Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

BOJKE

Nisam nikad uzimao iz inostranstva delove, gledao sam da nabavim kod nas sta moze bez puno cimanja, ali i to ima neku granicu, jer je nase trziste dosta siromasno. Evo, recimo mi koji sredjujemo Coupe-e nemamo neke stvari kod nas, a i ako ima zastupnika to je skuplje nego bilo gde. Posalji mi PM ako imas kosku viska.

coupe16vt

Sa srecom sa radovima, da si blize uradio bih ti centralnu konzolu u carbon foliji. :thumbup: Ako mozes slikaj neke 17 ili 18 felne i posalji mi br.tel. tog lika sto ih prodaje na PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ragazon sam dao za 100e,vozi ga decko iz NP na 16vt kupeu.Uz njega je bila cev koja menja srednji lonac od Supersprint-a.

alfaω

Sta si uradio za te Boge amortizere?Jesu li ti stigli?Ako imas sliku postavi da vidimo kako izgledaju.Ja licno imam serijske amortizere s tim sto su prepravljeni u KG.Lik koji ih je radio napravio ih je kako sam ja zeleo.Iskreno,dobio sam mnogo muzike za malo para.

Edited by BOJKE

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOJKE

stigli su mi amortizeri, srecom ih nisam jos ugradio, pa cu slikati da pogledas. Stavio sam bio napred dva gasna Dampo, ali nisam bio zadovoljan. Nisam mogao da nadjem konkretno za Coupe, pa su mi rekli da odgovaraju i sa Marea-e 2.4 JTD. Odgovaraju, isti su, ali malo su vise meksi nego sto bi trebalo, tako da sam nasao ove Boge, sva 4 komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaooo dzabe Bojke,ajde nadji meni ragazzon za sto ewra,ako naletis slucajno na njega javi mi obavezno,ili ako taj resi da ga proda...i ako zna neko gde mogu da nadjem eibach opruge za neku pristojnu cenu mogu i polovne

isao sam danas da vidim za felne od 18 inca prodate a ima samo jedne 17ice za fiata nove cena 300ewra samo moraju imbus srafovi ,moze i sa gumama imam i sliku...a ja ne znam kako da ubacim sliku ovde jedino na mail da ti pustim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ragazon je prava retkost da se nadje ja sam imao samo taj jedan.Sto se tice opruga imao sam i njih ali sam nazalost i njih prodao. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde Bojke kazi mi sta imas sad od tuning delova jer kad se ja setim da mi treba nesto ti ce prodas dotle...ragazzon ja ne mogu nigde ovde da nadjem nasao sam u nemackoj na jednom 20vt plus modelu slupanom ali mi trazio 300 evra,po meni je to mnogo...

najvise bih voleo da nadjem ragazzon lonac i opruge eibach ovo sve ostalo manje vise imam...pragove i hrom prstenje sam dugo trazio ali to sam sredio...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,a cisto informativno koja ti je cena za kosku,i ako slucajno naletis na ragazzon ja obavezno kupujem ili eibach opruge to imam u planu da uzmem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvezim temu... Stigli su gasni amortizeri, nisu BOGE, ali su SACHS, ista firma :rolleyes:

PKtN0.jpg PKyMi.jpg

Postavljeni kozni tapaciri na vratima

PKLf0.jpg

Jos malo slicica posle voskiranja celog auta

PKXIJ.jpg PL4c9.jpg

PLqEr.jpg PLS50.jpg PM62S.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast dizajnerima ovog automobila :unworthy: i svaka cast tebi na izboru! :thumbsup:

Zaista izgleda odlicno, i sto je najbolje, i za jednu deceniju ce tako izgledati!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice felni, imao sam u planu 17" 1000 Miglia felne, ali je neko bio brzi od mene i kupio ih :veryangry: Primetio sam na svim mogucim forumima koje sam nasao, a koji se ticu Fiat Coupe-a da u 90% slucajeva su originalne fabricke felne od 16 inca kao kod mene, tako da njih sigurno necu prodavati, jedino ako nalete dooobre 17"

Pregledao sam dosta literatura, clanaka i komentara po raznim forumima vezanih za Fiat Coupe i mogu da zakljucim da je Coupe nesto posebno, van vremena, po kvalitetu izrade i po tehnickim resenjima dosta ispred drugih. Ipak je to jos uvek model ( 20 VT )koji ima najjaci serijski motor iz Fiata i koji postize najvecu maksimalnu brzinu. Dosta njih se u jednom slaze-najbolji je kad je u fabrickom stanju i izgledu, tada je najvredniji. Poznajem ljude koji godinama voze samo Fiat Coupe i opet ce ih voziti.

