Jump to content
FAS Goran
Kypck

Alfa Romeo 156 2.0 jts / JTD / JTDm restyle

Recommended Posts

Koliko znam ove starije jtd i nemaju te neke decije bolesti. Skoro smo kum i ja za njega uzeli 156 jtd '03, karavan,  unutrasnji restyle, dobro ocuvana sa svom dokumentacijom i iz It i kod nas. Kupljena je i ovde u Fiatovoj auto kuci. Meni se svidja taj auto, nije krut kao limuzina (imali smo dve limuzine ts), nije bucan, nebi trebalo da je potrosac (jos je u fazi ispitivanja), a motor 1,9jtd, nebih trosio reci :D  Evo nesto negativno npr. Cuje se po malo lezaj prednjeg tocka, zvao Ap sport pre neki dan, kazu da je skoro 15000din :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta ih se zali na pucanje creva interkulera, ovde nisam procitao da se desava na Stilu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, ima ona glupa krivina ali to po meni nije nesto bitno, jer mozes i da zakrpis za dz., premostis, narucis, itd... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crevo interkulera je tu nebitna stavka. Može da se nađe dobra 156 JTD, samo treba da tražiš. Jedino što je na Alfi specifičnije su trapovi, a i za to imaš reparirane delove tako da nije problem ako imaš krštenog mehaničara, mada može i monter auto delova za većinu stvari. Ima ih po otpadima dosta, ipak se 156 pravila od 1997. Gledaj da je u dobrom stanju, a to košta, ili da je u pristojnom stanju za OK pare, pa da imaš lufta da je dovedeš u OK stanje. Gledao sam je ja, ali mi godista nisu odgovarala, hteo sam mlađi auto :)

Ako voziš Stilo MW, sem trapova nema razlike u održavanju. Što se tiče potrošnje, pričao sam sa taksistom u BG, ima čovek odličnu SW 156 JTD 115 i kaže 8l do 8.5l po BG da mu troši-taksi vožnje. Što znači da ne bi trebalo preko 7.5l po BG da pređe normalne vožnje, po NS i manje. SW nema jače vešanje pozadi, isto je kao na limuzini. Ako planiraš da tegliš nešto da znaš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja kazem novija, 2005 napr.

Video sam da se i dosta njih zali na crkavanje centralnog displeja, ne znam na koja godista se to odnosi, a vidim da je onaj poklopac gde je suvozacev air-bag kod svih nekako izvitoperen?

Za trapove svi znaju za Tejovica u KG, ali i to ume da kosta, zavisi sta se sve menja, svakako nije za teranje po rupama....

Inace po katalogu je oko 50 kg laksa i niza od Stila MW, a trosi nesto vise od njega.... Menjac? prenosni odnosi? takodje je ubrzanje nesto bolje i ima vise Nm....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije hitno, jedan drugar će prodavati svoju kad se vrati sa mora, a putuje sutra.

2005., 1.9 sa 140 konja, boja jako neobična i retka, nešto ovako

$T2eC16JHJHIE9nysd6RkBRccnSFuTg~~48_1.JP

Auto je kao nov, sa nekom smešno malom kilometražom. To smo odvojili za njega iz uvoza, ali pošto je majstor, nije ovo karavan koji će prostorom da mu završava posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da pomognem malo posto vozim AR 156 Sw nesto jace od godinu dana. Uvezena je od preko inace uzeo sam je preko Duleta iz Ns covek uvek ima dobra i korektna kola za prodaju.Kad kupujes polovnjaka ,osim ako ne kupujes od poznanika pa da znas sta je radjeno,budi spreman da treba uloziti minimum od 500-1000e jos. Tu je veliki,mali servis i registracija.

Osim ovoga ja sam za godinu dana promeni gornje i donje viljuske i termostat.Viljuske uzimao od tejovica iz kg.Gornje su 2500din po komadu ,donje 4000-4500.Termostat oko 6-6500 din .Viljuske sam menjao na svoju ruku sve  iako  mi je otisla recimo jedna gornja i jedna donja resio sam da promenim sve u kompletu i budem miran.Sto se tice creva interkulera hoce da pucaju ali imas proverene ljude koji ih rade kao original i boljje .Cene oko 40,50e.

 

Za modele do 2003 koja imaju stari tip displeja kao moja problem je zagrevanje istog pa slova poblede.Ja to nisam menjao jer kad ukljucim klimu za 5,6 min displej radi normalno .E sada plocice,diskove ,gume sve ces to morati kad tad da menjas to ti dodje kao redovno odrzavanje koje nastaje samom eksplotacijom vozila.Ja sam se za sw odlucio radi lakseg unosa stvari u gepek posto se otvara skroz a svaki dan nosim kolica i ostale stvari za bebca.Mislim da nema neke razlike u ceni izmedu limuzine i sw kod alfe kao recimo kod stila sa 3i 5v i karavana.

 

Od opreme moze malo da ti zavisi cena ali koliko vidim kozni enterijer moze da se kupi i zameni naknadno za oko 200e-250e.Mali servis izadje oko 8000din .Sa jtd motorima ne bi trebalo da imas problema to su ipak motori koji dosta prelaze i nemaju ceste kvarove u odnosu na alfine benzince twinspark koji nisu najsrecnije resenje za kupovinu.Generalno auto je udoban jedina mana je mali ajnslag.

Uglavnom vazi ti ista stvar kao i za svaki drugi auto ako ubodes dobar komad i redovno odrzavas neces imati problema.

