Jump to content
FAS Goran
ZLO32

Turbina za Stila 1.9 JTD - nova ili popraviti staru?

Recommended Posts

Potrebna su mi iskustva sa Turboservisom iz Uzica? Da li je neko tamo radio remont turbina 1.9 jtd 85KW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://turbo-servis.rs/

Moram opet da ih pohvalim...caletu je na stilu riknula turbina, ima par meseci, malo istrazivao, odustali od Uzica i Miloseva vrlo brzo, da ih opet ne kudim... i odemo u Sremsku Mitrovicu kod ovih...

Nova ogromna hala, nove masine za obradu svega moguceg...ljudi otvorili caletovu, kazu mora i geometrija da ide, da linam novu, tj. remontovanu, 280 je remontovana, i morali smo da doplatimo za geometriju koja je na turbini koju smo ostavili bila skroz u outu, jos 40 evrica...ta turbina koju smo dobili bukvalno nova, sredjena, ociscena, novi srafovi, novo sve, upakovana lepo, kaze cale kao garancija 6 meseci? Kaze gazda, pisem vam godinu dana...

Stvarno su odlicni, pricam i hvalim ih jedino iz onog iskustva koje sam ja imao sa njima, i predlazem svakome ko razmislja o sredjivanju turbine ili ima problema sa njom da ih bar nazove i vidi sta kazu...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bilo za ELRA :) ...inače sam auto radio u N.S. pa nisam mogao birati gde će turbinu raditi!

Oni su radili sa ljudima iz Užica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipo, izbacje mi crni dim :( Ja u servis, lik pomirisa dim i na keca "turbina".. Oni izmere kompresiju, sve super.. Kazu mi da je najeftinija varijanta onaj lik iz Uzica.. Da li kupovati polovnu turbinu uz koju nemam ni garanciju ni nista ili poslati turbinu u Uzice...? Odlepio sam. Kazu da bi trebalo slabije da vuce auto ali ne vuce bas slabije... Sta da radim? Da saljem.? Kazu ovi iz servisa da ce me to kostati oko 45-50.000.. Imam tamo neku vezu pa mi ne naplacuju ruke koliko bi trebalo vec mnogo manje.. 

 

Pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma čekaj malo druže! Ne ide to tako.

Šta kaže dijagnostika,kako se ponaša auto?

Taj majstor mnogo veruje svom nosu!

Može da bude bas 10 drugih sitnica (u poređenju sa tusbinom),koje uzrokuju crn dim.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sa turbinom. Zvizdi li,trosi li ulje? Kakav ti je egr ventil,neka ga operu,zatvore. Polako...
Pretece me kolega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi ulje.. Mislim bas je trosio je bas, jedan dan-jedna crtica na boardu. Sipam 250ml i sad mi ne prikazuje da trosi.. Drgom jedva izadjem na jedn uzbrdicu tu.. A ne razumem se u kola tako da ne znam sta i kako a iskreno i nemam para da to kupim sad.. Ajde recite mi sta sad da isproveravam pre nego sto posaljem trbinu u Uzice... U glavnom, u problumu sam nekom i bas mi treba auto.

 

Ne pisti i nisam ga vozio na komp...


A i brate dal ovi iz Fiatovog ovlascenog servisa ne bi isprobavali sve to pa mi tek onda rekli da je turbina..?

Edited by redymusic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako troši ulje,dim je plavičast a ne crn,gledaj šipku merača a ne displej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi,ako ti trosi ulje a kompresija ok,onda i moze biti da je do turbine. Javice se vec neko ko bolje zna od mene kakvi su simptomi,pa ce ti reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel stilo 116 ks? Ako jeste,teško ispod 200 eur.,a opet ne znaš šta si kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bolje da nadjes neku polovnu turbinu, za 120-150e..

I sta ako mi se opet ovo desi? Nemam ni garanciju ni nista i ko zna koliko ce ona trajati jer se kod njih nikad ne zna.. Sve bi nesto voleo da nije turbina :)

Jel stilo 116 ks? Ako jeste,teško ispod 200 eur.,a opet ne znaš šta si kupio.

116.. pa to mi i kazu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je do turbine,definitivno najbolja opcija je reparacija. Imas garanciju sto je najbitnije. I sigurno ce da traje duze nego neka polovna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

video sam negde da das tvoju i 200 e i oni ti dajuremontovanu.....ali proveridali je prvo to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat bijeli dim je turbina, plavicast ako ima ulja. Za dizelase je normalno da dime crno, naravno ne sad ko lokomotiva, ali pri punom gasu svaki ce malo dima baciti.

Ja sam svog punta vozio bez turbine (u servisu greskom odspojili dovod zraka) i auto ne ide s mjesta.

Provjeri si egr kao sto kolege kazu, nemoj odmah na prvu, pogotovo ako nema nekih drugih smetnji u voznji osim dima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako je 3 dana trošio ulje, pa prestao. Ako ga više ne troši,blindiraj EGR,ako nema promene,raskači protokomer,pa probaj.

Beli dim nije turbina već rashladna tečnost,glava,dihtung, crni je loša smeša,sagorevanje,a plavi ulje.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što Vicent kaže nema logike da bude crni dim i da je otišla turbina.

Ajde da vidimo najgluplju proveru. Skini poklopac motora i vidi da li curi ulje. Onda lezi ispod kola, skini šusplehove i opet vidi da li je mnogo nauljen. Takođe vidi i unutrašnji deo šusplehova da li po njima curi. 
I potrudi se da utvrdiš tačnu potrošnju ulja na 1000km, po šipci.

 

Crni dim ti je u 70% slučajeva zbog lošeg egr-a, a i to je najjeftnije rešenje pa kreneš onda od toga.

Odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupljaj pare pre nego što napravi neku havariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...