam imao vana, 4 godine bez problema vozio, samo male servise odradjivao. Na mojoj vagi tas je poprilicno prevagnuo na Seija i samo mogu sve najbolje o tom auticu da ti ispricam  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam rvi put seo u jednu Y. To je strasno koliko taj auto ima poboden prednji kraj, da ja sa 1.85m ne vidim dalje od 1/3 haube i apsolutno nemam pojma gde mi je prednji kraj. Vozac koji ima nesto preko 1.9m se slaze sa ovim. Mogu da zamislim kako bi bilo mojoj zeni, koja je daleko niza od mene, da vozi ovo i da se parkira. Kako li bi bilo tek meni i mom dzepu :D

 

Zato ipak Sei.... Jedino sto nema ni jedan solidan primerak, vredan gledanja ni u SD ni u VŠ, ni na 50km, tek na 100 i vise km. Realno onda mi se i ne ide.

 

A svakom fali nesto, ili nije registrovan, ili je iscukan, ili ima plin al nema atest, ili mu se ljuska lak/farba........

 

Nasao sam 2kom u BG-u, ali ovaj prvi mi na sve odgovara sa "pa dobro" - kakav je auto-dobar, motor-pa dobar, limarija-dobra, gume-dobre su gume, ali bukvalno tako je tekao razgovor...

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4777760/fiat_seicento/

 

Untitled.jpg

 

odgovara mi sve ali covek toliko uliva poverenje da ne zelim da idem...

 

Ovaj izgleda ok:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4763838/fiat_seicento/

 

Untitled.jpg

 

Spustio bi malo cenu, kaze super stanje, nabrojao mi gomilicu stvari koje je izmenjao, dao bi i malo jeftinije....

 

I ovo mi izgleda ok, ali nije registrovan, opasno me mrzi cak u Ostruznicu da idem:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4787108/fiat_seicento/

 

Untitled.jpg

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ovog crvenog sam video kada sam bio prosle nedelje u Bg-u, jer lik koji je vlasnik moje Alfe je istu odrzavao u servisu gde radi ovaj lik sto prodaje Seicenta. Upoznao sam i lika koji ga prodaje, pa ako hoces mogu preko vlasnika mog auta (koji je inace dobar priajtelj sa prodavcem) da se tacno raspitam sta i kako u vezio auta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radim kada se u vecini slucajeva nadjem na pravom mestu u pogresno (pravo) vreme.... :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je bio jedan od interesantnijih, kaze zamenio sam kocnice, zamenio svecice, zamenio sve, ma zamenio sam i anlaser i alternator, gume sam zamenio.....nema sta nisam izmenjao, sto se kaze sve sto je bilo ja sam zamenio... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šmeknuo sam jednog Seićenta...probao i smatram da nije loš. Iako ima nekih neznatnih oštećenja koja govore o tome da je bio "udaran", pa loše gume (verovatno fabričke, jer je isti 2007 godište!!!) zbog kojih malo vuše u stranu....motor odlično radi i zaista lepo "lepi" za sedišta. :unworthy:

Klima hladi kako ubija.  :unworthy:  :unworthy:

Sedišta su u odličnom stanju - ako izuzmemo dubinsko pranje koje bi bilo potrebno odmah uraditi. 

Jedino što je otkačena sajla na tabli, pa umesto 40 km/H pokazuje 140 km/h, sija lampica ABS-a i AIR bega. Koliko sam video ispod - ni trunka korozije. Motor prašnjav, ali suv....  :unworthy:

Smatra da je auto odlična kupovina, ali imam jednu nedoumicu - da li je moguće da se "kotrljanje po putu" toliko glasno čuje u kabini???

Amortizeri mi se čine ok - ne ljulja, stabilan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste dosta bucan, pogotovo ako je bio van. To ti govorim jer sam ja imao bas van verziju. Na vecim brzinama se narocito cuje.

Kasnije, kad sam stavio sediste, zatvorio gepek, stavio izolaciju u njega, poklopac gepeka, bilo je malo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su gume neke čudne pa zato. Do 80 km/h ne bi trebao da čuješ ništa, posle kreće i vetar i motor itd... Moj je bivši van pa se čuje pozadi kao da je otvoren gepek ako gaziš preko 100, a to ćeš retko raditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su sigurno lose i bruje pa se cuje.

Imao sam  dosad  dosta Seicento-a i svi su bili vanovi a ja sam ubacivao originalna zadnja sedista sa tapacirungom i nikave tu buke nije bilo. Jos kad sam ga vozio na otvorenom trazio je  stalno gas i vozi se opusteno 120 km/h.

Ne znam kakve ste vi vozili ali ovi moji su bili 2006 i bas su se lepo pokazali u voznji a buke nije bilo.

Ja sam cak mog  jednog vozio skoro godinu dana  a i dan danas imam zadnju klupu od Sportinga koju treba da prodam.

Drugareov cale je kupio jedan Seicento od mene i evo vise od 3 godine ga vozi i samo servis radi.

Na nekima sam imao Debica gume i to su bile gume sa extra sarom i mlade ali su lose jer ne prijanjaju za asfalt i bolje je dodati malo para pa uzeti neke brendirane gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja jedino Seicento priznaje kao macchinu koju ume da vozi!  :laughing: Kaze- Punto je ogroman i nepregledan, a Centa je vozila godinu dana svaki dan do posla 15ak km, pa ga zna u milimetar. A kako ide nesto od 55ks sa 700kg mase-kao iz pracke. Sa pravim gumama 155/65 r13, a ne sa raznim varijacijama na temu R13. Govorim ovo jer se mnogi zale na stabilnost a montirali su 145/80 r13 na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje prilično ofucano i ako je 2007. godište. MIslim da i je i preskupo. Ovaj što ga je Rile našao je pravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto resih da pored Stila uparkiram jos jednog fiata.Nasao sam lep promerak Seicenta ali sam malo skeptik u vezi krova,Ima panorama krov platneni.Moze li mi neko dati misljenje o ovome,neko iskustvo ili da ga zaobidjem?

Hvala unapred na pomoci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...