Jump to content
FAS Goran
oktopod

Fiat Punto mk.1/mk.2 - zvuk iz kvačila

Recommended Posts

Upravo tako, nosači motora su lošeg kvaliteta, tačnije guma je mnogo tvrda tako da zamenom i dalje imaš određene vibracije!

Što se tiče Valeo...dobio sam i zvaničnu potvrdu od jednog od dvojice gazda Ninić servisa, ovaj što je za mehaniku, da su Valeo golo g..vno, druk lager ide u špic umesto da je obla površina kojom naleže, moje iskustvo je da mi je ovo već 4o kvačilo za 5-6 godina, nepunih 30.000 pređem, ovaj put okruglo 25.000, UVEK isti simptom, druk lager probio korpu.

Savetovali su mi Sachs ili Luk, čekam da mi jave cenu, auto je još na parkingu...Kažu da su oko 30-40% skuplji i u ovom slučaju to je zato što su kvalitetnija.

Moj savet iz iskustva - ni slučajno Valeo! Ako ga već kupuješ, pogledaj u radnji druk lager, ako je ivica koja ide ka korpi takva da ide u špic a ne u polukrug tj obla, nemoj da kupuješ, valjda ti zdrav razum govori zašto da ne bude Oktopod tvrdi i da se ne širi tema u pogrešnom smeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvukovi iz kvačila kao i objašnjenje problema, na 36oj strani ovog lepog dokumenta: http://www.gazela.rs/sites/default/files/Setovi%20kvacila.pdf

U VS group cena LUK je 8400, Sachs 8700, naruči se danas za sutra. Valeo u AP sportu je 6500. Isplati se Sachs.

http://www.vsgroup.co.rs/kontakt.html

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ovlas stisnem kvacilo prstom, oseti se ritmicna vibracija, takodje se cuje i ritmican zvuk, koji je u ritmu motora. Napominjem da je ovo tiho, ali posto imam garazu slucajno sam provalo zvuk, na pritisak kvacila. Da li je moguce da je riknuo druk lager, prakticno posle 1800 km voznje? Punto Classic 1.3 MJet.

Probao sam jos jedan sluzbeni Mjet, i na njemu se oseca ta ritmicna vibracija, ali on je vec oko 50.000km. Vec mi je muka i od novog auta i od svega,ponajvise od sramnog odnosa FAS prema svojim musterijama.

PS. Stara Z10 koju su radli Talijani, vozi se vec 7am godina sa fabrickim delovima.

Svaki savet je dobrodosao, da li sme da se cuje neki zvuk na pritisak kvacila?

Edited by neshaoct
usklađeno i spojeno sa postojećom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to cisto "prenosenje" zvuka i da ne bi trebalo da te plasi, mislim da nije kvar uopste. Vozi neko vreme pa ces videti da li se pogorsava.

P.s. nemoj da osluskujes toliko auto, vozi i koristi normalno, jer ako tako nastavis neces lepo da se provedes ni sa jednim :D ( ja bio takav pre)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuje se i kod mene mala promena zvuka kada pustim/pritisnem kvačilo, pričao sam i sa majstorom, kaže da nema razloga za brigu i da je to sasvim normalno na nivou na kom se kod mene čuje, tj ne čuje ni za koga drugog osim za mene :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce ga znati, dakle definitivno se cuje taj druk lezaj.

Kkad se malo lizne pedala kvacila, tj onog trenutka, kad kuglice u lezaju pocnu da se pomeraju, dodje do novog zvuka, kao i do osecaja blage vibracije u papucici.

Posto se to isto oseca i na sluzbenom , pretpostavljam da je sve to neka 3ca liga delova, i da tako mora, dok na 20-30.000km ne proreze svoj put u korpu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tih zvukova i puntu, nemoj da se tripujes, jer je zvucna izolacija toliko losa da se svasta cuje,kad sam ga prvi put vozio po kisi mislio sam da su mi zadnja vrata otvorena jer sam cuo pljuskanje vode od tockova,Ima on svojih mana ali je taj 13 mjt stvarno bombona i sto se mene tice Oprastam mu sva kuckanja, skripanja,lampice i truckanja jer kad pogledam odnos potrosnje i inoga sta pruza taj motor stvarno mi dodje da prodam Stila (19mjt) i kupim jos jednog 13 mjt jer stilo kako god da ga vozis trosi skoro duplo vise od punta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je sa mojim druk lagerom, jer treba, il ne treba da se cuje i oseca?

