Jump to content
FAS Goran
Mirko_NS

Fiat nuova Bravo 1.9MJT 120KS / 1.6 MJet - teže prvo paljenje?

Recommended Posts

jel :)

 

nema promene, ujutro isto tesko pali, vergla duugo pre nego sto kresne + pljune beli dim

Kad kresne prvi put, svaki ostali put pali ok i auto ide ok

 

Dihtunzi su ok. ne trosi antifriz. Nakacio sam ga danas na komp i gledao korekcije dizni, na dve su odstupanja preko 2

Verovatno od duzeg stajanja prelije na diznama pa dok to ispljune, treba mu

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dim bledo sive boje, tipujem na grejač(e).

Meni je jedan auto na placu imao takve manifestacije. Ja sam od prvog dana bio ubeđen da su grejači, pet majstora je tvrdilo od dizni, preko akumulatora, pa do pritiska. Naravno, uz ono standardno "to je CR motor, mora da pali i bez grejača". Posle mesec dana ipak zamene i grejače. Epilog - auto na minus temperaturama ne vergla duže od sekunde pre nego što upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tvrdim da Cr dizel pali bez grejaca :)

Jel je proveravan pritisak pumpe? Dizne na stolu nisu? Kako vergla, brzo-sporo?

Jesi li gledao da negde ne vlazi nafta po malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vlazi nigde osim sto na crevu interkulera ima ulja a Boze moj, koji dizel iz uvoza nema.

Ako mi je palio bez 2 grejaca, palice i bez 4 :). Oni ne uticu na beli dim, to mogu bito dizne ili voda u sistemu. U 90% slucajeva su dizne.

Inace, nemam ja vremena da ispitujem ceo sistem i da se vucaram po majstorimA. Ako dodje do toga, otici ce za kesu klikera i odo po drugi,

Totti, mozda napravimo posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta provera nije merodavna. Čak i kad pokazuje vrednosti, grejač može da je skroz oslabio.

Mićo, pali i bez grejača... Ali kako.

Neispravni grejači izbacuju dim na auspuhu

Naravno, moguće je i da su prelivi loši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre Mićo, koje su to normalne temperature? 10 stepeni? 

I koji moj ih fabrika ugrađivala kad nemaju funkciju, tj. ne trebaju  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kucnem u drvo moj Bravac pali ko petarda. :laughing:

A i standardno mi prijavljuje da je jedan grejac los  onih cuvenih 10-15s pa onda ugasi  tu dijagnozu.

Doduse u gepeku mi se nalazi i kesa sa 4 stara grejaca jer je prethodni vlasnik ocigledno odrzavao auto pamenjao sva 4 a ne samo onaj koji je crkao. Medjutim s obzirom da znam da je to uobicajena pojava da prijavljuje grejac a da pritom auto pali savrseno i bez i najmanjeg dima ne diram nista.

Cak mi i GP sa tim motorom pali identicno i bez zezancija iako stoji al njemu ne sija ni grejac.

Grejaci  ne rade na M-jet motorima do neke temperature koliko znam i tek kad predje ispod te temperature onda  se pale.

To sam davno negde procitao  a ne ulazim u tehnicke karakteristike toliko jer ne visim po majstorima pa sam relativno tanak sa iskustvom oko popravki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem koji vucem vec godinu dana, naime auto ima teze paljenje, nekad samo pravo a nekad i u toku dana, a od pre 15 dana je poceo u voznji da me zeza, kad dodam gas krene kao da se zagusi pa probije i sve tako... to se najvlja uvek... majstor mi je rekao da je pumpa goriva u rezervoaru i bice da je ona izgleda.. mada sam primetio i da je masan filter goriva, kao da je nekako curela nafta po njemu... A sto se tice ovog udarca koji svi pominju, meni je otisao nosac motora, reket kod menjaca ali nigde ne mogu da ga nadjem... originalan je oko 7,500 iljada sto je preskupo :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan lagani update

uzeo punjac za akumulator, dopunio akumulator, stavio ga u auto i ujutro auto upalio kao mina, nema vise dugog i sporog verglanja

izgleda da je on bio glavni problem

 

da je sad neki minus napolju pa da budem siguran da je to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem na stilu,mjtd 120 ks,bez najave je krenulo sa tesim paljenjem,ne samo prvi put vec i kada stoji par sati.Dugo verglanje i oblak sivog dima pri startu,kako na minusu tako i na +20.Zamenio sam dva neispravna grejaca(treci i cetvrti),ocistio EGR(i mehanku i solenoid),ocistio MAF koji je katastrofalno bio zaprljan,skidan je i regulator pritiska na pumpi ali je bio ok.Sada pali normalno i vise ne prijavljuje gresku na grejacima,sva cetiri su BOSH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, 

 

Moj problem se tice startovanja brava 1.9 jtd. Naime, prvo paljenje trazi duze verglanje od 3 4 sekunde i kad upali nakon duzeg verglanja nekad izbaci malo belog dima.

 

Ovo se dogadja sami i iskljucivo kad je hladan, inace pali na pola kljuca. 

 

Zamenio sam grejace i akumulator ali je problem i dalje tu 

 

Sumjao sam na nisku startnu struju i stavio sam voltmetar umesto upaljaca i na prvi jutarnji kontakt pokazuje 11.4 Kad se uplali vec je to 12.8 i jace. 

 

To su sve info koje imam pa molim za pomoc i sugestije. Hvala svima i svako dobro.

 

 

Edited by neshaoct
ispravio naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ... Sta dalje ako je kompresija ok... Auto inace ide kao metak. !

 

Zaboravio sam da napomenem da ako 2 ili 3 puta dam i prekinem kontakt pre paljenja upali bez problema.

Edited by urke86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri pumpu u rezervoaru, mozda se nakupilo smeca, taloga, ocisti pa probaj, sledece je da stavis negde nepovratni ventil....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto na drugoj temi vidim da je u pitanju 1.9 8v MultiJet, a ne UniJet (tj. JTD kako je iznad napisano) - pogledaj ovu temu, dosta ljudi je imalo takvu primedbu u vezi prvog paljenja, pa da ne ponavljamo sve iz pocetka:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, urke86 said:

Hvala ... Sta dalje ako je kompresija ok... Auto inace ide kao metak. !

 

Zaboravio sam da napomenem da ako 2 ili 3 puta dam i prekinem kontakt pre paljenja upali bez problema.

Onda zaboravi komрresiju.

Imaš negde рroblem sa sistemom za gorivo. Izgubi рritisak i onda mu treba duze da nagura gorivo u sistem. Obično kućište filtera goriva ili čak i sam filter znaju da рrave рroblem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...