Jump to content
FAS Goran
Astor

Fiat Stilo - ne rade maglenke?

Recommended Posts

F30 je pozicija osiguraca, jesi ti nasao gde se to nalazi? Da li ima tu osuguraca ili je slobodno mesto? Ako je slobodno nadjes koje amperaze ide osigurac i stavis na to mesto... Ako ti sve ovo deluje previse komplikovano onda je najbolje resenje da odes kod elektricara i resis problem.
Da li tvoj auto uopste ima maglenke?
Da li su ikad radile od kad je auto kod tebe?
Ako ima i radile su, kad su prestale, da li mozes to da povezes sa nekim radom na autu?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kabinskom delu nemam uopste F30 osigurac. Da li je on iznad akumulatora ?
Imam izvode za sijalice ispod zmigavaca i jos jedan par ( takodje H1 ) pored dugackih i kratkih za koje ne znam sta sluze i takodje ne rade. Imam tastere za glavna svetla, prednja i zadnja maglena svetla. Zadnja maglena rade normalno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je ovde, ajde slikaj te siajlice i te konektore..... 3f2474e2be02fd2cea4f157fb0478c43.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

F30 se nalazi kod akumulatora, u faru imas H1 do maske to je dugo svetlo, sledece ti je H7 oboreno i skroz do krila H1 maglenka, iznad maglenke je migavac, a one dve male u plavim plastikama su pozicije...
Jel imas probnu lampu, pipnes osigurac sa obe strane i mora da svetli...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubodes u ove tackice na osiguracima na krajevima, prvo probas sa jedne pa sa druge strane.
Vidi gde ti je ugravirano F30 na toj plastici, tj pored kojeg osiguraca...
Nisi gore odgovorio, jesu ikad radile od lad je auto kod tebe, i ako jesu kad su prestale, tj da li si nesto radio na autu u tom periodu...
Isto sa tim ispitivacem mozes da vidis ima li struje bas na samom dzeku, mozda su ti samo crkle sijalice

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam kupio pre mesec dana pa nisam ni znao da imam maglenke sve do sada. Mislio sam da maglenke uvek idu dole na branik pa sam mislio da uopste nemam tu opciju. Znaci nisam ih video da rade.
Zamenio sam sijalice,nista.
Probacu s probnom sada pa javljam

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi rijesio problem? 

Mene su takodje cesto zezale maglenke. 

Nekad bi samo morao malo rukom da pomjerim relej i proradile bi. 

Lose odradjena zastita i kontakti se zaprljaju, pohrdjaju itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nisam resio jos. Ne rade i dalje.
Uglavnom cujem i dalje relej da odradi ali nemam svetla. Rade mi zadnje maglenke.
A i na tabli mi signalizira da su upaljene. Koji kontakt ? Gde ?

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitah post po post unazad, vidim da ti se problem vuce godinu i kusur unazad i da ga jos nisi resio :crazy: .

Rele T14 ti se nalazi u kutiji kod akumulatora, a tu ti je i osigurac F30 od 15A. Evo ti prvi isecak iz eLearn sa pozicijama, a zatim veci iz korisnickog uputstva:

 

Untitled1.thumb.png.bff44667277ce3b049f42c15d15b321c.png Untitled.thumb.png.5ad59cd0968d5814e7e57c30ad4ccc14.png

 

Znaci F30 je u cosku, T14 u redu ispod, drugi sa desna. Ako tu imas struje, sa motornog Junction Unita linija ide direkt do glavnog konektora fara. Pin 2 na oba fara je za maglenke. Potrazi pomocu Search, ostavljao sam pinout konektora fara, videces tacno koji je to pin.

Ako je i to OK, ostaje ti samo da vidis ima li napona na samom dzeku H1 maglenke u faru, tj. da nije u samom faru neki prekid na instalaciji (sumnjam da bi bilo na oba).

