Jump to content
FAS Goran
boki

Prolazak na crveno / nepropuštanje pešaka

Recommended Posts

Postovanje kolegama!

 

Vidim da je tema "nepropustanje pesaka"...Ako ovo sto cu da napisem nije za ovde, unapred se izvinjavam i molim za oprost...

 

Dakle, sad u nedelju, 05.01.2014. godine. oko podneva...Kretao sam se od naselja u kome zivim prema gradu, kroz Primorsku ulicu pa desno, na Temerinski put   (novosadjani znaju dobro - sam taj ugao,kod Najlon pijace)...Tu odmah na semaforu bilo je crveno za pesake, a i drugo vozilo je izvrsilo polukruzno, pa smo stali da ga propustimo...Nastavio sam kretanje u desnoj traci manjom brzinom od dozvoljene, a vozilo koje je izvrsilo polukruzno, u levoj traci...gledam sva tri retrovizora ...Napred, tamo kod one kafane, gde staje bus, zaustavila me je policija...

"Dobar dan" - "Dobar dan"...

- Znate li zasto ste zaustavljeni? - Ne znam - kažem. Tražili mi odmah dokumente i rekli mi da izadjem iz kola, ja poslusao kao po komandi, otvorio sam i gepek po navici... - Niste propustili pešaka -...Odmah su mi rekli da sam ucinio tezak prekrsaj, i da mi sledi oduzimanje dozvole od 3 do 6 meseci plus prijava sudiji za prekrsaje...Ponovili su da nisam propustio pesaka koji je dolazio sa leve strane...Jeste da je bila nedelja i da je bio Najlon, zato sam i vozio sporije, ali nikakvog pesaka nisam video i nije ih bilo na vidiku (mozda su mislili na nekog sa druge strane druge dve kolovozne trake koje vode prema izlazu iz grada)...

Ni rasprava nikakva nije pomogla...Onaj sto je izvrsio polukruzno i vozio levom stranom prosao normalno, a mene zaustavili...Da je bio pesak, kako su rekli, zar ne bi trebalo to vozilo prvo da stane i da propusti pesaka? Da li su trebali i pesaka da zaustave i da od njega eventualno uzmu neku izjavu i podatke?...a mene zaustavili...

Dok je jedan od dvojice policajaca meni objasnjavao da sam pogresio, ovaj drugi je u neku svesku sta li je vec, pisao moje podatke iz vozacke, jer mi je licna cipovana, i iz saobracajne...A u futrolici sa dokumentima sam imao i sluzbenu legitimaciju (da se kucam kad dolazim i odlazim sa posla)...Pitao me ko sam, sta sam, gde radim, i sta radim, itd...U jednom momentu, ovaj sto mi je objasnjavao, "oteo" je moja dokumenta od kolege i rekao mu: "Dokle ces pisati? Sta pises toliko? Zavrsices pisanje posle" - i vratio mi dokumenta...Nikakav papir mi nisu dali, niti sliku niti snimak pokazali, niti zapisnik, nista...

Vozacku dozvolu imam skoro 14 godina, nikada nisam privodjen, hapsen, osudjivan, nisam izazvao sudar nikad, nisam nikog udario kolima, nisam nikad bio na sudu nikakvom...Proveravan jesam milion puta (nekada i po 5 puta dnevno), ali svaki put dobijali su isti odgovor: "00 za lice..."

Iskreno da vam kazem, vise sam pesak nego sto vozim...Na posao idem busom, a auto koristim samo kad mi treba nesto u gradu ili kad putujem...

Nisam bio sam u kolima, sa mnom su bili i moja majka, mladja sestra i njeno cetvorogodisnje dete...Ni oni nisu videli tog pesaka...Vozio sam ih u kupovinu svega i svacega sto treba za Bozic.

 

Oprostite na dugackom pisanju...S obzirom na to da sam "cist", sta mogu da ocekujem i kako da se ponasam kod sudije? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajaoj pa oni ne znaju ni koja je kazna za nepropuštanje pesaka

 

Kazna je u praksi 6-7 hiljada i čcini mi se 3 boda, ne više sem ako "pesak" nije dete ili invalid

 

Na stranu sto je sve izmisljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za ovu sumu novca kao kaznu . Citao sam jos negde da je covek na licu mesta platio 6000 dinara za ne propustanje pesaka . Ne bi trebalo da ti oduzmu vozacku ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo su folirali da im das neke pare. Mislim da ti nista nece stici.

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Tićmom. Ne može to tako da bude pešaka kada ga nema. Trebao si kulturno da ih pitaš brojeve znački i imena čisto da i ti nešto zatefteriš i da im kažeš da hoćeš malo da popričaš sa glavnim.

