Jump to content
FAS Goran
silenci

Južni Banat

Recommended Posts

Danas sam malo otisao na krstarenje po juznom banatu,tacnije od bg,preko panceva do vrsca pa do bele crkve.mogu reci bas je bilo uzivanje,iako sam isao sam,super putevi skoro celom trasom,lepa priroda oko vrsca i extra jezera kod bele crkve.ima dosta pravaca dugackih,kao i brzih krivina i uzbrdo i nizbrdo,auto se bas dobro drzao u tim krivinama,skoro bez naginjanja,kako li se tak ponasaju spusteni i sa oprugama puntici.posle bele crkve sam isao kroz neka sela,prvi put cuo,pa preko kovina i dunava do smedereva.e kad sam prosao dunav odma rupcage i losiji put  :wallbash: posle toga na lestane pa dalje na bubanj potok i obilaznicom oko bg  i preko aerodroma kuci.

kako sam sracuno oko 300 km,nisam racunao koliko je trosio.

JVHaJ.jpg

wddvJ.jpg wftGS.jpg

pa da dodam,tu se cak moze otici i do rumunije,ako se imaju svi potrebni papiri.                                                                                                    

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je da ako niste usput ni ne planirajte da idete na belocrkvansko jezero...Ne moze se reci da je jezero, jer da ga prepesacis treba dobrih 15-20 min, voda je onako, od zanimljivosti ima samo vile na obali koje se odlicno uklapaju u ambijent i jedina su stvar koju vredi videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, bas volim da odem tamo. Jedina zamerka je sto mi posle 3-4 dana postane malo dosadno. Za kampovanje dusu dalo.

Na jezeru kod kampa "Srbija" (pre samog ulaska u Belu Crkvu) voda je savrseno cista i za moj ukus odlicne temperature.

Ne znam chelo, da li si obisao sva jezera, posto nisu sva ista, a ima ih dosta ;)

Sto se puta tice, upravo su zavrsili asfaltiranje dela puta od Kovina do Bele Crkve. Vozio sam 90-110 opusteno vecim delom puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam samo bio na 3 jezera ,ne znam koliko ih ima al su lepa,bas je fin i miran kraj tamo :thumbsup: a kad sam se vracao,jest od bele ckve do kovina odradjen potpuno nov asfalt i tu sam video jedan od najduzih pravaca,sigurno ima 5 6 kilometara,ladno sam vozio 120 na sat,bez problema :thumbup: .mozemo tamo negde sledeci rostilj :cheers::gathering::band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako negde volim da se vozim to je od kovina do bele crke....put odlican,krivine jos bolje...uzivanje....ne vozis ispod 100km/h....

:)

Mislim da je jos vece uzivanje voziti se motorom tim putem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Da znaš da si potpuno u pravu... Meni je Banat sinomim za opuštanje, putevi su dobri a relativno je slabo naseljen. Uvek kad idem na ovčarske dane u Sakule, obiđem i Idvor i druga mesta i zaprepastim se koji mir tamo vlada. I da, u poslednje vreme baš i idem motorom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...