Jump to content
FAS Goran
Astor

Fiat Stilo - ne rade maglenke?

Recommended Posts

Imam jedan problem , naime ne rade mi maglenke uopšte. Kratka upalim , kad prebacim na duga upale se ZAJEDNO i kratka i duga, ali kada "uključim " maglenke onda mi se gase kratka kada prebacujem na duga.
Nadam se da nisam puno zakomplikovao i da ste me razumjeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je vec magla, duga ti i ne trebaju. Ni na jednom stilu neces uspeti da upalis sve od jednom, osim ako imas upaljena oborena i maglinke pa zadrzis rucicu povucenu ka sebi kao da blicas. To je jedini nacin. Inace ako nije magla nemoj maglinke ni paliti i koristi duga. Ako je vec magla, upali maglinke i duga ti nece ni trebati, odosno samo ce ti smetati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što već rekoše ljudi, sve ti je ok sa maglenkama.

Oborena i maglenke + pustiš duga = gase se oborena.

Oborena bez maglenki + pustiš duga = nastavljaju da sijaju i oborena.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma kao što ja rekoh , MAGLENKE MI NE RADE UOPŠTE !!! NIKAKO NE RADE.

Ono ostalo se dešava kad "uključim" prekidač (maglenke se ne pale) ....

Hvala na savjetima ovim dosad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sumnjam da su riknule obe sijalice u isto vreme, mozda je riknuo osigurac? Nek proveri neko u uputstvu, ali pretpostavljam da maglenke imaju poseban osigurac. Pretpostavljam da je on riknuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao, osigurače, ispravan. Ali mi je jedna sijalica pregorila. Kad zamijenim javim da li je proradilo , jer mi je prijatelj rekao da neki auti imaju funkciju "prebacivanja" svjetla , npr . mercedes i WW, ako pregori kratko svjetlo on automatski pali maglenku na tom dijelu auta , pa rekoh da nije kod mene obrnuto :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti problem sa prednjim maglenkam.

osigurac (F30) je ispravna, 12V na osiguracu postoji.

medjutim napajanje na samom konektoru sijalice nema.

Da li neko zna koji je rele za maglenke jer ne mogu nigde da nadjem koji se releji zasta koriste.

Pozdrav i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog zanima rele je T14 i nalazi se na akumulatoru.

i sluzi samo za prednja svetla za maglu.

Dok su rele i osigurač ispod volana, ne znam tačno koji su. ako nekog zanima mogu da saznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi napisati za sve releje od čega su. Ja sam jedva našao relej pumpe goriva i ventilatora kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se pale H1 sijalice koje se nalaze napred ispod migavca. Nisu radile stavio sam nove opet ne rade. Sta moze da bude.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da se napravi da sva tri snopa svetla rade istovremeno i kratka i dugacka i maglenke bez drzanja ablendera sa upaljenim maglenkama. Stavio sam na Stila svuda ksenone i far super izgleda kada gore sva tri svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slikanje možeš trakom zalepiti ablender za volan.

Ne paniraš da voziš tako sa svim svetlima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rade. Jel znas sta moze da bude.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59212-stilo-dnevna-svetla/#entry903544

 

Imas sliku koji je relej za maglenke. Od njega ide dalje struja ka sijalicama. Znaci , treba proveriti da li do njega dolazi struja, i da li uopste on radi.

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce da se napravi da sva tri snopa svetla rade istovremeno i kratka i dugacka i maglenke bez drzanja ablendera sa upaljenim maglenkama. Stavio sam na Stila svuda ksenone i far super izgleda kada gore sva tri svetla?

Kad na Stilu rade oborena i maglenke...i povučeš ručicu da upališ duga...u tom trenutku se automatski gase kratka i ostanu da rade duga i maglenke.

Kontam da prvo treba rešiti struju da se to ne gasi automatski, nije samo stvar do povlačenja ručice. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, kod mene ne rade maglenke, relej radi , to jest reaguje kad upalim duga svetla nesto iskljuci i nemam na tabli onu oznaku maglenki. Zadnje maglenke rade.
Promenio sijalice,isto sve. Osigurac ispravan,zice netaknute.
Sta moze biti ?
I jos jedne H1 sijalice imam na samom kraju fara , pri ivici haube, one takodje ne rade. Za cega su one ?


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi kaze koji je tacno relej za maglenke na stilu 2006 god mjet ? Za osigurac je valjda F30 ? I da li dovod struje za maglenke ide na onaj okrugli konektor na faru ili negde posebno? Imam neki konektor ispod fara koji visi a ne znam cemu sluzi.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi se vratio na pocetak teme koja ima samo 23 posta ( od kojih su tvoja dva) video bi i koji je osigurac i koji je relej.
Inace da idu na taj okrugli dzek, taj pljosnati je za one koji imaju fabricke ksenone i sluzi za auto nivelaciju.
Malo su ti konfuzni postovi, sijalica h1 skroz ka krilu ispod migavca i jeste maglenka...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...