Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Uh, mogo ubav Kupe, super mu stoji crvena. Felne... hmmm, evo baš razmišljam koji dizajn bi mu najlepše stajao ali mi nešto ne pada na um... možda one Šumaherke sa Stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojke, pa dokle vise, ako me strefi infarkt od tebe ce :thumbsup: Svaka cast na felnama, ja sam u planu za 17" Alessio i mislim da mu najbolje lezi najjednostavniji dizajn felni sa pet krakova, nesto ovako

NqpEr.jpg

Salle,ubrzanja su zabrinjavajuca za zeludac, tako da praktikujem da se vozim sa praznim stomakom hahah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto brate slucajno naisle a ja kazem ajde da ih uzmem,nema veze.Videces auto izgleda brutalno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i mislim da mu najbolje lezi najjednostavniji dizajn felni sa pet krakova, nesto ovako

NqpEr.jpg

Upravo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep auto,

a za paznju koju privlaci si potpuno upravu, licno sam pre par godina doziveo u plavom kupeu 1.8 16v da me ljudi gledaju kao da sam pao sa marsa.

Sto se registracije tice mene je za lanciu kappu 2000g sa isim motorom u januaru prenos izasao oko 16000 din a registracija sa zelenim kartonom oko 27500 din.

Kad budes radio servise posebno veliki dobro se raspitaj gde da ih radis jer sam se ja debelo namucio dok nisam doveo auto u red, ima jako zeznuto zubcenje (ako nemaju pravi alat za to) pazi da ti ne stave svecice za obican 20v....

Ako te zanima mogu da ti prekopiram GTEC 1 cip, sa njime bi trebalo da dobijes 20-30ks i oko 50nm ali i ono najvaznije pun pritisak turbine 1.2 bara i u prve dve brzine.

Ja sam ga probao kod mene i radi savrseno auto je primetno startniji, ali trenutno vozim bez njega po savetu servisa koji mi je ugradio plin (kazu da je pritisak tubine malo veliki i da moze da zeza).

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

mancicp: Pozdrav druze, drago mi je da nas pokrece isti tip motora :thumbsup:

Sto se tice velikog servisa, samo da nabavim potrebne delove, a za servis ne brinem ko ce da ga radi... :whistle: Sto se tice ostalog imas PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za puteve i gorivo si potpuno u pravu... Ovakav auto ne moze da opstane kod nas ma koliko se trudio da ga sacuvam i odrzavam, ali ne dam se lako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo kasnim, ali morao sam da prokomentarisem...

Pravi izbor, pravi auto, svaka cast.

Obavezno odradi veliki servis ako nisi, taj auto sigurno nije stedjen na gasu...

Uzivaj u voznji, pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno... Igrom slucaja dosao sam do Fiat Coupe-a 20VT koji sam trazio po oglasima vec duze vreme. Inace, auto je bio od cuvenog Bojketa iz Kraljeva.

Ima brutalna ubrzanja i kocenja, u voznji je blago receno fantastican. Generalno u dobrom je stanju, ali ima par sitnica koje cu morati da odradim da bi auto izgledao onako kako zasluzuje. Klima, plin, elektro prozori, alarm, daljinsko zakljucavanje, Brembo, elektro retrovizori, xenoni... Uskoro ce biti jos slika, ne stizem da slikam posto sam non-stop u njemu. Pozdrav od Dekija iz Prijepolja

JsqS9.jpg

Zemljak pravi izbor boje auta i motora.Auto je super

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Abart, pozdrav i za tebe iz komsiluka!

Druze interesuje me koja je cena tih fabrickih felni cetvorokrakih sa po dva dupla kraka(sa novijih verzija Coupe-a)?

I gde mogu da se nabave?

Takodje me interesuje koliko kostaju pragovi sa Limited-a?

Edited by Pininfarina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za felne ne znam koliko se krecu. Iskreno, nisam nikad ni primetio da se prodaju po oglasima jer su veoma retke. Sto se tice pragova, a i felni dosle su mi sa autom, tako da ne znam koliko bi moglo to da kosta.