Nadam se da sam bar malo pomogao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjac? prenosni odnosi? takodje je ubrzanje nesto bolje i ima vise Nm....

 

Evo ti ovde menjači.

Mada da znaš kada stoje jedan pored drugog (ima jedan par kod mene u kraju) Stilo izgleda dva puta veći u odnosu na Alfu (vizuelno). Što se tiče dimenzija vrlo su slični osim visine.

 

 

Ova je malo teža i još kad bi imao nekog invalida. http://www.polovniautomobili.com/oglas3692576/alfa_romeo_159_24mjet_progression/

 

159.jpg

:thumbsup:

Ova je moja :D

 

 

Totti, objašnjenje ??????  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Stvarno je dobra ili ima i nešto treće.

Mada odlična kombinacija 200 KS i ručni menjač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je 210ks 159 bila bi jos bolja :)

Sve sto je Nocni napisao potpisujem.

Jeste mali ajnslag, ali je i direktniji volan na Alfi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti, objašnjenje ??????  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Stvarno je dobra ili ima i nešto treće.

 

 

Stvarno je dobra, ali treba sačekati kupca za 2.4 motor  :ball:

Zamenjen joj je druk kad je stigla (pošto se neprijatno čuo), kvačilo i zamajac perfektni.

Neki joj grejač ne radi i huči prednji desni točak u vožnji. Verovatnije da je guma u pitanju, pošto se na dizalici kad se zavrti točak ne čuje ležaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, onda da doteram Stila posle nove godine pa da završimo posao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 He, ja za sad samo ispitujem stvar....Ne zurim nigde, moj auto me izvrsno sluzi, ali me izgleda malo uhvatio Alfa -virus posle probne voznje, ali kako vidim bilo bi mi pametnije da me popusti :D

Koliko traju remontovane viljuske kod Tejovica?

Kakav je trap pozadi? crkava li tu nesto?

 

Toti koliko drugar trazi za tu njegovu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice viljuski kod tejovica imas garanciju cini mi se godinu dana, pozadi su takozvane sablje ali to retko crkava koliko znam.

Razlika u odrzavanju izmedju tvog stila i moje alfe (primer)je jako mala.Motori slicni jedino ima par viljuski vise .Da ne pominjem kvalitet zavrsne obrade unutrasnjeg enterijera koji je na strani alfe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto hoce da skripe gumice na trapu, a nema lufta. Ima koga to izludjuje, meni to dodje kao jutarnja gimnastika :)

1.9 JTDm 156 od 120ks nema, samo 150 i rekao bih da su crosswagon (ne racunam 140ks model).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nije bas vezano za ovu temu, ali skoro sam vozio dobru 147jtd 5vrata i ljudi odusevio sam se koliko je to dobar auto za voznju. Unutra se cini da je ogroman, a voznju ima perfektnu, sto puta bolju od stila 3vr u kog sam ja vec duze vreme zaljubljen. Tako da ako imas mogucnosti, razmotri 147 jtdm modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, pre par dana moj sin kupio Alfu 156 1.9 jtd SW,u ekstra stanju,2003god. Bukvalno bez ulaganja,pravih 119hkm,veliki servis uradjen na 108hkm. Savršeno stanje spolja i unutra,juče radili mali servis (na dizalici i odozdo savršena). Utisci u vožnji fantastični,leži kao pegla,izuzetno upravljiva,i sam osećaj u autu fantastičan. Izvinite,ali taj auto ne može da se poredi sa Stilom. U vožnji se odlično ponaša,probali smo jedan kraj drugog, treća brzina i pun gas,ne mogu da mu pobegnem,sve do 190 idemo uporedo,a onda kočenje. Alfa je stock,a Punto je čipovan. Sve u svemu Alfa je extra,jedina mana što se i na njoj displej vidi lošije kad je temperatura 40,a kad je preko noći hladnije poboljšava se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da dodam. U razgovoru sa više ljudi koji poznaju tematiku,prva opcija za kupovinu je "običan JTD", JTDm 120 je druga opcija (malo je osetljiv na naša vrhunska goriva), a zadnja JTDm 16v. Ne želim da se neko uvredi,lično sam video šta se desi na ovom poslednjem,kada se klapna raspala i motor je usisa (doduše na 350 hkm),a i održavanje je skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nije bas vezano za ovu temu, ali skoro sam vozio dobru 147jtd 5vrata i ljudi odusevio sam se koliko je to dobar auto za voznju. Unutra se cini da je ogroman, a voznju ima perfektnu, sto puta bolju od stila 3vr u kog sam ja vec duze vreme zaljubljen. Tako da ako imas mogucnosti, razmotri 147 jtdm modele.

 

Vozio si JTD ili JTDm?

Ne znam koliko para je spreman da odvoji za kupovinu. Ali zadnje serije 156 u fulu ili 2005 facelift 147 sa 1.9JTD 115ks motorom misli da su mu best buy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle ti da je Jtdm 120 osetljiv na gorivo? Upravo imam taj motor. Razlika izmedju JTD115 i JTDM 120 je samo u broju ubrizgavanja u taktu. Ako sipas djubre i u jedan i u drugi svaki se da  upropastiti...

Sustina kod svakog dizela je redovno menjanje filtera. Inace dva motora najzahvalnija za odrzavanje, kome ne trebaju extra performanse....

Mene licno zanima ima li razlike u Alfama i Fiatima sa ovim motorima, tipa razliciti prateci agregati i elektronika?

 

Vicent, gde si uzeo Alfu? Je li restyle model sa novom prednjom maskom?

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...