Jump to content
FAS Goran
Terza

Fiat Stilo JTD 115 - prijavljuje vodu u filteru goriva

Recommended Posts

A de mi samo recite, pošto se ne vidi odozgo dobro, ima li neki mehanizam za skidanje tog džeka, mislim na neku zakačku ili "dugme" koje se pritisne prilikom skidanja, ili treba samo povući prema dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba pritisnuti zicu koja je kao osigurac, i onda vuci na dole, oce da ide malo teze.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece drug nikako,jedino da ga otkinem..

Ako ima negdje slika pa da vidim kako izgleda,mozda ne radim nesto kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zadnji put nisam mogao da ga skinem koliko je zapekao, pa sam ceo filter zajedno sa nosacem skinuo, 3 srafa cini mi se i onda je na izvolte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sa neke druge teme 

 

View-image-2013-04-01-15-38-53.jpg

 

Pritisni zicu-osigurac pa gurni malo na gore pa  povuci dole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu napipati ovu zicu nikako,izgleda da cu ga morati vaditi vani citav filter sa nosacem,kao sto kolega maloprije napisa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo ne znam da li tebi stoji kao i meni, moj je kod posude za tecnost za stakla, na ovoj slici je na pozarnom zidu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj Stilo je verovatno 115 ks? moj je 140ks 16v, pa odatle ta razlika, ali je prica ista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je je 115ks je u mene..nece skodit da odvrnem ona tri sarafa na nosacu filtera i izvadim ga vani???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi mu skodilo, samo lagano da ne ostetis neko crevo ili instalaciju od senzora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam skoro problem sa vodom u filteru za gorivo... Do tada nikada, sipao sam samo na NISu, jedne nedelje odem i sipam na OMVu, sve je bilo okej dok nisam dosao blizu rezerve i tada mi je izbacio tu gresku.. Poceo je i dim da baca, u svakom slucaju gorivo katastrofa... 

Cini mi se da svaki taj filter ima separator gde odvaja vodu i na dnu svakog filtera ima cep koji se odrne i voda iscuri... To sam uradio i nije vise izbacivao gresku, doduse vrlo malo vode je iscurilo ali resilo je problem.

Izbegavajte OMV pumpe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2014 at 7:42 PM, Kuvalja said:

Ja zadnji put nisam mogao da ga skinem koliko je zapekao, pa sam ceo filter zajedno sa nosacem skinuo, 3 srafa cini mi se i onda je na izvolte.

Ja evo pokusah sa ovim..odvrnuo dva šarafa i pokušavao da izvučem malo..

Na stranu to što nisam uspio otkačiti senzor...nego mi sad kad sam sve vratio nazad javlja ENGINE FAULT...i gori ona lampica...i nece auto u leru recimo preko 3000 obrtaja ni kad patosiram...

Može li mi neko molim vas reći šta sam to mogao zaje......dirao sam ona crijeva što idu u filter goriva, mislim polako pomijerao....naprosto mi dođe da ga poludim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da nisi otkačio neko vakuum crevo ili nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam ova 2 crijeva i ono još neko koje ide u vrh filtera...to nije otkačeno...jedino još ima ono odozdo koje ide u senzor za vodu...to sam ustvari i htio otkačiti ali nisam uspio...uglavnom ništa drugo nisam ni dirnuo...

Negdje čitam na ovim drugim temama da se ta greška sama resetuje nakon pola sata...je li to uvijek ili???


Koja crijeva da provjerim, mozel neka slika...
Jer sutra trebam na kraci put a nemam kome odvuci sad da pogleda, subota uvece...a kako da idem negdje u Safe mode-u...help me

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
Rijesiiooo sam...bio se odvojio neki konektor sto ide u poklopac filtera...

IZVINJAVAM SE na smetnji...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa mojim stilom od juce sipao gorivo , prijavio gresku vode u gorivu i blla , upalim  u leru radi ok cim dam gas gasi se ... sledecem vergkarnjem nece da upali ali drugo i treci put pali i radi na leru cim se da gas caaaaaooooo, gasi se 

E izvucem gorivo , zamenim filter goriva , sitan nov dizel iiiii isto .

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje si gorivo sipao,da li si siguran da je gorivo dobro to novo.vidi na dijagnostici sta ti pokazuje sada.Ocigledno je bilo dosta vode.Stavi ti to opet na dijagnostiku i obrisi stare greske i probaj ako nece mora da prikaze problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipao na Eko pumpi na vidikovcu i auto dimio,sad samo sipam na NIS i to ovaj skuplji dizel ovaj sa aditivom i nemam vise problema,i sipam kod drugara iz inostranstva gorivo.Tako da iskreno mislim da ne valja gorivo u nasem kraju ali proveri na dijagnostici uradio kao sto sam ti rekao u prethodnom postu

Imas i da kupis aditiv za vodu u gorivu  Wynn's  da procisti malo dizne 

Edited by DaliborLazarevic
aditiv Wynn's

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine mi je komp par puta prijavio vodu u filteru goriva. Pre dva meseca sam radio mali servis i kupio i nov filter, mada mi majstor kaze da filter ne treba da se menja na svakih 10 k, ali zbog prijavljivanja vode ja ga zamenim. Ne secam se ko je proizvodjac, znam samo da sam kupio najskuplji od tri koja su mi ponudili. Posle desetak dana poceo je da prijavljuje vodu u filteru, samo ovaj put po minimum dva puta dnevno! Ne vozim nikad na rezervi i gorivo sipam iskljucivo na Mol- u. Da li to brljave gremlini, ili je stvarno voda? E, jos ovo- pri zameni starog filtera nije bilo ni malo vode u njemu, a sam filter je bio cist kao suza. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...