Jump to content
FAS Goran
Joca

Fiat Marea / Brava 1.9 JTD - čudan zvuk motora?

Recommended Posts

To i ja mislim ovako kao laik. On da pogrešnu informaciju ECU, pa ovaj promeni stepen paljenja.

Nije navođenje, jer to mora da se sredi bilo da je do ovog što krakće ili ne.

I pali mi ventilator u zadnje vreme baš bezveze, jer ko zna kakvu vrednost rashladne tečnosti dobije, verovatno u većem plusu pa pali ventilator bez razloga.

 

Hteo sam senzor da kupim danas, ali mi prodavac reče da je česta zabuna oko tih senzora rashladne tečnosti jer ih ima na dva mesta.

Ne znam samo, ako znaš, jel senzor na termostatu ili ventilatoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, upravo je u pitanju bio taj senzor na termostatu.

I da ne cuje zlo, ne cuju se vise zvuci, koji su po nekom mom misljenju 90 posto dolazili od dizni zbog loseg paljenja koje je prouzrokavano laznim signalima temerature rashladne tecnosti.

 

Evo vrednost sa starim tj. pokvarenim senzorom rashladne tecnostii, snimano sa Multiecuscan-om:

36.3
-40
-21
32.8
80.9
53.9
41.9
-5.2
24.1
80
80
39
84.4
79.8
-18.2
-27.8
2.8
80
80.6
84.4
60.7
-30.8
7
43
60
77
86
84.4
65.8
34
2.5
11.7
22.5
79.5
77.3
86.7
80.6
86.2
86.7
71.4
67.9
10.5
86.7

 

Pedjeno je tek nesto preko 70 km po zameni senzora, i svakim kilometrom sam sve sigurniji da je on bio uzrok ovim misterioznim zvucima, tako da sam izgledao bacio nesto preko 200 eura na raznorazne gluposti koje (bar ne jos sada) nisam morao da menjam, jer majstori idu sistemom eliminacije. 

Fiati ovog godista su jos i zahvalni za popravke, samo se cudim ko ce da popravlja recimo vozila iz grupe Reno i slicna.., a i vozila novijeg datuma koja su prepuna elektronike, a sve vise i vise je takvih vozila. Bas sam ogorcen, a razlog vise sto kolega i ja (pre)zivljavamo od vozila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...