 

Evo ti i kompletne seme maglenki iz eLearn, kao i polozaj svih komponenti na vozilu. Vrlo jednostavno:

 

2024447.thumb.png.0f5313cb6362509a3c6a7494a9ae9894.png 2024448.thumb.png.93eefec16abdfff43b63bc757baaf8f5.png

 

PS: Nadam se da maglenke pokusavas da upalis pod kontaktom i sa prethodno upaljenim pozicijama

To su preduslovi da bi maglenke radile.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relej radi, kad upalim duga svetla cuje se prekid na dugim i upali lampicu na tabli da su maglenke upaljene ali ne rade. Osigurac nov 15A.
Ne znam da li imam struje na dovodu za maglenke, nemam unimer.

Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi bar probnu lampu. Imas semu ozicenja, gde je sta na vozilu, za za sta je koji pin - i krenes redom... Ne znam sta vise da ti kazemo, sazvakano je do u detalje :) .

Ako nemas uslova, krsteni elektricar ce ti to isproveraviti cas posla.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unimer onaj mini, ali radi posao, je 300-400 din.
Probna lampa isto toliko...

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a sta tacno da gledam na unimeru? Moze neki savet.
Mislim da skinem taj deo sa relejima i osiguracima kod akumulatora pa da ispitam deo oko tog releja koji pali maglenke.
Naravno prvo da vidim da li dolazi struja na sijalice mada sam stavio nove i mislim da ne dolazi struja...


Sent from my SM-N935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sijalična mesta, pa redom do table kablove pregledaj, ustanoviš koji je relej pa uključiš, spojio nije spojio, ako nije ideš dalje, osigurač, prekidač.
YouTube je moćna stvarčica za skoro sve uradi sam.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih rekao da je eLearn tata,

za sve radove oko Fiata :) .

 

Bukvalno cela arhitektura auta do u najsitnije detalje, a vrlo lako se udje u stos. Naucio sam i samostalno radio gomilu stvari. Pogotovo sto sam iz vremena daleko pre poplave ovih silnih YouTubera, vloggera, bloggera i sl. A na prste jedne ruke mogu da nabrojim one koje cenim/pogledam, posto u danasnje vreme svako ima mogucnost da snima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ništa bez adekvatne mape.
A youtube za kako izmeriti, koristi alat.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec kupusate, ja bih prvo probao drugi ispravan panel na tvom autu. Ako ni on ne radi, onda je nesto do instalacije ili aktivacije maglenki.

Rade li druge funkcije panela - MyCar meni, stelovanje osvetljenja instrument table, nivelacija farova, parkirna svetla...?

Veza sa panela ide prvo na Body Comp. Ako bas nista ne radi, proveriti instalaciju od panela do Body-ja.

 

Moze se unimerom proveriti konkretno veza npr. za prednje maglenke:

- konektor H na Body, pin 19 - konektor B na panelu, pin 15;

- konektor I na Body, pin 1 - konektor A na panelu, pin 2;

 

2024447.thumb.png.7ac7406c4ff161dd8a22087282ab1f2a.png

 

Ili recimo za zadnje maglenke:

- konektor H na Body, pin 19 - konektor B na panelu, pin 15 (identicno, masa je u pitanju);

- konektor G na Body, pin 35 - konektor A na panelu, pin 7;

 

192009576.thumb.png.e48e4ae4cbce3710317790e679060dbb.png

 

Proveriti i masu koja ide na C15. Ako bas nista od funkcija panela ne radi, nesto mi mirise da je u tom delu do Body-ja problem.

Ako su samo maglenke u problemu i ovo je ispravno, onda se ide dalje... Rele T14 i osigurac F30 od 15A za prednje maglenke, dok je veza za zadnje maglenke direktna sa BC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni rade samo dva dugmeta i to zajedno kad pritesnem prednju maglenku i menu panel nagore

tako mi vrati kilometar sat posle cuvene greske sa Airbegom

inace saznao sam da je menjan kompjuter, pa mozda parametri nisu uneseni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...