Toliko ima interesantnih stvari vezano za ovaj model da on zasluzuje poseban prostor na ovom forumu, pa ovom prilikom pozivam moderatore da razmisle o ovoj ideji, a ovde ima ljudi (medju njima sam i ja :yes ) koji ce dosta toga napisati o njemu, o istoriji modela, tjuningu, ponudi na trzistu, savetima za kupovinu, ponudu i potraznju delova, dosta informacija za rubriku uradi sam i sl.

Ima puno toga da bi stalo u jedan post i jednu temu... :thumbsup:

Edited by alfa&omega

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Toliko ima interesantnih stvari vezano za ovaj model da on zasluzuje poseban prostor na ovom forumu, pa ovom prilikom pozivam moderatore da razmisle o ovoj ideji, a ovde ima ljudi (medju njima sam i ja :yes ) koji ce dosta toga napisati o njemu, o istoriji modela, tjuningu, ponudi na trzistu, savetima za kupovinu, ponudu i potraznju delova, dosta informacija za rubriku uradi sam i sl. Ima puno toga da bi stalo u jedan post i jednu temu... :thumbsup:

Ako si raspoložen, slobodno udri na pisanje i prikupljanje materijala. :thumbup:

Imamo deo Foruma koji je posvećen predstavljanju Fiat/Lancia modela:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=73

Evo npr. kako su predstavljeni pojedini modeli:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=30581

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37713

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36948

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31415

Što više napišeš, tema će biti bolja. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

neshaoct- Odlicno, odmah cu da se bacim na pisanje, za pocetak cu da uradim predstavljanje modela :welcome:

Edited by alfa&omega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je jednostavno PRELEP!!! Nastavi samo tako da ga odrzavas!

Kada bih bio na tvom mestu jos dugo,dugo ne bih razmisljao o kupovini nekog drugog auta :)

Sto se tice felnica meni su ove vrh! Da su one druge,zatvorenije pa i da razmisljas o promeni,a ove ja ne bih dirao uopste!

Jos jednom auto ti je prelep,neka te dobro sluzi!!!

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno naleteh na ovu temu na guglu. Vanredan autmobil, svaka cast na trudu koji se ulaze u njega.

Sto se tice preteranog ucvrscivanja prednjeg dela sasije, licno mislim da ga treba pazljivo uraditi. Sile koje dovode do elasticnog uvijanja ne smanjuju se ucvrscivanjem, smanjuje se amortizujuca elasticnost sasije. Sto na serijskim autmobilma nekada dovodi strukturnih ostecenja na neocekivanim mestima.

Pozdrav Deki!!!Picanis ga opasno.Izvini ako je off ali mislim da bi zeleo da vidis ovo!

10rNS.jpg

Evo ti slike kako izgleda sivi sa 18 cola.Vidimo se uskoro.

Fantasticno, jedan od najlepsih profila kupea koje sam video ! Ko bi rekao da kupe moze izgledati maseratijevski elegnatno. Da li je ovo tvoj automobil, ako jeste imas li jos slika, koje su felne u pitanju ?

Edited by low rider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrav od Bojketa!Da ovo je moj auto,trenutno se ceka stage 4 chip iz Engleske.Motor je fabricki 20vt sa 6 brzina.Inace urdjena mu je glava,GT 2871R turbo,FMIC,440 cc dizne,walbro 255 pumpa i jos gomila zezalica.Ne bih da idem off ovoj temi tako da cu cim auto bude zavrsen predstaviti ga u automobilima clanova!

O da!Zaboravih,felne su 18 incha,fabricke sa novog Brava.Na autu su ranije bila Azev tip A od 17 incha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Bojke. Stage 4 znaci bar 340ks na prednjoj osovini :nuke: ? Da li spremas auto za neko neko takmicenje ili samo za svoju dusu. Zivo me interesuje kako se ponasa sa tolikom snagom na prednjim tockovima ?

Da li si menjao protokomer ili je i fabricki u opsegu, sta je sa menjacem ? Promer ventila, pretpostavljam morao si da upasujes veci interkuler, postavis nove ventilatore... Toliko pitanja, al da idem u off.

Felne kao da su izmisljene za njega, na bravu ih nisam ni primecivao.

@alfa^omega

Ne ucitava mi sve slike, da li si uzeo stelujuce amortizere ? Koliko je karter blizu zemlji kod petaka ?

Na slici posle poliranja i voskiranja auto izgleda salonski, da li si sam radio, ako jesi moze li preporuka za voskiranje preparate i proces.

Sto se tice promera felni i guma, kakva je trakcija, obzirom da i slabiji atmosferci na takvom setapu "potpisuju" u prve dve-tri brzine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...