Jump to content
FAS Goran
phantom

Nabavka polovnog Fiat Sedici 4x4 / Fiat Sedici iskustva / Suzuki SX4

Recommended Posts

baš nešto razmišljam koliko bi se isplatilo uvesti neki Sedici 1.9 M-jet 4x4 jer po stranim sajtovima i dalje drže cenu i jedino što se isplati je uvesti nekog blago slupanog :question:

međutim, tu se javlja problem nabavke delova ( za motor 1.9 M-jet ih ima jer bi trebalo da su isti kao u Stilu i novijim mašinama) jer kod nas nisu bili uvoženi, pa niko nema delove za njega ( ni Ap ni Delta - zvao i pitao) i onda smo osuđeni na nabavku preko suzukijevih dilera :wallbash: a tu su cene japanske :whistle:

i onda se logično javlja pitanje da li je možda SX 4 bolji izbor :coffee: - vaša mišljenja koliko je Sedici ustvari fiat :question:

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo simpatičan auto, ali je pitanje šta sa njim kad budeš hteo da ga prodaš? Da ne bude auto za sva vremena... :whistle: Inače pravi se u Mađarskoj. Ne znam koliko para imaš, ali ne bi ja to... Idea koja je mnogo praktičnija pa ne možeš da je prodaš. Nabavku delova ne bih ni da kometarišem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Sedici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, najbolje da otvoriš svoj autoplac :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno uopšte mi nije na pamet pala kasnija prodaja, ali izgleda da ste u pravu ... mada neki pričaju da ih ima par u BG- u, a kako vreme prolazi biće ih i više :whistle::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo baš danas krenuo na skup, kad negde kod novog Merkatora u repu primetim nešto lepo i plavo :whistle:- metalik plavi Fiat Sedici :thumbup:

i krenem da ga pratim jer smo išli ka istom bloku , i uhvatim ga kad je stao u bloku - čovek nešto nije bio raspoložen za priču ali sam uspeo da mi kaže par stvari :

motorče je 1.6 benz ; pogon 4x4 i uzet je NOV za oko 13-14000 eur u Fiat Vesiću i to bi bilo to -nažalost nisam imao nijedan klubski flajer da mu uvalim :wallbash:

malo da spuste cifru i izgleda da će ih uskoro biti više :unworthy::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se takodje nosim mislju o kupovini ovog automobila, otvorio sam i temu u "ostalim automobilima" (posto se ne ogranicavam samo na taj model)

Fiat Sedici male sanse naci kod nas, i nov i polovan, dok je SX-4 koliko-toliko prisutan. Koliko sam video po enterijeru, vise je Fiat nego Suzuki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan jedini Sedici polovan 4X4 iz 2006 zgazio 1xxxxx u oglasima i cena mu je skoro kao novi SX4 isporucen. Mislim da se tu sva prica zavrsava. Inace Madjarska je blizu moze lako da se ode po delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedici je Fiat koliko je Nuova Croma Fiat :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ovo dole mislim da je jedan te isti, nesto ih nema trenutno(mislim na suzuki)

image.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas955164/fiat_sedici_19_mjet_4x4/

image.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas993101/suzuki_sx4_4x4/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to je taj jedan isti u oglasima i kao Sedici i kao SX-4.

Proveravao sam i preko u oglasima, nema ih mnogo i prilicno su skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ovako od tih malih SUV-ova ili ti mini "teranaca" nedavno me je oduševio jedan mališa : Daihatsu Terios http://www.polovniau...electedRegion=0

http://www.polovniau...aihatsu_terios/

baš pre par dana šetam kuče kasno uveče i vidim jednog parkiran na keju kod splava - i zagledam : veliki točkovi, a auto mali i vrlo praktičan za grad ( nikad pre ga nisam uživo video ) kad pale se migavci i prilazi tip otključava : ja pogledam bolje kad ortak iz osnovne kog nisam video jedno 15 godina ... ispričamo se mi kad on predloži oćeš da ga provozaš :question: ja naravno :thumbsup:

elem, vili pošto si viši od mene imao bi sasvim dovoljno mesta da se udobno smestiš na vozačko sedište (doduše iza bi moglo samo dete ali to je taj kompromis...) 1.6 benc vuče kao nenormalan i troši oko 8-10 u gradu sa sva 4 zna i 12 da povuče, ali 90% vremena dovoljno je samo 4x2 pogon , autić je nov 2008 godište i plaćen je oko 20 000 eur sa panorama krovom itd...

