Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ok hvala ti puno,ja sam pragove doneo iz nemacke pa ne bih da mi upropaste majstori kad ih postavljaju jer samo ja znam kolika je bila muka spakovati to i felne sa gumama jer ovde nigde nisam mogao naci felne fabricke sa 20v turbo modela i voziti se na njima do srbije,a video sam da se donje strane imaju ostavljene nastavke za srafljenje i na ivicama,ufff sad mi je lakse...znaci farovi se resavaju poliranjem ja sam mislio da se rasturaju pa se ciste iznutra jer mi svaki majstor prica drugu pricu a niko nije probao na ovom modelu...i kako si uspeo da zalepis foliju ja sam uzeo pilot carbon ali nikako da ispadne kako treba jer ima neka tehnika ili jednostavno losa folija,probao sam i sa fenom ma svakako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pragovi uopste ne treba da se lepe,jer posle neces moci da ih skines.Dovoljno je da se zasrafe na auto na za to vec predvidjenim mestima.Ako si uzeo dobru kopiju leci ce kako treba bez sekiracije.Samo polako da ne bi nesto uprskao. :whistle: Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

coupe16vt-ne znam sta da ti kazem za tu foliju, sa njom nisam radio. Za taj rad moras da odvojis vreme i polako, natenane, ali kada zavrsis odusevljenje je neizbezno. Ja sam hteo malo da eksperimentisem, ali mi se dopalo, pa sam uradio celu konzolu. Farovi ne moraju da se skidaju, a o rasklapanju nema ni govora, osim ako nemas par novih u garazi :rofl:

Poliranje farova ja radim za manje od sat vremena i to ako su u bas gadnom stanju

BOJKE- a,ti druze, nemoj da si sebican, mogao bi da nam nesto kazes o tvojoj brutalnoj zveri kako napreduje... :yes

Edited by alfa&omega

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala vam ljudi, ma pragovi su prva liga iz joy tuning iz gorlitza u nemackoj identicni kao na limitedu,sad bar znam da ih ne lepim jer nije svaba lud kad je ostavio dodatke za srafljenje na pragovima,cak mi da lii upustvo za postavljanje...ajde jos da pitam sta mislite o cipovanju 16v turbo modela da livredi imam i sekvencijalni plin pa kazu da plin i cip ne idu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice plina rado preporucujem svima.To moze da ti potvrdi i vlasnik ovog crvenog kupea kome auto radi extra na venturi sistemu.Kad je sekvent u pitanju tu nema greske.Radio sam vise 16 vt motora i svi rade vrh.Ja licno imam sekvent na 20vt od 250 ks.Radi bez problema.Trenutno moj auto zavrsavam i imace izmedju 350 i 400 ks.Normalno planiram da mi auto radi i na plin.Pozdrav svima!!! :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kod mene je stag 300+,radi,lepo trosi od 10 do 13l,samo me zanima kakav ce efekat biti kad se cipuje da li se isplati meni auto stvarno super ide,vozio sam ga 250 do stotke ide ispod 7sek,samo ima turbo rupu dok ne povuce turbina ako bi se cipom ona smanjila onda bih ga uradio...ja sam radio kapu 20v turbo na plinu cipovanu i menjana joj turbina auto je isao nenormalno,odtad sam zagrejan za chipovanje,samo svako prica drugacije o cipu a i nikako da nadjem nekoga sa coupeom da mi kaze njegovo iskustvo,ja sam iz jagodine i ovde u okrugu nema nijedan coupe imao jedan ali je on 1.8 16v bicikla za mog turba...bojke tvoj kupe je cudo video sam slike na nekom forumu i ono je vrh auto gde si ti cipovao,ja planiram da idem za gradisku ovde mi niko ne uliva poverenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je auto dosao sa cipom na 250 ks.Medjutim to sve sada pada u vodu jer je na autu uradjena gomila prepravki.Ja sam cip porucio iz Engleske i ocekujem da mi uskoro stigne.Srbija za moj pojam stvarno manjka sa ljudima koji mogu da izmapiraju auto kako treba.Kao prvo nemamo RR kako treba.Zato ne znam sta da ti kaze,mozda ti je Gradiska resenje. :welcome:

