Jump to content
FAS Goran
skimyou

Lancia Lybra - podizanje radne temperature

Recommended Posts

Ja imam drugaciji problem. Naime kad auto (lybra 1,9 jtd sw)postigne radnu temperaturutj kad se kazaljka zakuca na pola cim upalim klimu ona se popne na 100 i kusur . Kad dodam svetla jos skoci kad upalim duga svetla jos se popne i to posebno kad idem malo brze. Cim ugasim svvvvvvvvvvvvvvvvvvvetla i klimu kazaljka se vrati na pola i tu je dok ponovo ne ukljucim svetla ili klimu.U cemu je kvaka? Jel imao neko slican problem? :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kada upalis samo klimu? Verovatno te neka masa zeza, meni je pre tako na kombiju bilo, ali nevezano da lije upaljen ili ugasen. Kako sta ukljucujes njemu se kazaljka za temp. penje i predje i maximum cak. Ja sam to resio dodavanjem kabla mase od skoljke do minus kleme akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugaciji problem. Naime kad auto (lybra 1,9 jtd sw)postigne radnu temperaturutj kad se kazaljka zakuca na pola cim upalim klimu ona se popne na 100 i kusur . Kad dodam svetla jos skoci kad upalim duga svetla jos se popne i to posebno kad idem malo brze. Cim ugasim svvvvvvvvvvvvvvvvvvvetla i klimu kazaljka se vrati na pola i tu je dok ponovo ne ukljucim svetla ili klimu.U cemu je kvaka? Jel imao neko slican problem? :help:

Meni se to isto desava, verovatno masa zeza(kao sto kaze "MS PK"). Ja sam bio i u servisu i proveravali su ga i sve je u redu sto se tice temp. i ukljucuje i ventilatore, ali to mi nisu sredili(kao to je ok.).Ja sam se nekako navikao sa tim da vozim, ali da nervira-nervira!!!Voleo bih i ja to da resim.Ajde ako nadjes resenje, javi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam i ja (ako je sad lakse) i sto kaze yestra i ja sam se navikao. Proveravao msam dijagnostikom i temperatura je ok 92 stepena uvek iako kazaljka luduje. Ja sumnjam na neku masu ili na alternator.

Proverio sam mase od ventilatora i releje ventilatora i cini mi se da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probajte ovo sto sam napisao, nista ne kosta i nemoze da skodi, a ako nema rezultata samo skinete kabal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno je sve ovo, ali analogni automobili su ipak bila zakon.

Ja ne bih mogao da se smirim u voznji a da ne znam na kojoj je temp.

Ubi me ako ne bih ugradio dodatni termometar i sproveo ga negde u kabinu.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima. pre dva meseca sam kupio lanciu lybru i prekljuce prinetim isti problem. dize temperatiri kad sam u saobracajnoj guzvi. oterao sam auto kod maistora gde mi je konstatovao kvar na motoru ventilatora hladnjaka. interesuje me gde mogu da nadjem novi ventilator hladnjaka za 1.9 jtd. bio bi zahvalan i sa preoprukom prodavnica auto delova za lybre. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sada npr predjem 5 km za 15ak min i kazaljka temperature se ne pomjeri sa 50 stepeni...Pretpostavljam da to nije dobro i da je otisao ili termodavac ili termostat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne dostize radnu temperaturu, onda je termostat!Termodavac nema veze sa tim(on sluzi da upali ventilator kada temperatura predje preko radne temperature).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugaciji problem. Naime kad auto (lybra 1,9 jtd sw)postigne radnu temperaturutj kad se kazaljka zakuca na pola cim upalim klimu ona se popne na 100 i kusur . Kad dodam svetla jos skoci kad upalim duga svetla jos se popne i to posebno kad idem malo brze. Cim ugasim svvvvvvvvvvvvvvvvvvvetla i klimu kazaljka se vrati na pola i tu je dok ponovo ne ukljucim svetla ili klimu.U cemu je kvaka? Jel imao neko slican problem? :help:

Meni se to isto desava, verovatno masa zeza(kao sto kaze "MS PK"). Ja sam bio i u servisu i proveravali su ga i sve je u redu sto se tice temp. i ukljucuje i ventilatore, ali to mi nisu sredili(kao to je ok.).Ja sam se nekako navikao sa tim da vozim, ali da nervira-nervira!!!Voleo bih i ja to da resim.Ajde ako nadjes resenje, javi!!!

Isti problem imam i ja (ako je sad lakse) i sto kaze yestra i ja sam se navikao. Proveravao msam dijagnostikom i temperatura je ok 92 stepena uvek iako kazaljka luduje. Ja sumnjam na neku masu ili na alternator.

Proverio sam mase od ventilatora i releje ventilatora i cini mi se da je sve ok.

