Jump to content
FAS Goran
Mirko_NS

Fiat nuova Bravo 1.9MJT 120KS / 1.6 MJet - teže prvo paljenje?

Recommended Posts

Znaci da rezimiramo prvo je menjan nosac motora ispod akumulatora i nije bilo boljitka a sada je zamenjen nosac motora kod menjaca deo br 51811543 i mnogo je bolje? Zvuci puno za ruke sta su morali da skidaju i rasrafe, jel su dirali most?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije menjan nosac ispod akumulatora (problematican kod JTD Stila), vec je menjan nosac ispod posude za rashladnu tecnost, sa suvozacke strane, i tu nije bilo nekog dobitka (zbog kolice gume u nosacu koja je bila u dobrom stanju, pitanje je da li je uopste trebao biti menjan, jedino sto je ulje iscurelo). E, sada sa promenom ovog drugog nosaca (ispod menjaca, br. 51811543) ipak se oseti poboljsanje, kako sam i rekao. I, samo da ispravim nejasnocu: nosac+ruke = 5400 din u Stojanovu (ruke su oko 1000 din).

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, super pitam se da li je 51811543 isti nosac kod Crome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro znači da otklonjen uzrok hladnog starta, a šta je sa metalnim zvukom na leru ? jel se izgubio nakon zamene nosača ?

@notorni, to bi trebalo da ima u eLearnu, ili prosto pitaj AP Sport ili neku drugu radnju, možeš da nazoveš I Stojanov bez obzira što su u NS.

Edited by evilclown

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta njih na engleskom forumu se zali ne samo na bucan, vec i na tezak hladan start (posebno od kada je hladnije). Koliko vidim zalbe nisu ceste samo za 1.9MJT/120ks/150ks, vec i za 1.4Tjet (i to ne samo 2007., vec i 2008. godiste). Proveravani su elektropokretaci, jednom liku su skidali glavu motora i menjali ventile i nije bilo napretka. Dakle, nesto su gadno omanuli :( Odgovor je, naravno, sve je u redu, to je tako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas otisao da vidim Brava sto je uzeo jedan decko iz komsiluka auto me je potpuno kupio, Bordo sa onim crno sivim 17" felnama i crvenim enterierom....ali upravo ista prica prilikom prvog paljenja cuo se tup udar on mi isto kaze da se to desava samo prvi put...posle smo ga jos jednom startovali i sve je bilo ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka zameni pomenuti nosac + saceka pumpu goriva da prestane da se cuje i problem ce nestati.

BTW: Taj Bravo je sa Sport opremom - slazem se da mocno izgleda :)

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se povremeno desi da jace zatrese prilikom paljenja iako nema nekog pravila da je posebno hladno ili ne, obratiti paznju na taj nosac, sta drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DANAS ZAMENJEN FAMOZNI NOSAC 51811543 ZAMENSKIM -ACRON -1980 DIN KIT KOMERC.REZULTAT NEVEROVATAN, POTPUNO DRUGA DIMENZIJA PALJENJA. :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je taj, on je smirio motor prilikom paljenja mada ima jos jedan nosac odozdo fiat br 51732386 i on je stradao samo ne mogu da nadjem zamenski (original 6000din i mora da se ceka),tek tada ce to biti prava stvar mada i sa ovim jednim zamenjenim razlika je ogromna.Ako te zanima imam akronov serijski broj pod kojim sam ga nasao u kit komercu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, ima dva ovakva ispod, jedan pored posude za vodu i jedan na menjaču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Posedujem bravo sport 1.9 sa 8v 120hp, pored problema sa tupim udarcem prilikom paljenja za koji je očigledno rešenje zamena nosača motora, dešava mi se da mi nešto krcka u prednjem trapu, to se dešava povremeno prilikom kočenja, polaska, nekada i skretanja, proveravali su mi trap, kažu da nema lufta. Inače dešava se i da ne krcka par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' se cuje krckanje kada motas volan u mestu? Ako se cuje - podmazi solje amortizera, ustvari neka ti podmazu na trapu sve sta mogu...Ako se zvuk vrati - onda odes jos jednom, posle toga ne bi trebalo vise da se cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više se čuje kao neko pucanje, prilično glasno, znači čuje se ponekad kada krećem, kada kočim, kada motam točkove, kada naiđem na neko udubljenje, veoma čudno. Čini mi se da to dolazi sa desne strane, pomenuo mi je majstor da to možda ima veze sa šoljicom amortizera.

Edited by AlexPa

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti problem od kako sam pazario auto.Resicu ga originalnim nosacima.

Medjutim imam problem vezan za ubacivanje u brzinu tj 1 brzinu i u rikverac ali ne uvek.

Naime desi se da nece da udje u brzinu vec mora da ga sivonjski nabodem ili da pustim kvacilo 2-3 puta i onda 

teze udje u brzinu. Ne desava se to stalno ali se desava. Jel neko imao takav problem i kako ga je resio.

Tripujem da cu sa zamenom tog nosaca ispod menjaca resiti i ovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj problem je izgleda do sajli menjaca-i drugi su se zalili,a kao problem je navedeno u onom clanku gde su vozili Bravo 100k pa ga rastavili u delove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ostali vlasnici imaju problema sa tezim prvim paljenjem i kako su te probleme resili (ako su ih uopste resili)? 

Edited by neshaoct
spojeno by bglion :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio bih pitanje ponovo samo bih malo dopunio jer je ovaj prethodni post prebacen iz teme o mom Bravu u ovu temu i koliko vidim nije naisao na preteranu paznju. Sa druge strane ja u ovoj temi nisam nasao zadovoljavajuci odgovor jer moj Bravo nema problem sa tim tupim udarcem kada ga palim posle nekog vremena (zimi kad je hladno) i nista se ne cuje nego jednostavno verlga zabrinjavajuce dugo i moram da stisnem papucicu gasa u jednom trenutku da bi upalio. Posle toga naravno radi normalno i svako sledece paljenje je lagano. Da li neko ima resenje za ovaj problem? Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...