Jump to content
Mirko_NS

Fiat nuova Bravo 1.9MJT 120KS / 1.6 MJet - teže prvo paljenje?

Recommended Posts

Resih i ja ovo prvo paljenje. Reprogram ECU. U Novom Sadu sam to uradio u Safe chip tuning . Cena 50 eur.

Auto sada pali jedino sto izbacije prilicno crnog dima na paljenju  jer se ubacije vise goriva. Mozda bi to moglo da se koriguje, videcemo.

Jedna napomena za sve koji se odluce na ovaj korak, da ne bi prosli kao ja, je da napomenu ako su imali neke izmene u software-u pre ovoga. Razlog je sto oni ne iscitavaju postojeci software pa ga edituju, nego uzmu originalni, edituju, pa ga ubace u ecu. Meni konkretno je bio ugasen EGR pa je nakon korekcije software izbacio gresku. Idem danas da to sredim

Da malo ozivim temu, reseno je i pitanje EGR ucitan novi software i pri tome korigovana malo kolicina goriva na niže prilikom paljenja. Rezultat je da auto pali isto ali sa osetno manje dima.  Za sada sam zadovoljan

Posted (edited)

Što se tiče onog tupog udara pri jutarnjem paljenju dali može da se potvrdi da je u pitanju nosač motora ispod menjača br. 51811543 ?

Takođe imam i teže paljenje (dosta lakše upali ako ponovim kontakt i dodam malo gasa).

Što se tiče ovog udara majstor mi je menjao nosač ispod akumulatora ali se ispostavilo da nije on. Srećom drži prodavnicu delova pa mi nije naplatio nego mi vratio moj stari. 

Užasno me nervira prvo paljenje praćeno tim udarom !!!

Edited by dussannn