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si pitao u vezi druk laggera je manje vise normalno jer kad stisnes kvacilo druk lager se nasloni na korpu i sasvim normalno je da po malo viibrira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prateći tvoje pisanje i po ovom forumu, Bax dobio si već najbolji savet:

nemoj da osluskujes toliko auto, vozi i koristi normalno, jer ako tako nastavis neces lepo da se provedes ni sa jednim :D ( ja bio takav pre)

Vozi i koristi normalno. :thumbsup:

Kako ti samo padne na pamet ovo:

...kad ovlas stisnem kvacilo prstom, oseti se ritmicna vibracija...

:D :D :D

Ovo je pitanje u rangu npr. ovog...kada mi radi motor i kada ovlaš stavim ruku na dizel motor koji radi u leru, osećam vibracije. Od čega su, da nije od loših delova? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio prilicno jasan, kroz prozor sam cuo ritmican zvuk, prlikom SVAKOG pritiska na kvacilo.

Da bi video u kom polozaju kvacila se zvuk desava, kvacilo sam dozirao rukom, i uocio da se se zvuk prati ritmican trzaj na papucic kvacila, koji ima veze sa ritmom rotacije korpe.

Ako niko nema pojma kako izgleda funkcionise druk lager / kvacilo, na ovom Mjetu, ne mora ni da daje savet da se opustim i vozim...

Sa starim autom sam se opustio i vozio, pa sam na kraju sam placao, ono sto je garancija trebala da sredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- otvaraj jednu temu o jednom problemu. nemoj trpati vise problema na jednu temu, posto treba pomoci i drugima, a ne samo sebi

- nisi bio dovoljno jasan. I ja sam skapirao da se vibracije osecaju na prstu, a ne na nozi

- da li si pre toga vozio dizelasa (opogotovo jeftinog dizelasa)? Ako jesi, trebao bi da znas da su takvi zvukovi i vibracije normalni

- kupio si najjeftinijeg dizelasa na trzistu i ocekujes da sve bude besprekorno, savrseno tiho i mirno?!

- kada druk lager propadne, to se bez nedoumice vrlo dobro cuje

- opusti se i vozi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Ja sam u temi i pisao o jednom problemu, drugi su dodali svoje probleme.

- ok, osecaju se i na nozi, i na uvetu, i na prstu

- da imam jos jedan dizel auto, kupljen nov, Astra G 1,7, pomenuo sam je vec u temi

- da ocekujem da auto bude ispravan, nisam kupio polovnjaka

- ovo mi je nedoumica, jer mi nikad nije propao druk lager

...

Hvala svim na trudu u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Ako očekuješ da se samo tvoji problemi rešavaju na forumu i da imaš temu za sebe u kojoj će svi samo da ti pomažu i da ne smeju da unesu nikakav off, pročitaj opet pravila foruma :)

2)Sad ću ja opet unositi svoje probleme, ali sličnu stvar sam i ja video na Stilu, ali dosta manju. Pitao sam majstora i rekao mi je čovek da je to ok. Probao sam novi 407 1.6hdi koji neverovatno mirno radi(da ne kažem kao benzin da ne bi krenula opet tema benzinci vs dizeli), ali stvarno je maksimalno tih i opet kada ga uvezem u garažu i lagano doziram kvačilo bude promene u zvuku i malo mrda kvačilo.

3) Ako hoćeš da veruješ onom što ti ljudi kažu onda ok, ako ne veruejš vozi ga u servis jer je pod garancijom i žali se. Treće opcije nemaš :)

Pazi, ja sam vozio 3 godine 1.4 benzinca koji i na punom gasu samo zuji,a na semaforu ne znaš da li je ugašen ako ne gledaš u obrtaljku. Posle toga sedam u Stila i imam osećaj kao da sam u traktoru. Čuje se, baš dosta, na leru ga osećaš, sav ostavlja utisak jako bučnog i lošeg automobila. Posle 4kkm u Stilu sedam opet u benzinca i kao da sam u nekoj igrački. Ne čuje se kad ubrzava, štaviše ni ne ubrzava :laughing: . Menjač mi mali, kvačilo suviše meko, sav auto mi je užasan prvih par stotina kilometara. Dosta znači navika, tek ti je auto 2000km prešao i teško da se za toliko pokvario. Dobar je to auto i odlčan motor, navićićeš se već i jako lepo navozati sa njim :)

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. to ne ocekujem ja, da si procitao, video bi da sam ja pokusao da pomognem drugim clanovima, sa njihovim problemima....

