Jump to content
FAS Goran
ivy

Fiat Punto mk.1 & mk.2 - gubi vodu / vlažan pod (patos)

Recommended Posts

Sipali smo Galax korsantin 40% uzeo na benzinskoj pumpi.Kazem ja njemu da sam cuo da ide u njega paraflu i da se mesa sa destilovanom vodom pola pola a on ma to je prica za malu decu antifriz je antifriz.Razlika je u proizvodjacu i ceni a istu funkciju vrse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaj majstora i antifriz i sipaj to što si čuo paraflu ili neki istih karakteristika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punto classic 1.2 8v, primetio sam da mi se od u septembru sam dolio nekih 150ml paraflu antifriz tecnosti, posto sam primetio da mi se spustio nivo vrlo malo ispod min...upravo sam primetio, posle nekih 5 meseci (oko 3000km uglavnom gradske voznje) da je se smanjio nivo na min, pa sam dolio otprilike 100ml...nisam primetio da mi curi nigde, niti da mesa sa uljem...da li je moguce da isparava?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se nadovezem sa slicnim problemom: naime antifriz mi negde curi,evo trazim vec 4 meseca odakle ali bezuspesno. to se obicno desava kada ugasim auto pa posle recimo sat vremena ostavlja dve flekice tacno ispod motora negde na sastavu motora i menjaca,sva creva suva svi spojevi ok,sve selne ok,a antifriza nema,dosipam pola case od 2 dl nedeljno,inace temperatura ok,zakucana na pola...inace dnevno prelazim po 50-60 km i nikakvih problema nema u vidu seckanja,trokiranja itd. jedan majstor mi rece da postoji mogucnost da neki konusni sigurnosni cep popustio na bloku motora pa se to desava,inace jedino moze da se vidi kad se skine menjac...jel imao neko slican problem i pitam za savet sta dalje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ti je reko majstor popularno se naziva slepo oko... Proveri da li curi na kucistu termostata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri i da licuri na sastavu bloka i glave motora, to je vrlo cesta pojava kod punta, nekome dihtung probije na unutra a nekome na spolja, nista bitno se nemanja u voznji samo gubi tecnost pomalo a i to mozes da vidis tek kada je ugasen. Ako je do toga, probaj da sipas neko sredstvo za zaptivanje ili kada otopli razblazi antifriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na savetima,nije na kucistu termostata,nije na dihtungu,sve selne proverene,cak posle 2-3 sata podignem haubu proverim sastave,creva selne sve suvo,a ispod sastava motora i menjaca dve flekice od antifriza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slije se odozgo kod sastava motora i glave ali je to bas tanko i tesko se okom primeti, jedino kada gledas ispod auta vidi se kapka na samom sastavu motora i menjaca. Probaj prstom da opipas svude gde ide dihtung glave, kada je hladan auto i kada stoji malo duze. Obrati posebno paznju na deo prema menjacu ispod bobina. Nemora da znaci da je bas to kod tebe, nego samo pregledaj pazljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa gubitkom vode u posudi za dolevanje. Motor cudno radi na leru ali preko 2000 ob se ponasa normalno , ne gubi na snazi. na auspuhu kad dajem gas izlazi beli dim tj vodenu paru, dlan mokar posle par sekundi drzanja na izduvu. Ulje na meracu je normalne boje ali na cepu je pozutelo, kao majonez. Sumnja se  na dihtung glave pa me zanima koliko je to ozbiljan posao posto nisam u Srbiji a majstor iz komsiluka mi kaze da moze zamenuti dihtung antifriz i dest vodu za nekih 100e. Zanima me da li je obavezno ravnanje glave , struganje prilikom zamene dihtunga ili se moze samo dobro ocistiti kako mi majstor kaze. Da li u 99% slucajeva napukne glava pa se osteti dihtung ili moze biti i samo diht?  Dajte mi neki savet koliko je ozbiljno ovo sve i sta je najbolje za ciniti.

 

Punto mk.2 1.2 8v

 

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam iste simptome i kod mene je zamenjen dihtung glave ali uz ravnanje iste. Nisam siguran da li ce moci bez ravnanja da se odradi. Nadam se da ce neko vec napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da , bojim se da bez rvnanja glave nece biti dugotrajno resen problem

Samo da napomenem da kad upalim  auto , kad je jos hladan , na povrsini posude gde se sipa voda izlaze mehurici. Sa druge strane kad je motor ugrejan creva koja vode iz i u hladnjak nisu pod pritiskom tj nisu tvrda. Mozda ovo jos nesto govori o ozbiljnosti i velicini kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek , cek zar ne bi trebalo da ima pritiska (povisenog) u crevima na ugrejan motor ako je negde probio zaptivac?

Ovde mi nisu jasne neke stvari.

Kakve su svecice? Zaprljane (garave) ili ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije motor jos rastavljen. pre 2 meseca je radjen veliki servis. Mozda ga nisam dovoljno ugrejao pre provere tvrdoce creva. radio je nepunih 5 min na leru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi duze da radi. I ako budu tvrda creva onda je sigurno dihtung. Ali i ovako ti je sigurno, cim baca beli dim i vodu! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...