Jump to content
FAS Goran
drsarac3

Univerzalni naslon za ruku

Recommended Posts

htio bih ugraditi naslon za ruku, pa sam nasao na netu da spiderauto proizvodi tipske za skoro sve vrste automobila.

zanima me jel ima ko vise informacija o njihovim proizvodima, kvalitet, cijena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih u svom Stilu ugradio naslon za ruku...kako se krecu cijene istog? Ima li to novo da se uzme ako ne nadjem na otpadu? Ili je bolje neku drugu varijantu uzeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ovde smo vec polemisali o ugradnji i cenama originalnog fabrickog naslona za ruku za Stilo. I to mnogo detaljnije nego sto je potrebno :crazy:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39897

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako se montira univerzalni naslon za ruku? danas sam gledao ima cetri nosaca od toga dva prava i dva na "G-e",to su cetri neka limcica, dva imaju smisla kace se za dno naslona, ali ona dva su prava, nemam pojma gde da ih nakacim? :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam gde si ti zapeo ja sam to montirao za 15 min. Što nisi pitao prodavca gde si kupio kako to ide?

Limovi idu jedan na drugi, jedan deo se šrafi u naslon sa donje strane a drugi sa bočnih strana u onu plastiku oko ručne. Bar je tako kod mene bilo

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee care isti je takav,ma nije nigde zapelo,ali zamisli kada prvi put vidim nesto,pa nisam siguran sta i kako,a prodavac se ili pravi lud ili ne zna,neki je tuta muta,kao slogiran,on me i iznervirao,kakvi sve prodaju delove!

Mene samo zanima kako u patos-pod auta da pricvrstim sta sa kojim limom od ona 4(2 prava,sa nekim krivinama i 2 na "G")???

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako nemas nikakvu plastiku u centralnom tunelu (a mislim da nemas) onda pravi se srafe na one G limove a G se srafi u pod, ako imas plastiku koja je dovoljno visoka onda su G visak i pravi limovi se srafe na bokove centralne plastike.

Hvala na turi po AK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su svi na istu foru.

naslon1.th.jpg naslon2.th.jpg

kad sklopis-

naslon7.th.jpg

Identicna je ova sto sam ja gledao kao tvoja,e sad veliki problem je sto ja nemam plastiku nego mi je ravan pod,tj.samo izbacenje za klizace sedista i pojaseve,inace isto je sve drugo.U radnj u kojoj sam ja gledao nema prospekta ,kako se montira! :realmad:

Ako uzmem,moracu da napravim neke limove koje cu u pod da pricvrstim!!! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja je kao sa prve slike-uputstva. Ovu drugu sam postavio jer se lepo vide rupe. Ja moju nisam ni srafio, zaglavljena izmedju sedista :thumbup: ...ali zato kad zgazim na kocnicu odeeee :rolleyes:

evo je moja, ovo je bila najuza koju sam nasao

photo0082hg.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima da je namestim,pa da je nemam pojma sta,ima da je zavarim ko treba :harhar: ,necu zezam se,ja planiram da kupim bas kao sto je na slici na prospektu,sa one dve bocne ravne srtanice malo krive i one dve na G-e sto idu,samo da preradim za pod,da ne bude kada kocim da je nadjem na menjacu! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isti ako ti nije problem hvala unapred,i neku slicicu da bude lakse.

Evo par sličica naslona za ruku iz nekoliko uglova.

Kao što sam pomenuo, nosači baš i nisu pravljeni za Punta, ali sam ja došao na ideju da ih malčice zakrivim, podvijem ispod piksle i fiksiram sa po dva kratka holšrafa sa obe strane. Možda izgleda nestabilno, ali je, za divno čudo, prilično čvrsto i stabilno kada se čovek nasloni na njega.

Inače, ova zaštitna guma na zadnje tri slike nije planirana za ovaj deo nosača, ali meni se, nakon modifikacije nosača učinila prikladnijom ovde.

d10.jpg d11.jpg d12.jpg

d13.jpg d14.jpg d15.jpg

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za punta :thumbup: a sto se naslona za ruku tice imam i ja isti ovakav samo sto sam ja odsekao visak lima tako da nisam morao da zakrivljujem ispod plastike. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Fiat Palio Wekend 1.9 JTD 2002 pa me interesuje da li je moguce ili je neko vec probao da ugradi taj naslon za ruku imao sam to na nekim firminim vozilima i fenomenalno je pogotovu sto sam ljubitelj drzanja ruke na biracu brzina,sto u prevodu znaci sa ovim ugradjenim bi bio pun pogodak za odlaganje desne ruke .... :-)

Unapred zahvalan na svakoj informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Fiat Palio Wekend 1.9 JTD 2002 pa me interesuje da li je moguce ili je neko vec probao da ugradi taj naslon za ruku imao sam to na nekim firminim vozilima i fenomenalno je pogotovu sto sam ljubitelj drzanja ruke na biracu brzina,sto u prevodu znaci sa ovim ugradjenim bi bio pun pogodak za odlaganje desne ruke .... :-)

Unapred zahvalan na svakoj informaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me samo jedno,vezano za naslon za ruku,da li mogu da se obaraju sedista,tj.da li moza da se pridje onim kruzicima za obaranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...