Jump to content
FAS Goran
ZLO32

Turbina za Stila 1.9 JTD - nova ili popraviti staru?

Recommended Posts

Ima logike da bude crni dim kad ode turbo, crni dim je od viska nesagorele nafte, sto je vrlo moguce ako turbo ne moze napraviti pritisak (a moze biti i nesto drugo vezano za ubrizgavanje/usis), plavi kad trosi ulje (sto opet moze biti turbo, a i ne mora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reparacija turba se NE radi tako sto ti odes i das pare, vec odneses svoj turbo, oni dijagnostikuju sta je sve za zamenu i kazu ti cenu, a ti ako hoces-hoces. Znaci, ako ne verujes bas majstoru, skini turbo i posalji u servis na pregled. Koliko znam Uzice je najskuplji, ali ako imas vezu......

Ja sam npr cuo sve najbolje o turbo servisu Selp iz Beograda + jeftiniji su (malo jer su tu delovi skupi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve su ovo nagadjanja,kao kod "vidovite Zorke". Ako hoćeš da budeš siguran šta je kvar,da ne bacaš velike pare (možda nepotrebno),mora dijagnostika. Ipak je to 10-15eur.,a možda ti spase 400-500eur.

Ono što mene odvraća od turbine je prestanak potrošnje ulja (a ne znamo ni na koliko km. je trošio 1 crtu). Koliko lošije ide auto i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam od kolege Skodu 1.9 tdi 105 ili 115 ks na kojoj je najvjerojatnije otisao turbo i taj auto dimi ko lokomotiva, a povlaci gore od punta od 75ks, a po ovome sto vidim napisano, ovdje je slucaj da dimi, ali ide normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se nevaram covek rece da je jedva drugom izasao na uzbrdici.


Ako si bio u ovlascenom servisu i imas vezu kod njih nek ti urade dijagnostiku,pa ce da vide koliko puni turbina.Drugo ova cifra 40-50.000 mi nedeluje bas povoljno.Jel to kombinacija da oni izgrade, posalju turbinu na popravku,i ugrade je? Ili njihova izgradnja i ugradnja a ti da nosis na remont?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se remontuje turbina,obavezno se skida karter,opere se,zamena uja i filtera i skidanje ili probijanje katalizatora (a može i ugradnja novog),tako da čitava operacija izađe preko 400eur. Ovo gore navedeno uslovljava svaki servis koji drži do sebe,zbog garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ovo kako kaze kolega, proverava se i "mazanje" turba, vakuumi, IC....

U Beogradu imas radnju Turbo servisa Uzice. Odneses tvoju turbinu plus 200e i odmah dobijes remontovanu sa garancijom. Naravno ako je turbina otisla

Ne radi se bas tako. Remont turba je cifra od X do Y u zavisnosti sta joj fali. Kad odneses svoj turbo niko ti ne kaze daj jos 200€ i evo ti drugi, vec se tvoj rastavi, pogleda sta fali, to se i naplati. To sto dobijes drugi turbo je samo da ne bi cekao dok tvoj repariraju, mada svi ostavljaju i to kao opciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zavisi sta je otislo na turbini, zamena katalizatora i ostale stvari to retko ko radi.Turbina moze da ima vise problema, da slabo puni a da ne trosi ulje, uzrok ne mora da bude sama turbina, moze da bude i izvrsni element (west gate ventil ili ventil koji regulise otvaranje krilaca ako je turbina sa promenjivom geometrijom), a mogu da budu i druge stvari (mehanicko ostecenje turbine,elektronski kvar ili zaprljanost).

Isto  tako tubina moze da puni i vise nego sto treba. Svakako da dijagnostika moze dosta da pomogne. Kod tebe ima nekih kontradiktornosti (trosio je ulje sad netrosi,vuce slabo vuce dobro itd).

Vozio sam stila,alfu 147,alfu 156jtd  ti automobili kidaju asfat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari, ja da se javim, bio sam kod majstora.. Izvadi covek neki zuti osigurac, procistio ga malo i to je to.. Vuce ko blesav.. :) Sad samo jos da ispratim ulje i to je to..

P.s. hvala vam svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je standardan remont oko 200-250e, znaci turbinski i kompresorski impeler, osovina, lezajevi i ona pregrada izmedju turbine i kompresora (ne znam kako se zove), pa peskarenje kucista.
Cena moze biti veca ako je pored toga neispravna geometrija turba (jako redak slucaj) ili ventil turbine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh moze da bude mnogo stvari,ovde je izgleda bio elektronski kvar.Ali su informacije veoma oskudne,daj napisi nesto vise sta je bilo u pitanju,valjda si pitao majstora da ti kaze sta je radio!Drugo sta bi sa potrosnjom ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E izvinjavam se sto nisam odgovarao, selio sam se pa net i to.. Zuti neki osigurac, ja ni ne znam sta je to.. Rekao mi je ovim recima "osigurac, hteo sam da proverim EGR ali vidis da nije" .. Ja se ne razumem u automobile pa stvarno ne znam sta je.. Za sada super trosi ulje ali mi je rekao da pratim do 1000km pa da vidim sta i kako.. Izbacuje mi s vremena na vreme "low oil compression".. Inace vuce super, belog dima nema.. Ne znam sta jos da napisem.. :)

 

P.s. Majstor je onaj lik kada se izlazi iz KGa (put za Milanovac), prodje se kasarna i prvo skretanje levo. Nishki 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko ti je para uzeo za to sto ne znas sta je uradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis low oil pressure?

Da, da.. Sorry... 

I koliko ti je para uzeo za to sto ne znas sta je uradio?

Pa nije nista brate.. 

E ekipo, ja se izvinjavam sto odgovaram ovako kasno jbg.. Nisam bio u mogucnosti.. :( Sad sam ok :)

P.s. Kada mi je sredio taj osigurac, vuce kao blesav ali nije smanjio potrosnju ulja. Otisao sam kod drugog majstora jer nisam bio u KGu i rekao mi je da stavim gusce ulje. To sam i uradio, presao oko 500km i nije nista potrosio. Cekam da ga izmerim na 1000.. Izbacuje crni dim kad na leru naguram 4000 obrtaja ali mislim da je to normalno za njegovo godiste.. Ili nije..? Taj isti majstor mi kaze da s vremena na vreme moram da ga izduvam da bi izbacio garez...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je. Lepo ti je rekao, s vremena na vreme na autoput i pun gas, u vise obrtaje da izbaci djubre napolje  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma moras pod hitno da ustanovis zbog cega trosi ulje! To za gusce ulje je glupost, sta sad, za tri meseca ces da doguras do sae 90? Obavezno da vidis da li je do turbine ili do motora, nemoj da ti ode u iberturu pa posle mozes da ga bacis samo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...