Jump to content
FAS Goran
Mirko_NS

Fiat nuova Bravo 1.9MJT 120KS / 1.6 MJet - teže prvo paljenje?

Recommended Posts

Ja bih se vratio na to da se dijagnostika radila u slucaju kada problema nije ni bilo. Dakle, njeni rezultati trenutno nista ne znace za resavanje problema. Po meni je bolje ostaviti auto da prenoci kod majstora, pa da se dijagnostika proba u realnim uslovima, tj. uslovima kada se problem desava.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece tu nista da pokaze nije to direktan problem,vec indirektan i dijagnostika tesko da pokaze sta.

Mozda tako pali...kolko sam cuo mtj malo duze vergla od jtd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da dodam zapažanja.

Do sada sam palio auto tako što sačekam da se grejači ugase i brmmmm, prvo jutarnje paljenje dugoooo vergla. Već četvrto jutro palim tako što sačekam da se grejači pogase a posle sačekam još koji sekund da se pogase i ostale lampice, okrenem ključ i anlaser okrene 2-3 puta i upali kao mina, nema više dugog verglanja.... Valjda pumpa u rezu završi svoj posao, nabije pritisak u sistem i sve radi kako treba. A ovamo sam išao na dijagnostiku i svašta tripovao, baš sam debil.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ili to sa pumpom,ili neki grejac mozda slab mada pitanje je da lipali grejace u opste na ovo vreme,ako je do pumpe onda slabo nabija pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kod fiata i ja ga vozim... :laughing:  kako je ali kod wv do -5 ne pali a kod nas ne znam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. I ja imam problem pri paljenju, pa sam razvio i neku teoriju u vezi toga :)
Name, Bravo 1.9 multijet 16V - pali čudno: Kada krenem da verglam odmah po gašenju lampice za grejače, duže vergla i tada upali sa manje trešenja motora.

Kada sačekam još 4-5 sekundi i zaverglam, motor se jako zatrese ali upali brže.

Da li je moguće da mi dijagnostika ne prijavljuje da su grejači "poluispravni", tj. da li je moguće da mi neki par grejača, ili samo jedan radi normalno, dok su ostali loši, pa zato imam ovo trešenje pri paljenju? Inače kada gasim ništa se ne trese, motor staje bez pomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao. Nema veze sa grejacima, nema veze sa akumulatorom. Zamenio sva 4 grejaca i stavio bosch akumulator jaci nego sto je fabricki i nikakve promene nije bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao kod kolegu,ili grejaci,ili relej grejaca ili sporo nabija pritisak u reilu.


Vec sam pisao. Nema veze sa grejacima, nema veze sa akumulatorom. Zamenio sva 4 grejaca i stavio bosch akumulator jaci nego sto je fabricki i nikakve promene nije bilo. 

Pa ko te terao da menjas aku trebao si da ispitas druge elemente vezane za rad motora i paljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ili je meni motor otišao u tri lepe, jer me muči još brdo stvari, ima ih u drugim postovima.

Kanim se da odem kod nekoga sa iskustvom sa ovim motorima i vozilima, ali se plašim da ne postanem ovca jer ne poznajem servise, a kod ovih motora su skupe popravke i delovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti.


Pa odi kod Gorana na Altinu neka ti ustanovi kvarove pa ces da menjas jedno po jedno kad imas pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ako ne skapiras iz prve vrati se pa procitaj jos jednom, pa mi onda pokazi gde sam napisao da sam zbog tog problema menjao grejace i akumulator... Ako ni to nije dovoljno onda citaj dok ne skapiras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodji prosvetli me....!


I sta se ubacujes,mozda je kod coveka bas do grejaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto mi je promaklo da pročitam neke postove u ovoj temi, sada sam pročitao baš sve, i vidim da ima dosta ljudi koji imaju ove simptome, pa ću obratiti pažnju na detalje.

 

"Oprezan" sam sa izborom servisa, jer sam do prošle godine vozio benzince i nisam se bavio "zdravljem" automobila kao sada. Posle benzinaca uzeo za suprugu Yaris-a 1.4 D-4D, koji je odličan i ne kvari se, a sada ovo...

 

OK, ako mi preporučujete Gorana, mogu da odem tamo i da vidim šta je sve u pitanju, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko turbo dizela imaš mnoooogo više brige nego oko benca,tako da ti nikad neće biti dosadno :)

 

Znači i kod tebe skoro isti simptomi kao i kod mene. Moguće je da i tebe zeza pumpa u rezervaru  jer ne nabija pritisak kako treba tj ne završi posao kad grejači završe posao ili nešto na toj liniji (pumpa, regulator cr pumpa, dizne)

Jesi li proveravao dizne, u kakvom su stanju?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dijagnostičar će sve rešiti, taj auto servis Goran ovde svi hvale.

Ostaje ti još mogućnost kao i meni da proveriš i očistiš regulator pritiska, ja eto planiram već 3 vikenda pa nikako, auto je stalno u pokretu...

Možda kod nekog Bošiste da posudiš neki drugi, staviš, pa probaš da pališ koji dan ujutro da vidiš kako se ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulator pritiska čega??

Voleo bih da očistim sve što se može očitstiti, jer sve što sam do sada proveravao i očistio je bilo veoma zaprljano: protokomer, EGR...
Na dijagnostici sam sa kolegom jednom video da pritisak turbine ide do maksimuma, ne sećam se koja je to vrednost, ali uglavnom ne bi trebalo da ide toliko visoko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...