Problem resen!!!Masa je zezala!!!Samo sam dotegao klemu na minusu!Znaci dotegnuti ili tu ili dole na motoru gde je minus vezan!!!Zanimljivo da nikada nisam imao problem pri startovanju motora(kada se struja bas vuce), ili nekih drugih problema!Sada se vise ne pomera sa 90. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dalje mi podize kazaljku temperature na lybri 1.9 jtd kada ukljucim ventilator, sve sam pregledao  zamenio termostat  jos mi je ostao termodavac na termostatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se godinama dešava da kad se uključi ventilator, kazaljka padne na nulu.

A od prošle godine pokazivač ni ne radi - osim zimus kad je bilo ispod nule ! Proradio pokazivač temperature samo tako ! Ali, džaba ga bilo, kako su došli topliji dani - opet pokazivač ne radi. U početku sam se nervirao, ali sad sam iskulirao. Znam da je temperatura OK, i ni ne gledam u pokazivač.

 

Mada, moraću i ja da pogledam tu masu, - pol na akumulatoru i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam imao igranku sa pokazaivacem...zimi sve ok, a kad otopli skace na 110, pada na 90 u milisekundama...

odem kod elektricara i od minusa na akumulatoru do obelezenog na slici dodamo kabl, znaci nova masa i vise nema da igra, stoji na 90 i milina...

masa zna u 95% slucajeva da zeza...

 

f7ec13d5ca5e_800x600_copy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika-kole

 

Ja sam baš sad za vikend odradio posao oko čišćenja minus kleme na akumulatoru. Skinuo sam i onaj mali kablić koji se spaja na samu klemu. Sve lepo očitisio, finom šmirglom skinuo koroziju sa kleme na akumulatoru i sa kleme na kablu, propisno zategao klemu - dakle, sve tip-top, ali džaba ga bilo, nije proradio pokazivač. Moraću da potražim gde se debeli kabl spaja za karoseriju, pa da očistim i sredim i taj deo.

 

Ako ne, moraću da probam da uradim ovako kao i ti. Nije mi samo jasno kako ste dodali novi kabl ? Kako ste ga spojili na klemu akumulatora ? Kako ste ga spojili na karoseriju ? Nova rupa ili neki postojeći šraf ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na minus klemi je bilo mesta da se doda kabl...a druga slika se vidi gde je zasrafljeno, ima mesta, ne mora nista novo da se busi, urezuje, dodaje...

 

image.jpg

image.jpg

 

tako sam pojacao masu i od tada nemam problema sa kazaljkom...inace mi islo na zivce jako, volim kada je sve na svom mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, pojavio mi se mali problem sa temperaturom rashladne tečnosti.

 

Pre par dana kada sam putovao na Zlatibor, od Užica prema Zlatiboru mi auto podigao temperaturu preko 90, tačno na polovinu između 90 i sledeće crtice koja bi trebalo da je 110 C. Proverio sam kasnije, u mestu, na toj polovini se tek pali ventilator hladnjaka. Proverio sam preko skrivenog menija (-76 na displeju kklime) za temp rashladne tečnosti kada je crtica na 90 na displeju piše od 91 do 95, doveo sam juče do 100, nije se upalio ventilator i nije podigao skalu preko 90, možda milimetar. Plašim se da se auto ne pregreva na usponu a idem na put uskoro. Ne znam koliko je verovati tom skrivenom meniju. Promenio sam termostat sa termodavačom pre 2 meseca Facet.

Pali ventilator kad klima radi, pali ventilator kad pregura 90 na pola podele. Zar ne bi trebalo da pali na oko 90 ili malo preko (debljinu skale)?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije.

Sad sam svracao kod majstora, malo proturirao i podize opet na pola izmedju 90 i prve crte, nije upalio ventilator. Na displeju 105.

Nisu tvrda creva, sva su vruca, ne izbacuje vodu. Rukom sam drzao crevo kod termostata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas problem oko ventilatora, ako ti sa ukljucenom klimom pali ventilator onda ti nece dizatii temp. Proveri u cemu je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i razmisljao, ali ocigledno je problem oko signala ecu prema ventilatoru. Nesto mi govori da bi trebalo da proverim releje. Ovih dana cu na dijagnostiku da vidim sta je stvar.

Ima nacina da proverim da li su releji dobro a to je da raskacim kontakt sa termostata, mora da upali obe brzine u roku par sekundi.

Da upali prvu brzinu sa klimom i kad je ugasim i dalje radi dok ne ugasim auto.

 

Da li moze ecu da brljavi zbog senzora temperature?

Da li sa ecu dolazi informacija na skalu ili ima dve grane za temperaturu ( da ne salje jednu informaciju na ecu a drugu na skalu)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na diagnostici, epilog je da pali obe brzine, prvu pali na oko 96 po diagnostici a na skali je to malo preko 90, drugu nije nikako upalio jer nije povecao temperaturu preko, kao ranije. Radi ventilator i spusti na 90 brzo u prvoj brzini. E sad na dijagnostici javlja za 3-4 stepena manje nego na skali.

Nema greske o pregrevanju motora, tako da po ecu nije ni bilo kriticnih temperatura.

Elektricar kaze da sto se elektronike tice sve OK.

 

Da li da razmaknem hladnjake i da malo operem pod mlazom vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...