Jump to content
FAS Goran
oktopod

O Laguni, Cromi...

Recommended Posts

Ahahhaja, idi bre... 

Onda je AR156 zvečarka, em zija, em zveči preko rupa i ležećih :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riknjavala je polako ali sigurno , jedno po jedno tako da uvek ima nešto da te živcira i da razmišljaš koliko će koštati popravak .... 

2006 godište , 120 000 km,,,,,,

Ustvari , ta Laguna je izgledala kao dobro očuvan auto , lepo se vozila i bila relativno udobna .

Kažem relativno jer sam vozio u mom životu i udobnije Renoe , npr R21 čiji je Laguna naslednik. 

Ona je zamišljena da bude još udobnija i bolja od R21 ali eto usrali su motku pa ispade krš on nje .....

  Hoćete redom ? Ok : 

   -prvi otkaz je bio senzor položaja radilice ( zamenjen novim ) 

   - nakon par nedelja počinju da blokiraju zadnje kočnice ( očišćeni zadnji kočioni klipovi i cilindri , sve tip top ) 

   - par nedelja kasnije počinu da blokiraju i prednji kočioni ( zamenjena sva kočiona tečnost u sistemu ) 

 -- riknuo glavni kočioni cilindar ( zamenjen sa novim kočionim i opet očišćen čitav kočioni sistem + novo ulje) 

  -- puklo crevo za rashladnu tečnost od hladnjaka ka termostatu ( nikad zamenjeno jer ga nema nigde za kupiti , nadoštiklano sa komadom vodovodne cevi ) 

  --crko dihtung termostata pa je malkoc pomešala ulje u rashladnu tečnost ( ni taj dihtung nema nigde ta kupiti nego se uzima komplet kućište sa termostatom i dihtungom )

  -- radio počeo sam da izbacuje cd van , kako i kada se njemu sviđa 

  -- počeli problemi sa paljenjem na hladno ( zamenjen senzor temperature usisa ) 

  -- spustilo se samo od sebe zadnje desno staklo pa sam na ljetovanju morao da rastavljam vrata i jebavam ale 

  --- otišli mu lem kontakti na prekidačima podizača stakala pa sam morao da ih vadim van i svaku jebenu štampanu ploču da kontrolišem pod povećalom i uspeo da nađem kvar ... 

To zovu " ladan lem " , simpatično . 

  -- opet problemi sa blokiranjem prednjih kočnica , malo blokiraju malo ne.

  -- počeli prvi problemi sa čudovištem zvanim " varijabilna remenica " , prvo čudno zujanje a pnda o lupanje na svakom jutarnjem paljenju ( nikad popravljeno , pa nisam toliko lud)

  -- lagano diže obtraje kada držim kočnicu npr na semaforu ( to je najava otkaza depresione pumpe )

 -- rikavela donji nosač motora 

( zamenjen novim ) 

  -- čitač kartice počinje da zeza , nekada i po 5 puta neće da ju očita  ( ni to nisam popravljao , dosta mi bilo svega ) 

  -- razno razni cvrčci u unutrašnjosti koji se javljaju u toku vožnje i isto tako prestaju ,,,,, nije neki kvar ali ide na živce

 

Bilo je toga još ali nemrem se više setiti nije ni bitno . 

Kod mene je ostala godinu i nešto dana a bilo mi je sasvim dovoljno šarafanja i otkaza pa sam odlučio da kupim nov auto . 

 

Moram da napomenem da sam većinu tih kvarova i problema rešavao zahvaljujući pomoći ljudi sa 

Renault Forum Srbija , izvor informacija ! 

Hvala im , da nije bilo njih vraga bi ja saznao neke stvari a i ostavio bih dooobru lovu po servisima .....

 Što se mene tiče , Renault nikad više a ko voli nek izvoli ! 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si prosao, imao si srecu pa je bila benzinac, rekao bih? :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao Lagunu II 1.8 dve godine. u privilege opremi. Za dve godine jedan stabilizator i dva plasticna nosaca na podizacima i to je to. Cest problem je to sto te plastike na podizacima pucaju kao i prekidac za rikverc svetla koji je u menjacu i kod petostepenih menjaca se nalazi sa donje strane pa mora da se ispusta ulje iz menaca da bi se promenio. Naravno kada ne radi prekidac ne rade ni parking senzori. Jedan jako iritirajuci problem su senzori pritiska u gumama koji su preosetljivi pa cim je malo hladnije ili se gume malo zagreju "teta" pocinje da smara. Imao sam jednom problem sa necim sto se, koliko se secam, zove "top end sensor" pa nije htela da upali, ali bukvalno se skine za 2 minuta obrise i vrati nazad i sve je ok. Problem sa karticom nisam imao, a imao sam i hands free otkljucavanje i zakljucavanje. Meni jedino sto se nije svidjalo je sto mu stepeni prenosa nisu bas najsrecniji. Kao da je napravljen za grad, a ne za putovanja, Prihvata petu brzinu na relativno maloj brzini, ali zato ide u visoke obrtaje preko 120km/h.  Sve u svemu nije los auto ako zanemarim ta cesta upozorenja za pritisak u pneumaticima.

Realno i na Stilu mi se retko desi da ujutru udjem u auto, a da nesto ne zapisti, ili neko sedne pre nego sto se vrati sediste pa izbaci "air bag" ili su parking senzori ili nesto trece, ali uvek mora da nesto pisti. :rant:

Edited by Top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laguna je prodata jedva za 800 eura.

Od aktuelnih kvarova je bila ne letva vec caura letve volana sta li popravka 250 eur, procureo amortizer, nesto oko viljuske, sajla zadnjih vrata samo se iznutra mogu otvoriti, zadnji prozori glave i krckaju, farovi neupotrebljivi ne mogu se polirati moraju novi, traverzna krenula da rdja, palila se esp i abs lampica, esp resen otkacinjanjem akumulatora, abs naglim kocenjem kad se aktivirao ugasila se, jedino u zemlji Srbiji se smatra da nije za otpad.

 

Da je sad ulozeno 1500 eur bilo bi sve sredjeno al bi opet nesto sledece crklo a vrednost na trzistu ni soma evra.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...