Jump to content
FAS Goran
ZLO32

Turbina za Stila 1.9 JTD - nova ili popraviti staru?

Recommended Posts

Bože svašta. Pa kako radi ta klima? Kod mene se zapuši za godinu dana, a ti nisi menjao 7?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svegami prosle godine kad sam mjenjao pred more filter zraka i goriva isao sam u unitrade servis i kaze ovaj serviser kad si ovo mjenjao ja mu govorim nisam nikad .od kad je auto u tebe ja mu kazem ima sest godina.kaze covjek ja viseg sreckovica nisam vidio.ali taj od klime bas cu danas skinuti da vidim kakav je citao sam malo znam gdje se nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ga izduvaj kompresorom i vozi. Najbolje da si lud da mjenjas. To sto ima milijardu gljivica i ko zna cega i sto ti to direktno udises a kosta 10e nema veze... Nego se odaljismo od teme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar je moguce da eko nije menjao filtee vazduha i goriva po 6g, pa to nije islo nikako. Koliko cesto si menjao ulje i filter ulja?

A da ne kazem da ko zna sta si stavio od ulja, pogotovo onaj 15-40, verujem da turbini nije prijalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

konstantno sam sipao selenia 10/ 40 

i redovno je to mjenjano ali sam se zadnji put seznuo usuo sam neko ljevo ulje i to je bilo 15/40 i poslije njega mi je riknula turbina .a za filtere sto bi lagao nisu mjenjani 6 godina i to je istina jer je u mene auto sad ce sedam godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne kazem ja da ti lazes, kamo srece po taj auto da lazes.

Nego ne shvatam zasto. Jel ti to prvi auto? Jel niko oko tebe ne vozi auto? Jel tamo svi tako odrzavaju auto? Zaista sam zaprepascen. Ajd da si zena, pa ne znas i boli te, ali ovako. Ju!

I ulje, isprati sta treba da ide, jer kao sto si sam rekao, zato je riknula turbina. Nema tu eksperimentisanja. Sintetika, oznake, isprati sve. Ako neces da menjas proizvodjaca ulja, sipas sta je propisala fabrika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto meni riknula turbina zanima me da li je bolje recimo odneti turbinu u uzice  (svi ih hvale koliko vidim ) ili da donesem turbinu iz nemacke koja je remontovana tamo sa godinu dana garancije,,koja bi bila razlika u servisu  za turbine u uzicu i ovom u nemackoj ,,posto vec idem preko imam priliku da uzmem tu turbinu ,ali cena je ista i ovde i u uzicu ,ne mora da znaci da je ova iz nemacke bolja ali ako vec daju godinu dana garancije kontam da je posteno odrradjena

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mogu da ti uvaze tu garanciju u D? Ja verujem da je dobro odradjena ali za iste pare pre bih uradio u Uzicu, zbog eventualne reklamacije. Racunam lakse je ovde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad procitam stavku na garantnom listu servisera turbine da garancija ne vazi usled koriscenja loseg goriva koje moze da poveca temperaturu odma mi dodje da ni ne pomisljam na nase servise .,ko zna posto vec idem tamo mozda je i donesem  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garanciju daju i ljudi iz Užica. Ako se nešto dogodi, garanciju imaš i na tu iz Nemačke i na ovu iz Užica, ali će lakše biti reklamirati u Užice nego u Nemačku... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i skuplje je reklamirati turbo u D ako ne daj Boze dodje do toga, treba otici do tamo, ili naci nacin da se ista otpremi za D, a to nesto kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, 

Imam stila jtd 85kw. Cipovan na 140ks

Vozio godinu bez problema, I crkne mi turbina. Zamenim novom remontovanom uz ciscenje kartera I svih creva. Nakon 100 km voznje turbina ponovo crkne. Majstor mi predlozi zamenu motora jer moj kaze nema sta vise da radi na njemu. I na drugom motoru stavim novi rwmontovani turbo I drugi polovan motor I turbo crkne nakon10 min voznje. 6-7 puta sam dao puno gas I tturbina prosvira.. sad sam kupio drugu polovnu turnimu ali je ne smem ugraditi.

Jel ko imao imaoo ovakav slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko montira taj turbo?
Objasni proceduru?
Gde je remontovana?
Koji kvar turbine je ustanovljen i sta je receno iz kog razloga?
Zasto si menjao motor, koji su bili indikatori da je za zamenu? Mi imamo Stila sa blizu 500.000, motor nije diran, turbina nije dirana, zamajac fabricki i po majstoru je u dobrom stanju, a set kvacila je zamenjem pre 5.000 km, fabricki izdrzao preko 480.000, doduse poceo da proklizava u 4. na uzbrdici i kvacilo je bilo tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remont radjen u tuzli zivim u bih.

Garanciju su mi uvazili jednom..

Al drugi puta ne. Kazu nema podmazivanja dobrog.  Ali sam primetio da mi je ventil turbine uvijek otvoren 

Cak I na leru. Mislim da tako ne teeba biti. A turbina zvizdi cak ina 1000 okretaja.  Kad istekam vakum crevo sa ventila onda turbo ne radi samo se lagano okrece I tako vozam evo par danna. 

malO ima ulja u interkuleuru

Za 500km se nakupilo kao 30ml 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ti je ventil turbine otvoren to je zbog toga što je čipovan,a verovatno da su u pravu za podmazivanje,kad ste pakovali drugi motor jel stavljena tvoja pumpa za ulje ili je motor došao sa njegovom pumpom.

Da li je majstor očistio magistralu koja dovodi ulje pod pritiskom do turbine i isto tako povrat ulja iz turbine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocistio je majstor creva od ulja. Bar tako meni kaze. A jel mpguce da je crkla tako brzo jer je stalno ventil otvoren do kraja?

Na ovom novom motoru je to sve radilo dobro.  Auto dosao iz Italije bez problema. A meni turrbo crkne nakon  6-7 patosiranja. Ali kad sam ga probao imao je toliko snage

Kao da je bio jacinego inace. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je reći zašto je otišla turbina,kao što kažes ventil je stalno otvoren,bez obzira na to ne bi trebalo da crkne,i u tom slučaju turbina se ne vrti na max broju obrtaja,a ako dobija ulje pod pritiskom znači ima i podmazivanje.Možda je kod ugradnje drugog motora trebalo izmeriti pritisak ulja,na leru i u obrtajima,videti koliko puni na leru isto tako i u obrtajima,drugo ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možes ,treba ti priključak sa adapterom koji ćeš da uvrneš umesto njegovog davača,bilo bi dobro da ima mesto gde možeš da uvrneš i postojeći davač da ti ne sija lampica i ne pali grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve skinuo. I oslobodio creva od ulja.

Mogul sad nekako da upalim auto na kratko I vidim kolliko baca ulja na ovo crevo koje dovodi ulje pod pritiskom. 

Nemam ja nikakav adapter. ne znam to uraditi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...