Imao sam priliku da vozim 16vt sa cipom i mogu ti reci da je turbo rupa na tom autu stvarno bila dosta ispeglana i da je auto isao extra. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u ovoj zemlji nikad neces dobiti profesionalno odradjeno.....to da ti bude jasno u startu...na zalost, kreni od kvaliteta goriva koje sipas...ja pojedem pumpu gde benzin ima 95 oktana a o 98 i 100 mozemo da mastamo samo da ce ikada doci...drugo i taj plin koji se kod nas toci je havarija od kvaliteta..i sad za recimo rezultate cipa koje bi preko imao sa 250 konja ...ovde morash da ga chipujes za josh 50 jbt... ocaj.... ja sam razmishljao svoj auto da cipujem ali ne znam jos uvek dal cu to raditi...moras videti u kakvom ti je stanju motor, koliko je presao, kompresija kakva je, creva i sve to... da se ne razleti ako ga napucash sa 60 konja vise... sve u svemu zelim ti srecu sa svim radovima koje imash... jeste da se ne uklapam sa lancijom medju vas kupeiste ali isti motor imamo :) :) :) :) :):thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece Bojke, kod mene je venturi sistem za plin i nisam ni na kraj pameti pomislio da se radi o njemu posle probne voznje. Razlika u voznji izmedju gasa i benzina je neverovatno mala i svi kojima smeta ugradnja gasa u auto nemaju mnogo argumenata za glas protiv. Osim ako im smeta sama pomisao da na autu postoji plin... :unsure:

U narednom periodu, dok zavrsim trenutne poslove na Coupe-u, planiram cip do 250 KS, ali pre svega toga sekvent plin. Ja dosta putujem i usteda je velika sa voznjom na gas, a u momentima kada treba nekome na putu da pokazes sta imas ispod haube postoji benzin :thumbsup: Bilo kako bilo, ako je plinski uredjaj profesionalno ugradjen nema problema :thumbup:

Dok nisam zaboravio, zna li neko ima li kod nas da se kupi "učvršćivač karoserije" kako je zovu, odnosno poznatije kao koska :lol:

Edited by alfa&omega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Denise sto se tice cipa verovatno cu ja moj prodavati kad uskoro zavrsim auto.A koska,pa "mozda" imam i to. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOJKE-racunaj da ti je to prodato ako imas :thumbup:

Gledao sam te koske na par mesta po Srbiji i u Bosni, 90% njih je Sparco, valjda se najbolje pokazao. Mozda je to jedina mana Coupe-a 20VT za sada - zbog tezine motora primetno je da se karoserija uvija napred.

Sutra stizu podesavajuci amortizeri BOGE, a u planu su ove felne, a gume 215/40-17

fhhdS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadje te felne?Tacno znam u Eurogumi u Kraljevu,slikao si ih onde naslonjene pored zice. :thumbup:

Iskreno,ja nisam osetio nikakvo uvijanje posebno na sasiji, sto se tice koske definitivno je bolje sa njom.Ja sam cak ojacao i prednji most i napravio donju kosku.E to je ono pravo!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOJKE tacno, felne su iz Kraljeva, tesko je naci promer 4x98, a da budu 17". Ove su mi se dopale kad sam ih video uzivo, mocno izgledaju.

Donja koska je extra stvar, a bilo bi dobro kad bi napisao neki info oko nje, sta,kako i gde... :rolleyes:

Malopre stigao nov kompresor klime, creva i kozni tapaciri vrata. Za vikend se montiraju xenoni na duga svetla koja sam dobio na poklon :w00t: , jer su postojeca losa na svakom Coupe-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donja koska je stvar rucne izrade kojom se ucvrcuju viljuske i dobiva se preciznije upravljanje po krivinama.Sto se tice koznih tapacira mislim da ces imati velikih problema da ih namontiras.Uostalom videces i sam.

Felne ako hoces mogu da se nadju i lepse,ove su mi suvise zatvorene.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne jesu zatvorenije malo, ali su bar original Fiat-ove. Mislio sam i ja da uzmem nesto ovako

hIWUi.jpg

ali su promeri rupa najcesce 4X100, a i centralna rupa u vecini slucajeva ne odgovara :no

Tapaciri su spremni za ugradnju, tacno je da moraju da se urade prepravke oko rucice za otvaranje vrata iznutra i oko rukohvata, ali nije nista sto ne moze da se odradi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te zanimaju felne mogu da ti se raspitam,ni ja ne bih stavljao 4x100 vec samo original.Veruj mi ima da se nadje samo treba malo da se potrazi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturio sam dosta stvari na autu, sredjujem da bude po mom ukusu, pa ne stizem detaljno da poledam ponudu felni,ako imas nesto u ponudi javi mi. :thumbup:

Primetio sam da kad su duze kise da mi voda ulazi u gepek u uglovima do branika i kvasi mi tepih. Strasno me nervira i pokusavam da otklonim to, ali ne ide. Moracu da zamenim ceo keder izgleda, jer se deformisao bas u uglovima, dole do branika :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se keder pohabao na uglovima i tu propusta vodu. Moram da zamenim keder, nema druge,a je li kod tebe nov ili polovan? Ako mislis da ce da resi stvar mogao bi mi poslati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nov samo polovan.Ako ti treba javi pa ce se nesto organizovati da ti posaljem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko hoce felne za coupea kod mene u blizini imaju 18 sa gumama felne su nove neogrebane gume onako solidne 800evra za sve,ali felna je extra,mogu da odem da slikam ako neko zainteresovan,moje licno misljenje da je najbolja felna za coupea fabricka 16 sa modela 20vt...

