Jump to content
FAS Goran
phantom

Koliko ima bajkera među nama? / skuteri, polaganje za A

Recommended Posts

Idu mestani sigurno, eventualno mozda neko iz Pg ali preko tunela :D

Znam likove koji su islo po 100-tinak km u pravcu ali za takve destinacije nisam cuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da krenem verovatno bih stigao do Meljaka negde i odustao u nekoj kafani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispalo bi ti ono kapce i pre toga jos :D

Pa kad stignes jbg :) Skuter je za do prodavnice i za cigare i tako to ( 50cm3) ali zamlacuju se ljudi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko cm3 toliko i kilometara u jednom pravcu :)

Ne bi kapče spalo, sraslo je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam davno citao na nekom forumu, ne secam se tacno da li su isli ili se samo spremali, pokusacu kasnije da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burgman je nezgodan zato sto zahteva dobrog plasticara svaki put kad geknes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas, nista manje od E kategorije :D

Burgman bas i nije za grad, bas je masivan. Sve zavisi ko sta hoce...

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta vidite u tim lezaljkama... skutere sam naravno vozio dok nisam dosao do prvog motora... ne vozio nego i tunirao, jedan piaggio free punio do 100ke za oko 8sec(a setup izmedju base i mid race, zamislite tek neki high end), ali su to bili "nervozni" laki a jaki i zanimljivi skutercici koje je bilo uzivanje voziti, stelovati i popravljati, kad je dosla prva 125ica sa menjacem nisam se vise pronalazio u skuterima.

Kod motora sa menjacem jednostavno potpuno kontrolisem motor koji vozim tj. na obrtajima koje ja zelim a ne onim koje sam izabrao kad sam kupovao rolnice ili kontra oprugu(za skutere) :)
Obucavao sam se za A2 na jednom piaggio X9 500 a morao da polazem u drugom gradu pa i drugog X9 vozikao da upoznam grad i jednostavno ja ne bih ni svog kineza 125cc(prethnodno inace yamaha 125cc a trenutno yamaha 600 i kinez keeway speed) sa menjacem dao za taj ultra mega giga skutere velike kubikaze.... ko ne deli moje misljenje....pozdravljam to, ali razmislite jos jednom tj isprobajte ;)

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu jedna velika razlika, ti si već vozio skutere pa si se ispraksao, a mi matori koji u 38-oj tek sedamo na motor, idemo laganijim putem :)

A opet, zavisi šta ciljaš, ja recimo ciljam prvenstveno gradsku vožnju a tu ti je CVT zakon (a hoću i sledeći auto da mi bude automatik)

 

Slažem se s tobom oko jednog, za veće kubikaže bolje motor no skuter. Po meni, skuter do 300cm2, sve posle ozbiljan motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i ona druga strana...

Recimo šurak je terao uglavnom 750ke i 1000rke godinama a sad preferira velike skutere (tipa Burgmana) jer sa suprugom zna se provoza često....

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga na choper i polako i opušteno!

Samo što choper nije za grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste choper za grad kako nije, samo kulijana :D

Ja gledam nesto do max 80ks posto sam pocetnik a sto se tice motora nemam neku zelju za divljanjem, za to sluze 4 tocka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa choperom moraš stati u red pred semaforom kao i svi sa autima dok se sa skuterom (ili kako sam ja to svojevremeno nazivao "pokretna wc šolja") možeš provući između auta i krenuti prvi. To je prednost skutera u gradu. Ne kažem da se sa choperom ili drugim motorom ne može ali meni lično je bez veze. Inače kada sam na 4 točka ne volim kada se netko provlači sa leve strane pa to ne radim nikada kada sam na dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kupujem motor radi provlacenja izmedju kola na semaforu nego radi uzivanja ;)

Naravno ima tu i nekih prednosti ali uzivanje na prvom mestu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad 80ks nije malo! Znam jednog koji je sa 50ccm odmah seo na 1000ccm i živ je i zdrav pored nekoliko padova,nažalost mnoge sam znao da to nisu uspeli.

Čuvaj se!

Ako je za uživanje onda sasvim druga stvar! Choper,otvoren put i to je život! Krstariš 50 Km na sat i opušteno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...