Ortak je pre toga imao dva kratka Lendkruzera ( svaki je kupljen nov kad se pojavila naredna generacija) i sad kaže da teriosa ne bi zamenio ni za 2 Tojote :thumbup: em manje troši, em prolazi gde god treba kao i lendkruzeri ali mu nema ravna u gradu :unworthy::thumbsup: kaže jedina mana je teže i skuplje održavanje od Tojote, ali da je u Grčkoj taj mališa narodni auto po ostrvima i brdima ... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre bravo-a trazio bas sedici da kupim ali nisam nasao ni jedan da  je u dobrom stanju u tom momentu(2 meseca) pa sam se odlucio da uzmem Bravo. Mnogo lep auto i zgodan za ulazak izlazak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni jako lep automobil i rado bih ga posedovao, ali s obzirom da je uvek bio dosta skuplji od Brava ili Punta nažalost nema neke računice u kupovini polovnjaka po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to u proseku je za 1000 evra i vise skuplji od barvo a ima slabiju opremu, jedino 4x4 ali nevredi bas toliko diferencijal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me Fiat Sedici (koji je u stvari Suzuki SX4) 

 

Zanima me iskustvo ljudi koji poseduju ovaj auto?

 

Sedici na oglasima generalno ima nižu cenu od Suzukija a isti je auto u pitanju.  Ima ih dosta polovnih u ponudi i 99% su sa 1.9 Dizel motorom, pa je možda bolja opcija benzinski motor koji je iz Suzukija. Godišnje prelazim oko 10000 km pa mi dizel ne znači puno.

 

Čuo sam horor priče u vezi sa cenama održavanja verzije sa 1.9 multijet motorom, jer je samo motor na ovom autu Fiatov, a ostatak vozila napravljen u Suzukijevoj fabrici u mađarskoj pa poskupljuje održavanja i cene delova.

 

Vozio sam jednom prilikom SX4 sa benzincem i dosta mi se dopada kako se ponasa u voznji a posebno polozaj za volanom i visoko sedenje iako je dizajn unutra spartanski. A jedan Sedici sa benzinskim motorom i full opremom (keyless, 4x4, grejanje sedišta, autom. klima itd) mi je otišo ispred nosa...

 

 

 

Poz.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo, ceo taj Suzuki SX 4 je razvijen u Fiatovim projektnim biroima tako da više možemo pričati da je SX 4 ustvari Seidići

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o ovom modelu posle Stila 1.9 JTD?

Dopada mi se...

Molim neko misljenje..

Potrosnja,odrzavanje,mane..

Hvala unapred..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti odavde iskustva. Jedino što je to nov auto pa generalno osim održavanja nema šta o kvarovima da se pročita.  https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/58722-chikavilijev-potpuno-obican-suzuki-sx4-4x4-glx/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pošto vidim da tema stoji, malo da je osvežim... Uzeo sam pre 4 meseca Sedici, uvezen iz Nemačke.

Uradio veliki servis, zamenio par ležajeva, zamenio gume, očistio DPF i EGR i sad se kotrljam. 1.9 JTD sa 4x4, naravno. 

Auto neverovatno lepo vuče, udoban je za svoju kategoriju. Potrošnja je ok, oko 6.5-7 u mešovitoj vožnji. Inače sam imao SX4 sa benzinskim motorom, ista snaga, ali potpuno drugačija priča, mnogo mlitaviji u vožnji, iako bolje opremljen... 

 

Eto, započeh priču, pa kad se jave novi detalji, javim se i ja :)

Ako ima pitanja, tu sam ;) 

 

IMG_3199.JPGIMG_3200.JPGIMG_3206.JPG

IMG_3201.JPGIMG_3203.JPGIMG_3204.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ivanbeg said:

Auto neverovatno lepo vuče, udoban je za svoju kategoriju. Potrošnja je ok, oko 6.5-7 u mešovitoj vožnji. Inače sam imao SX4 sa benzinskim motorom, ista snaga, ali potpuno drugačija priča, mnogo mlitaviji u vožnji, iako bolje opremljen... 

 

 

Čestitke na novom mezimcu.

Poslušaj imenjaka i obogati forum .

Interesuje me tvoje viđenje benzinac vs dizelaš obzirom da si / i da vozio/š, elastičnost , ubrzanja, lakoća vožnje i najbitnije potrošnja. Oba su 4x4 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...