i ja trazim kosku jel na moj model fiata moze ista kao na 20vt,idem cesto za nemacku mogu tamo na otpad da skinem... ipak sto se tice cipa resio sam da idem za gradisku rekli su mi da bi moj auto trebao da ima oko 230 do 240 konja posle cipa jer imam veliku turbinu koja ima neiskoriscen potencijal a i bojke kaze da je turbo rupa manja ja mislim da se isplati s obzirom da sam prosle godine radio glavu i polirao kanale tada sam dobio malo snage bio je boljitak onda mora cip tek da pokaze snagu...

a sto se tice plina samo nek meni on trosi 11 litra i dalje a kad dodje da mi se kurci neki balavac sa bmw ili gti onda se stisne magicno dugme za benzin i ja odoh a on ostade da se cudi...ljudi izvinite malo na dosadi ali zelim da cujem misljenja fiatista jer nemam koga ovde da pitam... i Bojke za tebe pitanje jer si ti upucen najvise oko coupea jel znas gde mogu da nadjem kod nas ragazzon zadnji lonac za 16vt,i sad planiram da menjam set kvacila da li vredi da uzmem sinter lamelu ili da uzmem luk original jer valeo se ne zna ko pravi ...

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je kod nas naci bilo sta od aftermarket delova za kupea.Ja sam imao Ragazon zadnji lonac ali sam ga prodao.Na mog kupea sam stavio lonce Svedske marke Simons.Extra su,daju dobar zvuk a i od prohroma su. :rolleyes: Sto se tice kvacila za fabricko stanje auta zakon je Valeo.Drugar mi ima prodavnicu delova tako da nemam problema sa kvalitetom delova.A za tjunirane automobile se najcesce koristi Helix organic.Pokazao se kao jedan od najboljih.Pozdrav! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

coupe16vt

mogao bi da slikas te felne 18, pa da postavis ovde ako ti nije cimanje i da predstavis tvog Coupe-a pod hitno :thumbsup:

BOJKE

gde si nabavljao zadnje lonce auspuha? Za Valeo si u pravu, ja nikad sa tim setom nisam imao ni najmanji problem.

Juce stigle zadnje disk plocice, zadnji diskovi i NGK svecice Iridium IX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lonci su stigli direktno iz Svedske,ako imas nekog tamo lako mogu da ti poruce.Sve sto sam ja uzeo za moj auto stiglo je preko grane (Italija,Nemacka,Engleska,Amerika). Zadnje sto mi je stiglo su dizne 440cc direktno iz Amerike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije problem slikacu felne,danas sam bio u guzvi katastrofa ceo dan sam radio,meni je nudio te felne ali za moj studentski dzep je mnogo,prosetacu sutra da vidim sta sve ima od felni jer covek samo to radi i ima felne boli glava i niklovane i hromirane ma sve moguce od 13 pa do 22 inca,a naci cu sutra i broj pa mogu da ti dam da se cujes sa gazdom moze i da ti nabavi ako hoces odredjeno nesto,a ima i dobre gume ja sam uzeo za mene 4 michelin m+s 16 205/50 pilot za 280 ewra a guma je boli glava...a predstavicu coupea nego cekam da zavrsim sve prepravke,pragove,hrom prstenje,felne sa 20vt,auspuh jap style njega imam zasad ako ne nadjem neki ragazzon,dvd a dace bog da bude i chip,i eibach opruge ako ih nadjem u pristojnoj ceni...zasad ima boost merac,blow off greddy rs,malo budzene muzike,i spojler dodat na gepeku,xenone,alarm,i pokusaj lepljenja carbon folije na konzoli,i radjenu glavu motora,a da i zutu boju...

Bojke rece da si imao ragazzon za koliko si prodao ako nije tajna ja sam nasao u nemackoj ali je jaka cena novog...

ja sam imao priliku da se vozim jednom u 20vt coupea bas od decka od kog sam uzeo felne u nemackoj,on je imao zamenjenu turbinu mislim da je bila garret gt2871rs ali nisam siguran,chip,i specijalnu izduvnu granu sa onim isprepletanim cevkama i ragazzon oko 300 konja je imao,kako je to cudo vuklo mislim da je guzvalo asfalt kada krene,tako da se jezim od pomisli kako ce tek tvoj coupe da ide kad ga zavrsis bojke,prosetacu ja do kraljeva da vidim nije mi daleko...xe xe

p.s.cisto radi poredjenja vozio sam se letos u audiju r8 4.2 fsi ali nije me odusevio kao coupe sa 5 cilindra...

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...