Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
silenci

Put do Sarajeva / Put u BiH

Recommended Posts

Ja bih i kroz svako naselje uveo auto-put... I Autogrill-ove na svakih 5 kilometara

Ljudi, što ja volim da jedem po pumpama i odmorištima...🤷‍♂️

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

pored koridora X i još par pravaca koji su opterećeni dobro, pojate-preljina, NS-Ruma, deo "novog" A2, meni bi bilo dovoljno da postoje motoputevi, može biti 2+2, ili 2+1 sa naizmeničnim menjanjem broja traka po pravcu.

prednosti, jeftiniji, manji pp krivina, manje ograničenje, oko 100 recimo. Manje prostora zauzima i utiče na okoliš...  Teško da mi imamo svuda potrebe za klasičnim autoputem.

https://en.wikipedia.org/wiki/2%2B1_road

trebao bih u Petak krenuti put Sarajeva. Da li je neko išao skoro, koji su predlozi za rutu? Malo mi je frka zbog prognoze a i ne vozim ja....

Hvala  unapred

Ako ti je frka zbog vremenskih prilika - sigurnije, skuplje i duze, oko 380 km (vremenski i ne toliko), treba ti pasos za Hrvatsku, ali vecim delom kroz ravnicu... Autoputem do Zupanje/Samca, pa na Doboj i opet autoput od Zenice do Sarajeva.

Varijanta 2, ko cvika od snega, oko 320 km - izlaz iz Srbije na Racu, Bijeljina, Ugljevik, Tuzla, Kladanj. I odatle visa deonica magistrale od nekih 60km, preko Olova i Nisicke visoravni. Zimi zna da bude zeznutiji deo preko Karaule, a mozes i da zaglavis iza nekog teretnjaka na dugim punim linijama uzbrdo/nizbrdo.

I najkraca i najjeftinija klasika, oko 300 km, smaranje do Loznice i Zvornika (GP Sepak/Trbusnica ili GP Karakaj), dalje kroz BiH uz Drinu, pa preko Milica i Vlasenice. Ako se ide na Jahorinu, od Vlasenice je najkrace levo, kada sledi i najtezi deo puta, odmah u serpentine, preko Han Pijeska, Sokolca, penjanje na Romaniju, levo ka Palama i konacno penjanje na Jahorinu. Ako se ide u bas grad, postoji varijanta pravo/desno u Vlasenici, odatle nizbrdo kroz dolinu nekih 30 km, kada se izbija na magistralu Tuzla-Sarajevo kod Kladnja. Dalje vazi sve isto kao na ruti 2.