Jump to content
FAS Goran
Kypck

Alfa Romeo 156 2.0 jts / JTD / JTDm restyle

Recommended Posts

Ovo je plac kod buvljaka na nbg.Drug mi radio do skoro kod njih unutrasnje pranje kola i kaze da im kola i nisu za preporuku

Edited by Noćni

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako ljudi za jedno mesec dana krećem da gledam alfu 156, imam oko 3500 e , koliko sam skupio i nikako više, osim ako mi moji ne dodaju još jedno 500, ali to bi pre sačuvao za veliki servis.

 

Želim da to bude 2004 godište, ress verzija, sa onim drugim lukom od napred, da je motor 1.9 jtd od 116 ks, da ima full opremu unutra, tipa klimu, kožu, multi volan, bele cajgere, alu fabričke itd.. i da je u pitanju limuzina.

E sad zanima me samo par stvari da li je stvarno lošiji motor 1.9 jtd od 140 ks( čuo sam priče od dosta ljudi kao da se kvari itd ), čuo sam da treba na trap da obratim pažnju dosta, km ne gledam puno jer ako vidim da je oko 150000 baš i ne verujem u to,  ok mi je da kupim auto koji je prešao i duplo više zato što redovno održavam kola, nego našta još treba da obratim pažnju?  Unapred zahvaljujem :) 

Ja obično kad gledam kola, gledam spolja kakav je, iznutra odma vidim po sedištima i ostalo koliko je vožen, a motor, trap i ostalo idem u servis. E sad pošto alfa dosta koje tražim ima po placevima, a njih se iskreno ježim, potrebni su mi tako neki saveti.

Žao mi je što ovde pitam za alfu, al rekoh cenim svaku pomoć, a video sam da dosta ljudi se razume u nju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe me zanima, da li ima neko ko prodaje ovakav model ili zna nekog ko ga prodaje?  

Ja bi to uzeo za mesec dana, tako bi i za to vreme prodao i moj, u pitanju je punto 1.9 jtd , 2001 prvo godište, što se tiče motora, mehanike, trapa, guma, sve sam odlično zadržavao, ima nove farove, retrovizore, alnaser, alternator, vartin akumulator, koj ima još 2 ipo godine garanciju, nove zimske gume sa alu felnama koje su po meni u lošem stanju, mislim na felne gume su dobre, treba da mu uradim mali servis za 1000 km, i veliki bi trebao za 20000, mali ću mu odraditi ali veliki ne, nemam i za to novca. Što se tiče auta on je sipaj i vozi, ali što se limarije tiče užasan je, ja kad sam ga uzeo, video sam da je i krov gitovan dosta, i hauba i krila i zadnja i prednja, ma ceo auto, ali nije pomeran iz ose, već se ljušti i puca boja po njemu, nema rđe za sada nigde, zakačen je bio na nekim mestima kad sam ga uzimao, ali jbg toliko sam para tad imao, a i zaleteo se malo.Ima kačket, i te gluposti po njemu. Ako je neko zainteresovan da ga kupi pa da prodaje u delove nek se javi, ili da ga kupi i farba i sređuje. Ja bi ga prodavao u delove ali niti imam dvorište za to živim u stanu niti imam vremena.

Edited by Paradajz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ti je tesan budzet za dobru restyle 156 , ali je izvodljivo skroz. Prvo, mjt 140nije nipocenu losiji od 115ks.To u stvari i jeste 1.9jtd samo sa drugom glavom i drugacijim ubrizgavanjem. Odrzavanje je malo skuplje i mozda trosi 0,5l vise. Nemoj nikako da izbegavas mjt motore, gledaj i jedne i druge pa koji je bolji taj uzmi. Inace kod alfe dizel gledas isto ko i na fiatu, motor, turbo, ubrizgavanje, menjac i zamajac. Zbog svega toga moras obavezno u servis na pregled a tu ces ujedno pregledati i trap i limariju. Odlcan je auto, sa dizelom neces pogresiti sigurno. Mana im je centralni display. Ako te nesto jos zanima, pitaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znam da je tesan, ali oću sam da ga kupim, mojima jedino zatražim da mi pomognu oko servisa , kanđu već sam našao od drugara, koji je pre vozio alfu, i imam uštekano za registraciju ako uzmem na placu.

