Jump to content
FAS Goran
Mirko_NS

Fiat nuova Bravo 1.9MJT 120KS / 1.6 MJet - teže prvo paljenje?

Recommended Posts

Resih i ja ovo prvo paljenje. Reprogram ECU. U Novom Sadu sam to uradio u Safe chip tuning . Cena 50 eur.

Auto sada pali jedino sto izbacije prilicno crnog dima na paljenju  jer se ubacije vise goriva. Mozda bi to moglo da se koriguje, videcemo.

 

Jedna napomena za sve koji se odluce na ovaj korak, da ne bi prosli kao ja, je da napomenu ako su imali neke izmene u software-u pre ovoga. Razlog je sto oni ne iscitavaju postojeci software pa ga edituju, nego uzmu originalni, edituju, pa ga ubace u ecu. Meni konkretno je bio ugasen EGR pa je nakon korekcije software izbacio gresku. Idem danas da to sredim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo ozivim temu, reseno je i pitanje EGR ucitan novi software i pri tome korigovana malo kolicina goriva na niže prilikom paljenja. Rezultat je da auto pali isto ali sa osetno manje dima.  Za sada sam zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče onog tupog udara pri jutarnjem paljenju dali može da se potvrdi da je u pitanju nosač motora ispod menjača br. 51811543 ?

Takođe imam i teže paljenje (dosta lakše upali ako ponovim kontakt i dodam malo gasa).

Što se tiče ovog udara majstor mi je menjao nosač ispod akumulatora ali se ispostavilo da nije on. Srećom drži prodavnicu delova pa mi nije naplatio nego mi vratio moj stari. 

Užasno me nervira prvo paljenje praćeno tim udarom !!!

Edited by dussannn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo oživim temu tj da ne otvaram novu. Kao što i sam naziv teme kaže, prvo paljenje mi auto vergla oko 3-4 sek dok ne upali. Akumulator je nov, alternator ga puni i nemam odlive struje (sem alarma i ostale elektronike koja malo vuče u idle-modu). U principu, samo to prvo paljenje, kada se skroz ohladi ili ga palim narednog dana je isto-slično kao i 1. puta. Kasnije u toku dana ako ga palim, ne muči se toliko, štaviše pali na ključ. 

U principu autu ništ ne fali, ne buni se, ali neću da ga akam jer nema potrebe da se muči, pogotovu što će mu zima tek otežati paljenje.

Sumnjam na starter - alnaser. Eventualno savet kako bih ga mogao testirati da je baš on i šta još da proverim dobro bi došlo jer elektronika definitivno nije moj fax.

 

E sad, pošto pikiram alnaser, trebala bi mi neka preporuka gde ga je dobro reparirati-srediti da se odradi ikako za dan (da ne ostavljam kola pa sutra dolazim) bilo bi super. Tipa NBG, Zemun, Bežanija i slično. Video sam u nekim temama Starter Centar (milos66) da radi, neko je spominjao AS Goran u Zemunu (neka me neko ispravi ako grešim) i....pa nisam nešto dalje video. Mahom da su ljudi radili, pisali da košta oko 40-50E i to je to. 

 

Hvala unapred

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,prethodno je napisano da je u pitanju nepravilno očitavanje temperature rashladne tečnosti  od strane Ecu...potrebno je editovati unos goriva u smešu preko ecu...pročitaj prethodne komentare...i ja sam upravo sve pročitao,naravno posedujem Cromu 2006,1.9mjt...sve isto-kao preslikan problem...

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pera71

Hvala, imao sam sasvim dovoljno vremena da iscitam ne samo ovu temu vec pola foruma raznih problema, misljenja i resenja Videcu sta mi je ciniti po ovom pitanju, premda eto, fabricki ga tako namestise da vise vergla

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu probati već danas,sutra prekinuti jednu žicu od senzora i spojiti na prekidač do table pa ujutro pre paljenja isključiti,upaliti auto pa ponovo uključiti.senzor..mada,ni to nije stalno rešenje...

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/28/2019 at 2:34 PM, Pera71 said:

Ja cu probati već danas,sutra prekinuti jednu žicu od senzora i spojiti na prekidač do table pa ujutro pre paljenja isključiti,upaliti auto pa ponovo uključiti.senzor..mada,ni to nije stalno rešenje...

Uspešno. Prekidač u kabini,besprekorno funkcioniše.. Naravno,dok se ne sredi kompjuterski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce na parkingu, posle 2 dana mirovanja auta, upalio na 1 sekundu. Prethodnica tome je bilo da je auto malo duze na kontaktu dok se verovatno pumpa gorivo ili ko zna sta vec, ali sam primetio na usb adapteru koji imam u kolima a ocitava napon akumulatora da krene od tipa 11.3 pa lagano raste i stane na 12.0
Kresnem i pali bez problema, sto mu dodje oko 10 sec cekanja posle gasenja neophodnih lampica (meni ok, jer dok se ugnjezdim taman) a pri tome nista upaljeno u kolima.

