Jump to content
FAS Goran
Filke

Seicento - iskustva, saveti...

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Gledam da kupim Seicenta za suprugu pa sam naleteo na ovaj oglas

 

oglas 102.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8584664/fiat-seicento-reg-122016kao-nov

Sta vi kao iskusni fiatovci mislite o ovom konkretnom autu?

Inace, nismo imali fiata do sada pa ne znamo bas puno o njemu.

Hvala!

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje fino. Vidi se po lajsni koja nije iste boje kao ostale, ali ništa strašno. Ne znam da li bi mogao da skineš cenu, ali ako bi mogao - možda 50e. Vidi kakve su gume - ako su strije od 6 godina, ispucale i slično - eto prostora za popust. ;)

Bitno  da je mehanički dobar i da sve funkcioniše (klima naprimer).

Mali servis (ulje 3 litre selenija, filter vazduha i ulja) košta oko 3500-3800 dinara i možeš sam uraditi isti - kao na Yugu.

veliki servis oko 100 e+ruke.:P

Alternator - ako ima klimu, onda mora skuplji iliti jači, od 90A!.

Gume su jeftine (Wintera oko 3000 rsd )

Amortizeri i delovi karoserije su malo skuplji, ali ništa strašno što bi te odvuklo od kupovine.

 

Potrošnja - između 4 i 8 litara. Ne može manje, ali ni više (nek bude 9, ali onda nešto nije ispravno). Konkretno, naš Ženomobil troši oko 5-6 litara, mereno metodom sipanja punog rezervoara, vožnje do rezerve i onda računaš koliko si prešao i potrošio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da farovi nisu isti, da štop svetla nisu ista, da se desna vrata kada su zatvorena dole pri dnu ne leže kako treba što navodi da je lupan, bašsa te strane gde nema lajsnu.

Hvala puno za sve bitne informacije na koje treba obrstiti pažnju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se desavalo nekom da treperi lampica za ulje a kasnije nestane?
Nivo ulja dobar, sto u principu i ne mora da se odnosi na to kako mi rece majstor.
Njegova prognoza da moze biti automat, filter ulja ili uljna pumpa.

Zato bi mi znacila vasa iskustva ako je neko imao sl.problem.


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je radjen mali servis, je li gradacija ulja odgovarajuca, od kada se problem desava...? Moze biti nesto od toga, onda los kvalitet filtera (npr. nepovratni ventil), davac pritiska ili nesto oko uljne pumpe, gumice, zaprljanosti sita, itd... Ovako samo nagadjamo, pravac kod tog majstora da ti to resi, posto svakako nije preporucljivo ponasanje. Imas identicnu pricu i za gomilu drugih modela.

PS: Ovaj podforum je namenjen za Savete prilikom kupovine vozila ;) . Ubuduce, za tehnicke probleme i njihovo resavanje imamo podforume po modelima, u odgovarajucoj sekciji:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/18-tehnička-pitanja/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane, mozes slobodno premestiti moje pitanje i tvoj odgovor u odgovarajucu temu.

Servis radjen pre 4000 km, ulje iskreno ne znam koje je sipano, stoji mi kantica u gepeku i Selenia je ali se ne secam gradacije.

Desilo se danas prvi put, parkirao auto i ostavio, nakon sat vremena upalio auto i nije bilo lampice, najnormalnije odvezao auto do kuce.

Proveravao sam nivo ulja, sve je u redu.

 

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tog "jutarnjeg" paljenja lampice, obicno i nije problem u samom nivou ulja, nego nesto od pomenutog. Opet kazem, ovako samo nagadjamo, resavaj to sto pre ako krece da se desava ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavao sam da nadjem sliku na netu ali nisam uspeo, da probam i ovde, ima li mozda neko od vlasnika Seicenta da koristi krovne nosace, zivo me zanima kakav je sistem i pozicija kacenja zadnjeg nosaca.
Mislim na verziju bez uzduznih shina.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...