Hvala ti puno na pomoći, i meni je bilo čudno što ljudi pljuju za taj motor, ali ajde rekoh da se ne pravim pametan.

Ovaj zanima me još da li su delovi za 1.9 jtd stvarno skoro isti i po ceni za punta 1.9 jtd to mi je rekao majstor koji mi je održavao punta? 

i kad si več spomenuo to, kakvu to manu ima sa centralnim displeyom? Hvala još jednom na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim zeni da nam sledeci auto bude po njenom izboru (Citroen Pluriel u najavi), i da ga teramo godinu dana, a posle da ja biram. Kako vreme prolazi ja sve vise ulazem u Punta koji ce po ulozenom vredeti 3000eur,od kojih cu da izvucem 1500 na kraju. I......dok ja izmenjam Punta, Pluriela ima da stigne red na 159ku, a ne na 156icu, sto je i lose i dobro.  E, sad malo o temi: zao mi je sto restajling verzija ne dolazi sa TS motorima(bar koliko znam) da moze i TNG da se krkne unutra, pa da se malo opustenije ide na pumpu.  Znam da je i JTDm opasna zverka, ali mi nekako prava Alfa ipak smrdi na benzin (i plin :laughing: ) Alfisti pricaju o alfa virusu i njegovom delovanju na prave ljubitelje tih automobila. iskreno mislim da svako u zivotu mora da ima bar bilo kakvu Alfu. Da bar malo prelezi taj virus. Mene je uhvatio kad sam probao 166icu 2.5 24V. Srecom malo sam je vozio, a i iskreno prevelika je to bila ladja za mene koji sam tek krenuo u vozacke vode. Da je bila neka 147ica tada, tesko da bih se uopste o'ladio od posedovanja iste. Ali, kad-tad.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde si čuo da je neko pljuvao taj motor. Manu sa displejom imaju samo one sa unutrašnjim restajlingom, 2002 i 2003 god. Mislim da bi mogao neki solidan primerak od 116 KS da se probere za te pare.

 

Ovde možeš malo da se orijentišeš sa cenama.

 

116 KS - http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42883

 

140 KS - http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=49084

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim zeni da nam sledeci auto bude po njenom izboru (Citroen Pluriel u najavi), i da ga teramo godinu dana, a posle da ja biram.

Kad posle? Posle 10 godina? Uzmi Pluriela i venčao si se po drugi put :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, samo da bih joj rekao-eto ti na sad tvoj Pluriel! Ma, uz'o bi ga makar da odemo na more u kabrio verziji.I za tih godinu dana ne bi ulje zamenio koliko bi me bilo briga da ulazem!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa hvala ljudi što ste se ovako ubacili za pomoć, ja sam pre punta vozio dosta raznih automobila, i sad isto, već nekoliko godina sam vozač, dosta km dnevno prelazim, tako dam sam da kažemo  stekao iskustva neka na putu i iskustva što se tiču kola, ali kad sam prvi put pre par godina seo za alfu 156 1.9 jtd ali 2001 godište sa full opremom zaljubio sam se, i od tad na nju mislim, i zato želim da kupim taj auto koji će biti i mehanički i limariski u redu, vremenom ću da mu sređujem šta sve bude trebalo, i mislim da ćemo se baš lepo slagati :).

i da još jedno pitanje , video sam na tabli da pri dnu stoje razni dugmići, čemu služi dugme sa oznakom momo? to nešto za sportko vešanje? 

Edited by Paradajz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja govorim zeni da nam sledeci auto bude po njenom izboru (Citroen Pluriel u najavi), i da ga teramo godinu dana, a posle da ja biram.