Videcemo trend kasnije. Ne bi ja dirao nista, i poslednje generacije stila sa mjet agregatima su se slicno ponasali pa im nije bilo nista Jbg, kad vozimo 1.9 traktor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je remontovan alternator(zamenjena remenica i četkice reglera),pregledan anlaser-u dobrom je stanju,znači sa te strane je sve ok...jos uvek gasim senzor na prekidač i uvek je ok prvo paljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par slika...nista strasno...jedna žica koja vodi na senzor temperature je prekinuta i oba kraja sam produžio novim kablovima, provukao ih do kabine i priključio na prekidač 0/1.. Nisam mogao naći prostor izmedju kabine i motornog dela gde bih mogao provuci kablove...

 

P91101-152126.jpgP91101-152131.jpgP91101-152158.jpg

P91101-152212.jpgP91101-152221.jpgP91101-152225.jpg

 

 

Naravno,sve to može mnogo lepše i "neprimetnije"ali radio se samo radi probe i ostade za sada... 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Što se tiče onog tupog udara pri jutarnjem paljenju dali može da se potvrdi da je u pitanju nosač motora ispod menjača br. 51811543 ?
Takođe imam i teže paljenje (dosta lakše upali ako ponovim kontakt i dodam malo gasa).
Što se tiče ovog udara majstor mi je menjao nosač ispod akumulatora ali se ispostavilo da nije on. Srećom drži prodavnicu delova pa mi nije naplatio nego mi vratio moj stari. 
Užasno me nervira prvo paljenje praćeno tim udarom !!!
Ima li novosti?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kada sam zamenio 'reket' - nosac kod menjaca, meni manje cima pri paljenju i gasenju. Nemam tih vibracija skoro uopdte (ima ih, ali su u odnosu na nosac pre, sada mizerne). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam jel sam polovan il nov, kako se uzme :lol:, a deo koji sam kupio za zamenu je nov, proizvodjac Ricambi original uzet u BeoCar i placen oko 4000. Koji je bio zamenjen, ne znam, ali je u odnosu na original dosta laksi i losijeg kvaliteta (guma i centralni deo sa alu nosacem). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe...

Ali ti vrsi posao koliko skapirah...

btw procitah negde da svremena na vreme naletis kroz moj kraj... Javni se nekad da popijemo bar kafu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2019 at 6:33 PM, ISV_01 said:

Da malo oživim temu tj da ne otvaram novu. Kao što i sam naziv teme kaže, prvo paljenje mi auto vergla oko 3-4 sek dok ne upali. Akumulator je nov, alternator ga puni i nemam odlive struje (sem alarma i ostale elektronike koja malo vuče u idle-modu). U principu, samo to prvo paljenje, kada se skroz ohladi ili ga palim narednog dana je isto-slično kao i 1. puta. Kasnije u toku dana ako ga palim, ne muči se toliko, štaviše pali na ključ. 

U principu autu ništ ne fali, ne buni se, ali neću da ga akam jer nema potrebe da se muči, pogotovu što će mu zima tek otežati paljenje.

Sumnjam na starter - alnaser. Eventualno savet kako bih ga mogao testirati da je baš on i šta još da proverim dobro bi došlo jer elektronika definitivno nije moj fax.

 

E sad, pošto pikiram alnaser, trebala bi mi neka preporuka gde ga je dobro reparirati-srediti da se odradi ikako za dan (da ne ostavljam kola pa sutra dolazim) bilo bi super. Tipa NBG, Zemun, Bežanija i slično. Video sam u nekim temama Starter Centar (milos66) da radi, neko je spominjao AS Goran u Zemunu (neka me neko ispravi ako grešim) i....pa nisam nešto dalje video. Mahom da su ljudi radili, pisali da košta oko 40-50E i to je to. 

 

Hvala unapred

Искра сервис, Војводе Вука 12 Бгд, ја за сад средио само брисаче тамо али ми их је брат од тетке баш нахвалио. А и овако делују коректни и професионални.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi..Jel moze neko da posalje Bozin broj? ista prica fiat bravo 1.9mjt prvo paljenje skoro pa konstantno..cim se auto zagreje problemi sa paljenjem,ucestalo verglanje,greske nema..alnaser u redu,termostat promenjem..ostaje Boza spasitelj..Hvala unapred! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@urke86 [mention=8312]lemy[/mention]

 

Doduse, ako si citao temu[mention=22434]Elektricar[/mention] , videces da se sa njim moras cuti jer ocigledno covek to ne radi vise. Imas u postovima iznad gde su jos ljudi radili i otklonili problem.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkacis MAF aka protokomer pa vidis kako se ponasa. Probaj da isti ocistis break cleaner-om tj za sprejem za ciscenjem kocnica ili drugim sredstvima (vidi na temi za MAF), ostavis da iskulira pa probas ponovo. Ako radi, odlicno, ako ne....moz se voziti i bez njega, al je lepse kada te oderu za malo parce plastike

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...