Jump to content
FAS Goran
Joca

Fiat Marea / Brava 1.9 JTD - čudan zvuk motora?

Recommended Posts

Da li je moguce da kad se ohladi motor nakon paljenja istog cvakara oko minut kao stari dizelasi,ovo mi se desavalo i na moru naprimer posle celog dana na parkingu bez hladovine na +40,cim malo digne temperaturu nestane taj ostar zvuk.A kad je makar i malo zagrejan motor,bukvalno na 20 stepeni radi normalno tj mekan zvuk.u voznji je sve besprekorno.Pitam se kako li ce nazimu da cangrlja kad leti zakiva ovako(od marta je auto kod mene)u pitanju je marea 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk hladnog i toplog jtd-a se razlikuje, ali ne mnogo. Kako leti tako i zimi. Ako je sve kako treba zimi razlika nije veća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Kao sto sam vec pisao bila su mi ispucala crijeva za dovod vazduha koja su zamjenjena ali mi je i dalje ostao zvuk nekog malataranja koji se cuje negdje iz motora, samo da napomen da motor radi normalno sa normalnim obrtajima i zvukom. Ovaj zvuk dolazi iz onih vazdusnih crijeva i najslicniji je zvuku nekog taraktora bup bup bup.kada smanjim dotok zraka u motor taj zvuk nestaje . da lineko moze da mi kaze sta bi moglo biti i sta bi mogao uradit ...

Napomena: zvuk dolazi negdje iz motora i najboljese cuje u cijevima sa zrakom i povezan je sa obrtajima vise obrtaja vise bupova :)...temperatura motora je normalna i nema vecih problema tokom voznje..

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam cudan zvuk ne znam cega dok je motor na leru,ne znam kako bih opisao taj zvuk,nesto kao blago zvizduckanje,ili tako nesto,manifestuje se samo dok je motor na leru,cim dodam malo gas ili krenem zvuk nestaje,imam ustisak da zvuk dolazi iz kontorlne table?

ima li neko ideju sta bi moglo da bude?

mada sutra cu kod majstora da vidim sta ce on da kaze

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ti to ipak kod majstora,ali ipak je mozda kais od alternatora...on ume da zvizdi :whistle: :whistle: :whistle: A kada das gas ili u toku voznje moze da se ne cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen,posle detaljnog osluskivanja motora kod majstora,crevo usisa pravi neku vrstu vibracije koja se prenosi u kabinu rezultirajuci takvim zvukom.samo smo ga malo pomerili u ucvrstili.sad je sve kao pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da kad se ohladi motor nakon paljenja istog cvakara oko minut kao stari dizelasi,ovo mi se desavalo i na moru naprimer posle celog dana na parkingu bez hladovine na +40,cim malo digne temperaturu nestane taj ostar zvuk.A kad je makar i malo zagrejan motor,bukvalno na 20 stepeni radi normalno tj mekan zvuk.u voznji je sve besprekorno.Pitam se kako li ce nazimu da cangrlja kad leti zakiva ovako(od marta je auto kod mene)u pitanju je marea 1.9 jtd

Resen problem.Zamenjen auto :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

obicno kada je topao motor i radi na leru zna kao da zavija nesto, ne radi kao dizel nego zavija pogotovo ako mu upalim svetla da li imate neku ideju sta bi moglo biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno alternator...tj njegova remenica...ja imam isti problem i skorije moram mjenjati remenicu alternatora sa kvacilom. Ta remenica treba u jednom smjeru da zaglavi a u drugom da se slobodno vrti...meni stoji zaglavljena u oba smjera pa pravi opterecenje i varira ler...sad za zujanje moguce da potice odatle...testiraj tako sto ces skinuti pk kais i ako ne bide varijacija lera onda problem trazi u nekoj od remenica pk kaisa...servo klima alternator remenica radilice...vidi kako se koja vrti i cuje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moracu to proveriti sutra mada ako se dobro secam imao sam jednom isti taj problemi kada sam sipao wurthov cleaner za dizne resio mi problem jedno vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad raskacis pk kais ako se bude culo moze biti zupcasti set ili nesto u motoru...onda otpises pk kais i pripadajuce remenice...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da kad se ohladi motor nakon paljenja istog cvakara oko minut kao stari dizelasi,ovo mi se desavalo i na moru naprimer posle celog dana na parkingu bez hladovine na +40,cim malo digne temperaturu nestane taj ostar zvuk.A kad je makar i malo zagrejan motor,bukvalno na 20 stepeni radi normalno tj mekan zvuk.u voznji je sve besprekorno.Pitam se kako li ce nazimu da cangrlja kad leti zakiva ovako(od marta je auto kod mene)u pitanju je marea 1.9 jtd

Imam isto to kao sto je navedeno iznad,ima li neko strucan da mi kaze o cemu je rec??Znaci kad je hladan kao da radi neravnomerno jedan minut i onda je sve ok.  Fiat Brava 1.9 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvadio sam regulator pritiska goriva i vidim da ga neko zaseko na vrhu tj tamo gde je filter da li to tako moze da radi?

Edited by bobek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi primetio sam da mi auto dok je hladan ujutro radi neravnomerno tj nema ujednacen zvuk.Dok radi u pozadini se cuje neki cudan zvuk kao da blago zavija i tako minut dva dok ne sastavi i dok se ne zagreje i onda je sve ok.Da li je to normalno,a ako nije sta bi moglo da bude?Da napomenem da auto ide odlicno,skoro je dimio crno pa sam mu ocistio i zatvorio egr i resio dimljenje al ovo sa zvukom je ostalo.Molim za pomoc,hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da zaboravio sam i da kazem da mu je skoro radjen i veliki servis i da mu je pritom menjana remenica radilice stavljena nova posto je ova bila vec losa,a za lezajeve ne znam.Sta da radim u cemu moze biti problem?Posto se ja ne razumen pa da pitam jel moguce da radi na tri klipa dok ne sastavi?Hvala na odgovoru druze

Edited by igorstoja83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se variranje obrtaja javlja prilikom prvog pokretanja motora i traje sve dok ne počne da diže temperaturu. Dakle nakon 1-2 km (zavisi da li je leto ili zima) dolazi do variranja i to se javlja valjda zbog zatvorenog EGR ventila. U suštini, ne može da škodi, čak je to normalna pojava ako je zatvoren EGR ventil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...