Kad posle? Posle 10 godina? Uzmi Pluriela i venčao si se po drugi put :laughing:

I satorsko krilo pride jer ne postoji Pluriel kome je krov ispravan.  :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dugme momo, nego mono, a ima bese neke veze sa ventilacijom koliko se secam. Nikada ga nismo ni koristili :D
Cene delova za jtd u puntu i ovaj od 115ks nisu iste, ima razlike i u motorima a i u ceni delova . Malo je skuplje za jtd115ks i razlikuje se turbina, jer ovaj sa 115ks ima turbinu sa promenljivom geometrijom a tvoj punto ima obicnu,i sve ostalo po malo se razlikuje.
Centr.display (onaj mali crveni koji stoji u gornjem delu table na sredini,ispod soferke) je taj sto mnogo cesto crkava, izgube se slova i brojevi. Mnogo se greje od sznca i vremenom crkne a drugi je oko 65e


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mono ti je za podesavanje temperature, posto ti je dvozonska klima, kad aktiviras mono onda istovremeno stelujes temperaturu u obe "zone".


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim zeni da nam sledeci auto bude po njenom izboru (Citroen Pluriel u najavi), i da ga teramo godinu dana, a posle da ja biram.

Kad posle? Posle 10 godina? Uzmi Pluriela i venčao si se po drugi put :laughing:
I satorsko krilo pride jer ne postoji Pluriel kome je krov ispravan. :D
Hahaha! ili plastični džak od veštačkog djubriva! Vidjam to na traktorima bez stakala, pa cenim da je dobra stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mono ti je za podesavanje temperature, posto ti je dvozonska klima, kad aktiviras mono onda istovremeno stelujes temperaturu u obe "zone".

 

Eto vidis, nikada ga nisam pritisnuo  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim zeni da nam sledeci auto bude po njenom izboru (Citroen Pluriel u najavi), i da ga teramo godinu dana, a posle da ja biram.

Kad posle? Posle 10 godina? Uzmi Pluriela i venčao si se po drugi put :laughing:

I satorsko krilo pride jer ne postoji Pluriel kome je krov ispravan.  :D

Jao, pa to je onaj auto sto se rucno rasklapa, tj oni stubovi se skidaju rucno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ljudi puno na pomoći, ajde ako nekom nije problem, ako vidi negde nešto dobro, ako može da pusti poruku na forum, ili ako ima nekog ko prodaje, ja ću krenuti sa kupovinom za mesec dana odprilike. 

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje bi bilo ako mozes sada da je kupis, jer ako krene ovaj novi katalog da se primenjuje(a treba) bice isti automobili u ponudi samo dosta skuplji

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  E, sad malo o temi: zao mi je sto restajling verzija ne dolazi sa TS motorima(bar koliko znam) da moze i TNG da se krkne unutra, pa da se malo opustenije ide na pumpu.

 

Ima 1.8 TS u restyleu  i nije baš redak, ima ih solidno kod nas ...npr.

 

cxcb4030.jpg

 

ili

 

cxcb4031.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas4139928/alfa_romeo_156_18_16v_restyling/

 

Da ne zaboravimo i nju. :)

 

SDC14547.jpg

 

Odakle je ova slika? Čini mi se da sam je ja slikao u maju 2012. u SLo na obaranju Ginisovog rekorda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK: najradije bi odma sad otišao i uzeo, ali nemam još tačnu sumu, imaću za oko mesec dana, negde sredinom februara, drugo nemam vremena da idem da razgledam vozim u servise, i sve, jer imam ispitni rok, a želim da na miru razgledam sve i dobro da izaberem.

The wicke man, ovo što si našao je baš ono što tražim i uvek bi radije vozio benzinca, ali nemam pare da ga vozim, održavam a ni da ubacim plin u njega :) 

 

Ej ljudi stvarno mi je drago što ste ovako voljni da pomognete i sve ostalo, hvala na tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje bi bilo ako mozes sada da je kupis, jer ako krene ovaj novi katalog da se primenjuje(a treba) bice isti automobili u ponudi samo dosta skuplji

 

Katalog se već primenjuje, samo je pitanje da li će se prvo rasprodavati zalihe carinjene po starom, ili će uskoro svi polako dići cene.

Mada, lično mislim da će biti ovo prvo, jer trenutno nije baš jagma za automobilima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...