Jump to content
FAS Goran
ZLO32

Turbina za Stila 1.9 JTD - nova ili popraviti staru?

Recommended Posts

Eee majstori i gusće ulje .Pa ja u fiat uno 86 god stavljam ono sto je preporuceno i ne trosi ga.Stavi fabricko ulje i vidi sta je kvar dok ne bude kasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, turbina mi je crkla prije pola godine, uzeo sam polovnu na otpadu i sve je bilo ok nekih 10 dana dok nije opet zvuk se pojavio ali nekako drukciji pa mi je majstor rekao da mi je gumistucna prosjecena od zastitne plastike, i tu sam gumistucnu zamjenio. Nije ista, ali je legla nekako. Evo proslo pola godine i ima deset dana ujutro kad upalim auto nista se ne cuje i ne dimi nista kad predjem nekih 15 kilometara kad se auto ugrije onda se osjeti opet to zvizdanje mada auto ne gubi nikakvu snagu i dima nema.

Gledao sam gumistucnu nije pukla. i sto je jos osjeti se neki zvuk i kad auto naprimjer ide nekih 80 na sat i sad bio u cetvrtoj ili petoj ono bez gasa kad ides znaci ne dodajes gas ono se cuje .i tako konstantno ovih 10 dana. jel imao neko ovaj problem, sta mislite jeli turbina opet otisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba toliko osluškivati zvukove koje auto spolja pravi jer...on zvukove mora praviti. :) 

Ozbiljno, sam kažeš da ne dimi, nema problema sa snagom, ne prijavljuje grešku oko pritiska, ne troši motorno ulje...drugim rečima, sipaj nafte uvek dovoljno i vozi.

Na šuspleh (plastiku donju) možeš da staviš neko malo parče gume tu gde prolazi crevo kako ti ne bi opet plastika isekla to crevo...ili malo iseci šuspleh da se ne dodiruju crevo i plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne trosi ulje, ali mi izjutra nekad se pojavi greska oil level presure nekih deset sekundi i ugasi se. Tokom dana se ne pali nikako vise, ali ta mi se greska pojavljuje odkad sam servis radio i tu sam se pokacio stim majstorom radi toga. Kaze on nije do njega isao u drugog majstora koji mi je otklonio grijanje motora gdje sam promjenio hladnjak i termostat.i on mi je fekao da se ta greska pojavljuje u vezi uljne pumpe pa da dodjem kod njega da to vidimo drugi put .medjutim nikako da odem jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ti je rekao taj drugi majstor, ta greška nema veze sa pričom oko turbine. Dok ne odeš kod tog drugog majstora, ipak proveri nivo ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma provjeravao sam nivo ulja je ok i kod paljenja se pojavi da su sve tacke pune i na sipci je ok ali mi je ulje nekako crnkasto ko zna sta je ovaj usuo kod servisa .prvo cu da odem da promjenim filter i ulje .vasa preporuka koje da uzmem motor je 1.9 jtd 2002 85 kw.

presao 270 hiljada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da odgovorim ulje sam promijenio usuo sam wr 5 w/40 selenia prije nekih sedam dana i sad auto radi ko singerica nema vise zvizdanja nikakvih .da napomenem ko zna kakvo je majstor ulje usuo mozda neko da ima posla cesce sa mojim autom .znaci do ulja je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da napomenem da mi se ne pali vise ni sijalica oil lewel presure kako sam ulje promjenio. pa da prenesem samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam svegami jer prije servisa na mjesec sam ja promjenio ulje na svoju ruku i malo sam se zeznuo usuo neko 15/40 i tad mi je ubrzo otisla turbina i poslije toga mi je i semering neki bio puknuo i ulje mi iscurilo i nakon toga sam radio da ne bi samo mjenjao semering radio servis.

Kad je servis uradjen pocelo mi se auto grijati uzastranu vec sam o tome postavljao pitanja i ta mi se lampica palila vjerovatno je sipao ulje posto je ovo staro iscurilo skroz. Poslije toga sam promjenio nov hladnjak i termostat i sve je ok bilo sto se tice grijanja motora. Ali nesto se culo ponovo kao da je otisla turbina i sad kad sam usuo ulje koje sam spomenuo sve je ok.

 

Samo da napomenem u mene je ovaj auto ima sedam godina i nikad nisam ulozio u njega ni marke cak i prosle godine kad sam na more isao govore mi ljudi barem promjeni filter zraka i nafte ja to u sedam godina nikad nisam mjenjao. Auto me slusao dok nisam otisao kod ovog majstora ......znaci do ulja mi je bilo sigurno i lampica oil level presure i ovo sto je zvizdilo jer sad je sve perfekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vnvedad said:

u mene je ovaj auto ima sedam godina i nikad nisam ulozio u njega ni marke cak i prosle godine kad sam na more isao govore mi ljudi barem promjeni filter zraka i nafte ja to u sedam godina nikad nisam mjenjao.

 

:D :o

 

Što kaže @werp690 , promeni mu barem sada sve filtere. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...