Jump to content
FAS Goran
boki

Prolazak na crveno / nepropuštanje pešaka

Recommended Posts

Ovako stoje stvari, ko se u ovom periodu pojavi kod sudije za prekrsaje otisao je ko ovca na . . . zna se vec sta. Dakle odlucili su da pune budzet i trenutno te nista ne vadi ali ama bas nista. Poslusacu savet advokata, Dovle i jos par ljudi i malo se dopisivati sa njima dok situacija ne bude povoljnija. Ovi dokazi jesu jaki ali trenutno ne prolaze . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam jutros u Beograd putu u signalizaciji. Odmah cu reci da su krajnje ljubazni, bez problema sam usao u prostoriju sa serverima i svim onim cudima od monitora za nadgledanje semafora i sta ti ja znam i kazu meni ljudi kad su videli snimak: "Slazemo se sa tobom da semafor nije radio kako treba i sve to stoji pre svega ne zato sto je brzo menjao boje (sto je opet neuskladjeno) nego zato sto je radio razlicito od semafora u suprotnom smeru na toj istoj raskrsnici, medjutim samo na najnovijim semaforima u Bulevaru postoje serveri na koje se tacno belezi u svakom trenutku koliko sekundi je koje svetlo trajalo, tako da mi pouzdano ne mozemo da tvrdimo ni da je semafor bio ispravan ni da je bio neispravan."

Bio sam i kod njihove sefice koja mi je potvrdila tu istu pricu i da mogu da mi izdaju potvrdu o nekom planu rada semafora ili tako nesto sto bi nas skroz zakopalo posto u njemu pise kako je semafor funkcionisao i da je bio ispravan. E sad duznost te iste saobracajne policije koja je tu mesecima slikala "prekrsaje" je da prijave neispravnost ali eto Srbija rodjaci!

Zakljucak, odlazi i bezi kako znas i umes posto u usr.noj Srbiji nista ne funkcionise kako treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radim u pošti (prevoz pošte iz Sombora do NS i BG) , uvati nas :police: i kazni kolegu zbog tahografa. Bio naš kolega poštar dva puta da mu uruči poziv i oba puta ga pitao " jel da te nisam našao kući? "

To se sve dešavalo otprilike pre oko 5 meseci. Nedavno došla lično policija da mu uruči poziv :rtfm::police:

I on se nadao zastari ali :no

I kad ti dodje policija na kucnu adresu, ne mogu da dokazu da si ti taj koga traze, znaci kazes nije tu taj kog trazite, otisao na put, udjes u kucu, zatvoris vrata, oni stoje 10-15 minuta i odu... Nemaju nalog za pretres i ne mogu ti nista... Nisi duzan da im otvaras ili da im dokazijes da li si ti neko ili nisi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, a onda ti posle treceg puta stave fiktivnu adresu pa mozes da se j..es onako posteno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, ako ti policajac traži ličnu kartu ne možeš da mu je ne pokažeš bilo da si na ulici bilo da si ispred kuće... mislim možeš, al' ono... :)

Fiktivna adresa ti se upisuje u njihovu evidenciju kada određeni broj puta ne mogu da te nađu na toj adresi ili ako se ne odazivaš na službene pozive. Konkretno, ako ti sud više puta šalje pozive koje ti ne primiš ili ako te policija traži više puta pa ne mogu da te nađu ili kažu tvojoj kevi da se javiš a ti se ne javiš.

Posledica je da kada odeš kod njih nekim drugim poslom (da vadiš ličnu kartu, pasoš, vozačku, registruješ auto i sl) oni ti prvo uzmu već važeći dokument, a novi neće da ti izdaju dok se ne javiš kome treba i dok ne rešiš šta treba. U suštini nikakvo posebno ograničenje, odeš platiš sve kazne koje su ti nakarikali i onda ti skinu fiktivnu i daju nove dokumente ili po šta si već došao. Jedino je cimanje par dana oko toga, čekanje u redovima i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslala gospoda novi poziv za 25 mart, samo da smislimo opet neki izgovor pa da se "pojavimo" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sredu idem u redakciju SAT revije, dogovorio sastanak sa njihovim advokatom pa ce biti i u emisiji verovatno, videcemo sta savetuju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Držim palčeve da pobediš.

Biće odlično ako puste u emisiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma

Kada vec ides, mogao bi da ih pitas da li policija ima pravo da radarise iz neobelezenih civilnih automobila? Znam da je po starom zakonu postojalo pravilo da moraju da budu vidno obelezeni sa upozorenjem na radar, ali ne znam kako je po novom i kako se sve to tumaci, a mnogo me interesuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ukratko posto sam iznerviran, ser.m se na SAT i na njihovo savetovaliste. Advokat im je neki pacijent sa nepunih 30 god od koga ja bolje poznajem saobracajni zakon i celokupno pravo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja ocekivao od njihne znam ti ni ja kakvu pomoc, samo sam hteo da cujem neko "srucno" misljenje posto su jelte na sva vrata razglasili kako dele savete sakom i kapom i kako imaju iskustva bla bla! E pa to iskustvo ne postoji, u stvari postoji ali ono teorijsko procitano u knjigama!

Njihov odgovor u stvari njegov bio je sto neidete u sud, Mislim krivi ste nema potrebe da bilo sta izbegavate! Budala bre, nema pojma da uopste neko propisuje rad svelosne signalizacije itd ne mogu opet sam se iznervirao dok pisem ovo kad se setim kakvi pavijani rade odgovoran posao jbt!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se zadrzali dovoljno dugo da bi jos nesto rekao, bilo je sttpljenja celih 10min ili cale da skoci preko stola i nasamara ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...