Jump to content
FAS Goran
ZLO32

Turbina za Stila 1.9 JTD - nova ili popraviti staru?

Recommended Posts

Kao sto rece Bingodalton motori i turbine (jtd) dosta prelaze tako da kod tebe postoji neki problem,najbolje da ne cackas nista nego da saznas tacno sta je majstor radio pa da nadjes nekoga ko ce da se upusti u egzibiciju da nadje problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam vremena do pon. Pa sam skinuo sve.  Samo stavio flexibilno ccrevo koje dovodi ulje pod pritiskom. Bez turbine na autu. Nakratko upalio I odmah poce da baca ulje na crevo u flasu koju sam pripremio pre. Tqko da ulje podmazuje definitivno.

Ali ne mogu da izmerim da li je pritisak dovoljno dobar. 

A ovo je znaci drugi polovan motor. Na mom motoru su crkle 2 turbine. I na ovom novom jedna.

Sad imam jps jednu koju cu sutra postaviiti I necu je spajati na ventil. Samo da se okrece polagano da mogu voziti. 

Da znam da ima neko u srbiji da resava ove.probleme dosao bi nije mi daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@irkutsk

 

Taj majstor ne zna da montira turbinu onda.
Prvo treba da sipa ulja u nju, da je provrti malo. Pre paljenja turbina mora imati ulja u sebi. Spojiti crevo pre paljenja. Ono donje i nije strasno, cak i da ga zaboravis. Jedino sto ce pisliti ulje napolje.
Auto mora da radi neko vreme na leru i da se proverava da li dolazi do curenja ulja. Par minuta svakako.
Ako je problem bilo podmazivanje, sva creva se moraju proveriti, sito u dovodnom takodje, ako postoji.
Karter bi bilo dobro isprati za svaki slucaj, da u njemu ne postoji neko zagusenje.
Imas vise opisa sta proveriti i zasto folazi do smanjenog podmazivanja turbine.

Ako je samo prekid podmazivanja onda citas sledeci tekst. Ali tebi moze svasta biti izgleda, recimo i zacepljen katalizator ili filter vazduha,...

 

Quote

Prekid podmazivanja

 

Demontažom centralnog sklopa turbokompresora utvđeno je oštećenje kliznih površina ležajeva i osovine sa turbinskim kolom. Pored tragova habanja karakteristična je i promena boje osovine na mestu habanja. Loše podmazivanje ili prekid podmazivanja turba prouzrokuje rapidno habanje i povećanje zazora između ležajeva i osovine. Vremenom dolazi do pojave debalansa rotogrupe, habanja zaptivnih karika, pa turbo troši ulje. Kao posledica tog debalansa rotora i oštećenja lopatica radnih kola, motor gubi snagu, a na auspuhu se pojavljuje plavi ili crn dim. Često ovaj kvar izaziva lom rotora turbokompresora. Do prekida podmazivanja može doći usled začepljenja kanala za podmazivanje krupnim opiljcima u ulju, diht masom ili usled kvara na motoru.


Pre ponovne ugradnje turba moraju se proveriti creva za dovod ulja, zameniti ulje i filter za ulje i izvršiti ispiranje kartera motora, u protivnom ponovo će doći do istog kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna da li turbina sa Multiple 1.9JTD 85kw odgovara za Stila 1.9JTD 85kw?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/10/2018 at 3:23 PM, Zarkusi said:

Da li neko zna da li turbina sa Multiple 1.9JTD 85kw odgovara za Stila 1.9JTD 85kw?

Ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi kaze koja turbina je na Stilu 1.9 JTD 16V  103KW, 2004. god? Da li je tip turbine GT1749V ili neka druga?  Da li je GT17V VNT ustvari GT1749V ili su to dve razlicite turbine?

Po ePer-u OEM broj je 46793334 i to je GT1749V (valjda :unsure:), ali na slikama po oglasima vidim ovu drugu oznaku pa mi nije jasno.

Da li da jurim po ovom OEM broju ili za svaki slucaj da se podvucem pod auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz Stilisti :-)

Nov sam clan foruma ali i stari vlasnik vise Fiat Stila modela :-)

Trenutno vozim 1.9 jtd 2002 god koji me je dobro sluzio do pre neki dan kada sam proverom turbine primetio da je ista dosla na red za zamenu jer ima lufta i flisuje ulje koje mi tera u usis i naravno dimi.Turbina izgleda ovako kao na prvoj slici.

 

Screenshot_2020-02-22-00-33-13.thumb.jpg.7bfaec0df458ff93ac67ba561958f3ce.jpg

 

E sad nabavio sam drugu turbinu koja je isto od 1.9 jtd ali 2004 god koja je malo veca od ove moje.Montirao sam je ali na nju imam ulaz samo za jedno vakum crevo koje ide a akutator dok sam na staroj turbini imao ulaz za dva vakum creva.ne znam koliko je to bitno ali imam sada problem od kad sam stavio drugu turbinu pali mi chek engine preko 3000 obrtaja i cuje se cudan zvuk pri oduzimanju gasa. Ovako izgleda turbina koju sam sada montirao:

 

Screenshot_2020-02-21-23-13-36.thumb.jpg.9f8c6ad8d143e2e9b5f18a7606631f1d.jpg

 

Zna li neko mozda u cemu je razlika izmedju ove dve turbine i kako bih mogao da resim problem. Unapred puno hvala...

 

Edited by Ivan
Spojeno i sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ide to drugo crevo? Ja koliko znam na mom 85kw '02god ide samo jedno vakum crevo?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim sa ove zadnje slike - u pitanju je IHI turbina, tacnije VL20? A to je turbina za starije i slabije 1.9 JTD. Isla je u Stilo u verziji 80 KS, u Puntica Mk2...

VL20 nema promenljivu geometriju koju kontrolise ECU, kao sto je ima Garrett za jace modele. Zato IHI i ima taj bypass prikljucak vise. Takav Stilo 80 KS nema ni IC, kraci je menjac... Bar meni tako deluje iz cele tvoje price?

@FiatFanLud :-)

Tema je spojena sa postojecom o turbini za Stilo JTD.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je fabricki 115 ks a neko je davno stavio tu turbinu od 80 ks. Ne znam razlog ali eto. Sada sam stavio drugu od 115 ks ali mi pali chek engine preko 3000 obrtaja a to nije radio sa prethodnom turbinom.

Da napomenem da mi nije jos spojen auspuh ne znam dali to ima veze.

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...