Jump to content
FAS Goran
doktor82

Fiat Bravo 1.4 12v - štuca sa primanjem gasa

Recommended Posts

Imam problema sa radom motora na benzin. U voznji mi se desava da na tenutak ne prima gas, kao da je nesto zapusilo i onda probije i radi normalno, dok u voznji na plin nemamtakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

primetio sam danas da brava lošije ide,slabije prima gas.do 3000 obrtaja pomoz bog,ali preko nikako.stisnem gas do daske,motor se dere ali ni makac(t.j neznatno ubrzava).probao sam u 4 brzini,ista priča,u 3 ide do 4000 obrtaja.prilikom toga imam pojačan dim na izduvu normalne boje.takodje auspuh se dosta čuje i kao da na leru čujem šištanje od ispod(na sredini auta),kao kad pušta guma(zvuk sličan tome)do nekih 90km/h sve je o.k ali jeste malo tromiji.

od lampica ništa se ne pali...imate li nekih ideja? unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je aupuh ili katalzator zapusen. Idi kod majstora da ti raskaci na prvom mestu posle izduvne grane i nakon toga probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li ti plin na tom sokocalu?Meni to lici ko da negde vuce falsh vazduh.Na kraju,kad si menjo filter vazduha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je aupuh ili katalzator zapusen. Idi kod majstora da ti raskaci na prvom mestu posle izduvne grane i nakon toga probaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo izbacili katalizator,morao sam i srednji lonac da menjam.unutra je bilo ubi bože,svega i svačega...auspuh se malo više čuje ali ne pamtim da su kola ovako dobro išla!bukvalno se oseti,ubrzavanja su mnogo bolja...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo izbacili katalizator,morao sam i srednji lonac da menjam.unutra je bilo ubi bože,svega i svačega...auspuh se malo više čuje ali ne pamtim da su kola ovako dobro išla!bukvalno se oseti,ubrzavanja su mnogo bolja...pozdrav

Auspuh se više čuje jer je veći protok zbog skidanja katalizatora. Taj majstor koji ti je stavljao taj zadnji lonac (verovatno mala privreda) je trebao da predvidi to, i da stavi malo bolji srednji lonac. A postoji mogućnost i da je zadnji lonac na izdisaju. U svakom slučaju, drago mi je što si rešio problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji lonac je zamenjen pre par meseci...inače bih savetovao ljude da ne stavljaju zadnji lonac iz male privrede.ta ušteda je u mom slučaju bila 3000din a sada sam platio 4200din i ostao bez katalizatora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam na ovom forumu, a takodje i laik što se tiče automobila i iz tog razloga želim  od  vas koji imate iskustva sa Fiatom par pretpostavki ili saveta u vezi problema koji imam. Naime, poslednjih dana dešava mi se da nakon odredjene vožnje i kada ugasim auto, pri ponovnom paljenju auto teško prima gas. Otprilike radi kao da mu blago dodajem i puštam gas i sve sa tendencijom da će se ugasiti. Osetim kako papučica gasa naglo potone i tada moram stisnuti papučicu gasa dva tri puta kratko  kako se auto ne bi ugasio. Ta situacija traje dva, tri minuta sa takvim nemirnim radom motora, i onda odjednom auto dobije pun gas , kao da nešto probije, produva. U tim situacijama osetim izrazit miris benzina, da li iz aupuha,nisam siguran ali čini mi se da taj miris dolazi baš sa te strane. Problem rešavam tako što u prvoj brzini naglo dodam pun gas , krenem, auto trza u prvoj i drugoj brzini i čim prešaltam u treću, dalje sve radi normalno. Pogledao sam neke teme u vezi sličnog problema gde je savetovana zamena svećica i kablova što sam i uradio. Što se tiče rada motora i zvuka, ne primećujem nikakve promene. Auto ima zvuk kao i do sada.

 

Unapred zahvaljujem na bilo kakvom savetu.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...