Za ostatak teksta, hvala na utiscima :)

A od foruma ocekujem da neko ko ima slican auto, ili zna princip rada druk lagera na njemu, posto ima tu vise resenja u praksi,

mi kaze da to je OK, i kod mene se cuje, ili kaze, lezaj lose radi ne treba da se cuje....

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto je vrh, provozao sam ga po kraju. Ko zmaj.

Jedino ovo sa gumama, FAS bi trebalo da se pokrije ušima. Njihova greška je što nisu pomerali auto, nego je 1,5 godinu stajao u mestu - normalno da su se gume iskrivile. Ako im je bilo teško da plate baticu da ih svakih par dana pomeri za metar, neka sada plate stotine novih guma - tačka.

Na šta to liči da ti prodaju auto koji ne može da se vozi brže od 100 na sat. Bruka i sramota za ponos našeg foruma. :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako niko ne napiše u skorije vreme probaću kad vidim komšiju da mu tražim da probam prstom da pritisnem kvačilo pa ti javljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom polovnjaku ne osecam nikakve vibracije i zvukove prilikom stiskanja kvacila, zbog ove teme sam cak i prstima stiskao isto i opet nista. Ili sam ja oguglao ili se stvarno nista ne desava :)

(Cujem neke druge stvari prilikom voznje, ali nije za ovu temu, a ne znam ni da ih opisem :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

- kupio si najjeftinijeg dizelasa na trzistu i ocekujes da sve bude besprekorno, savrseno tiho i mirno?!

- da ocekujem da auto bude ispravan, nisam kupio polovnjaka

Ko je pominjao ispravnost?

Ako ocekujes savrseno tiho i mirno, kupi auto od 50K, a ne od 10K €... mada ni tada ne bih smeo da garantujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si zadnji put kupio nov auto?

Kakve su to price to je 10.000 evra, normalno je da je neispravno???

Pa nije normalno, kad kupis novo da zajebava.

Evo trese mi se i volan u brzini, jel i to normalno za Firestone gume?

Gume, koje sam dobio na kolima, ne bih svario ni na Jugu starom 25 godina, kapiras?

Da preformulisem, desi se propust, ali se to sredjuje u garanciji, a sa FASom se ne sredjuje, nego se natezes sa njima mesecima.

Bila je skoro na RTS emisija, gde se tipu Punto Classic, doslovno ljustio sam od sebe, i to je isto komentarisano na forumuma, kao podrazumevano stanje za jeftin auto...

I njega su zajebavali 2 godine, pa dok nije pogurao TV emisiju, nije nista dobio, ima na Youtube, pa koga zanima nek pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bax, otvaraj teme.

Hoćeš da pišeš o odnosu FAS-a prema kupcima, uslovima garancije ili čemu već? >>> otvaraj temu (ako takve već nema) i samo u njoj piši u tome. Nemoj istu priču provlačiti u svakoj temi gde nešto napišeš.

Hoćeš da pišeš o tome kako ti trese pri određenoj brzini? >>> otvaraj temu (ako takve već nema) i samo u njoj piši u tome. Nemoj istu priču provlačiti u svakoj temi gde nešto napišeš.

itd, itd... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se jos nisam u zivoti vozio u automobilu, bez obzira na cenu i starost, kod koga se na dodir prsta nigde nisu mogle osetiti nikakve vibracije. Samim tim to ne mogu da posmatram kao neispravnost automobila.

Takodje nikada u zivotu nisam pritiskao kvacilo prstima ruke, a niti znam nekoga ko je to radio, pa da mogu da ga pitam za iskustvo.

E sad, ja zaista nisam imao prilike da vidim ni vozim tvoj auto, pa ne mogu da znam koliki je taj nivo vibracija, niti da li je to normalno ili nije normalno.

Ako ti smatras da nije normalno, odvezi ga na servis, reklamiraj prodavcu, radi nesto... ne razumem sta ocekujes od nas? Da ti kazemo kako su te prevarili i prodali ti kantu? Hoce li ti biti lakse? Hoce li ti resiti problem? Nece!

Ono sto mogu da ti kazem je da se na mom puntu, mesecima pred raspadanje druk lagera, isti cuo sa 20m udaljenosti i to bez da obracas paznju na to. Evo, nesha je jedan od svedoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...