 

Inače, zbog ovakvih stvari bih ja stavio kameru napred, pa da nema posle ima ili nema pešaka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni moraju da imaju dokaz,tj.sliku tog pesaka koga ti navodno nisi propustio. A ako ti kojim slucajem stigne nesto,zali se,trazi dokaz(sliku),i negiraj da je postojao pesak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, po novom zakonu moraju da imaju sliku. Cale je bio dobio kaznu za pesaka sa sve slikom i bilo je oko 5000 koliko se secam.

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da,moraju da pokazu sliku gde se vidi tvoj auto i tablica i pesak kako je zakoracio na pesacki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora. Moze tako, a moze i da uzmu izjavu od pesaka kog nisi propustio, naravno ako se on slozi i da im dokumenta i time pristane da bude nesto kao svedok. Kad je izasao zakon ovi nasi su u Smederevu imali coveka koji je prelazio kod Doma kulture i posle kao svedocio da je tako bilo. Nije im bio cilj da pisu prijave nego samo kesh da iznude..... brzo se proculo pa su isto tako brzo prekinuli....

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok bre,mora slika,zato i postoje panduri sa fotoaparatima i slikaju. Kakav pesak da svedoci,koliko je njegova,toliko je i tvoja rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja za to nisam cuo da idem da ga zgazim :D generalno svaka slika moze da dokazuje vise stvari, pa mi izgleda kao klimav dokaz ... mozda recimo ja stojim, a malo sam nagazio liniju jer sam se zaustavio u poslednjem trenutku ili sam ja vec prosao pola pesackog a pesak se stvorio i krenuo da prodje i nije bilo nikakvih sansi da se pojavi ispred mene i pustim ga ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BG-u ih vidis kako cekaju sa fotoaparatom i prstom na okidacu ;)

U ovom slucaju pesaka nije bilo i nije ni dao izjavu.

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad i za crveno svetlo mislim da treba slika,vise ne pije vodu ta njegova rec da si prosao na crveno.

U BG-u ih vidis kako cekaju sa fotoaparatom i prstom na okidacu ;)

U ovom slucaju pesaka nije bilo i nije ni dao izjavu.

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Da,ja ih vidjam konstantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne znam,ali mislim da sada mora slika,jer kao sto rece Ticma,po Bg ih ima sa fotoaparatima na svakom cosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A majka mu stara i sa pesacima i zakonima. Jesam vozac i imam dvoje malo dece u vrticu. I deca znaju gledam levo pa onda desno kad sam siguran da nema automobila onda prelazim ulicu. Toga se i sam secam i kada sam pesak tako se ponasam.

Sve ovo napisah sa ciljem da priupitam, da lipostoji kazna za pesaka zbog nepravilnog polazenja na pesackom prelazu?

Послато са LG-P710 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A trebalo bi da bude kazna za pesake,jer se bas bahato ponasaju,prelaze na crveno,van pesackog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazenje van pesackog, na crveno ili sa telefonom/slusalicama u koriscenju je prekrsaj za pesaka i kaznjava se sa valjda 3-6.000. Nisam siguran u dinar i koliko za koji prekrsaj. Pesacki bez semafora je kao zeleno svetlo na semaforu za pesake tako da nazalost ne moraju da gledaju levo-desno pre prolaska, tu ih zakon stiti na po meni glup i preteran nacin, zato se ovako bahato i ponasaju a ne znaju ni propise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kad on vidi da mu je zeleno on slobodno moze da prodje zmureci i sa pampurima u usima ... nema veze sto cu ja pijan da ga ubijem na mesto kad mi se pomute svetla na semaforu !!! nemojte da budemo strucnjaci i formalisti u svakom slucaju, budimo ljudi i dozvolimo i drugima da pogrese a da niko ne strada ... znaci ako cemo striktno po zakonu, kad prodje na crveno ja mogu da zazmurim i dodam gas, jer meni je bilo zeleno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad je kažnjen neki pešak?

 

Prelazak na pešački prelaz gde nema semafora "kao da je zeleno" opušteno. Pa ne mogu da verujem, pa ova država svoj narod tera na tu katastrofu, zato se nažalost i toliko gine. Pa to je neka vrsta ruskog ruleta.

 

Ovde u Sjenici možeš da pređeš ulicu, ali tek kada nema automobila jeli to bilo na pešački ili van isto se fata nema stajanja ako to nije moja dobra volja. Vozi se zaista polako ograničenje je 40km/h vrlo često se vozi znatno sporije i opet nema stajanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...