Pininfarina: Mogao bi da predstavis tvoju masinu :thumbsup:

Edited by alfa&omega

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne sumnjam da si presretan i prezadovoljan s autom...

vozio sam jedan s tim motorom, dosta preradjenog s 280 KS full tunning...felgama 18ke mislim...auto otkida, jede cestu...

izgleda spektakularno, jos vise u odnosu na cijenu koja je znatno niza nego u konkurnecije (ako je uopce fiat coupe ima :))...

plin mi je mali minus, no dobro bar ne trosi puno :)

a o felgama nema puno rasprave, na njega nista ispod 17 inca, to je neki optimum..minimum je 16 ljeti naravno...bitno je da ti je obim tocka relativno isti ;).. udobnost se malo gubi, no ako ces udobnost kupi si penzionerski mercedes ;)..ovo je sportsko auto ipak...

ubrzanje ako je obim isti je zanemarivo razlicito na vecim felama- ipak se radi o jakom motoru, isti obim tocka je bitan i da ti brzinomjer pokazuje tacnu briznu...inace moze odstuati do 5km/h, otprilike :)..uopstalom i nije potpuno precizan ni na jednim..

prelijep je

cuvaj ga i neka te dobro sluzi, sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na savetima i zeljama... Coupe je mnogo dobar auto i dan-danas,ipak je dugo vremena proslo od kraja proizvodnje, a sto se tice felni u planu su 17, ali trazim jos uvek neke koje ce da mu leze dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se radilo na Coupe-u, poliranje celog auta odradio licno kao i poliranje farova, remontovana letva volana, stavljene LED pozicije HIDXenon...

caspJ.jpg cbwLA.jpg

cbGK9.jpg ccca0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au :w00t:,posle ovog poliranja :clap: se sija ko pasija m.da :thumbsup:

a i sija B) ko Las Vegas

Bas mu je dobro cucnulo ovo novo osvetljenje :p,a njegovi farovi sa socivima su idealni za xenone :yes

Kako si uspeo da spakujes balaste i ostalo ozicenje :huh: ,zbog farova na haubi :question:

baci neku fotku instalacije :) ,jer pretpostavljam da ce i ostale vlasnike ovog lepotana zanimati kako je to uradjeno :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

balasti su uredno spakovani ispod haube, na samoj haubi, odmah iza kutija farova. Ne primecuje se, a cak bi mogao da stane jos jedan par za duga svetla :thumbsup:

Slikacu pa ces da vidis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je ispalo! Ceo autic je odlican, svaka cast! :) Dobio sam sad i ja ideju da malo eksperimentisem sa enterijerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast za auto,coupe samo zut ili crven te dve boje su mu ubitacne,dolazi njegova moc do izrazaja...ja imam isto coupea 16v turbo cipovanog i imam iste pragove kao ti sa limiteda ali ih nisam postavio na koji nacin si ih ti postavio jel su lepljeni ili srafljeni posto se ja razmisljam sta da radim...i kako si sredio farove jer su kod mene malo matirali ruzno izgleda preko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

coupe 16V T - U pravu si sto se tice boja, crvena i zuta mu najbolje leze, jer na pravi nacin isticu oblik karoserije. Pragove neces uspeti da postavis samo lepljenjem, moras da ih srafis sa donje strane ispod sajtne i po rubovima napred i nazad da bi stajali cvrsto. Moji farovi, odnosno plastike su bili u uzasnom stanju, matirali i zuti speceni od sunca, ali sam ih doveo u red masinskim poliranjem sa dve paste i sad su kao staklo sa prozora :thumbup:

sale TIPO - Hvala!

sale - Ako si odlucio da postavljas foliju na centralnu konzolu uzmi 3D reljefnu Oracal, jer je 3M uzasno tvrda i teska za oblikovanje, vise je za ravne povrsine. Ja sam ovu foliju postavljao 2 dana i zahteva dosta truda, zivaca i preciznosti, makaze, skalpel i fen. Mora da sa postavlja polako da bi ispalo kako treba. Najbolje je ako pojedini delovi mogu da se skinu, lakse je lepljenje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...