Jump to content
FAS Goran
phantom

Koliko ima bajkera među nama? / skuteri, polaganje za A

Recommended Posts

Koja je cena za apriliu?

Baci pogled i na majesty. Neces se pokajati, jedina je mana oprugice na lameli, ali nisu skupe. I mana je kad je obaras zakacinje dekla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koja i u kakvom stanju, od 1500-2000e ta od 250ccm i od 1100-1500 od 200ccm

Gledao sam Majesty, veliki mi je za početak, mislim da će ovaj da radi stvar a kad se malo ispraksam, onda će neki maxi skuter ili nešto veće

 

Ja sam se zaljubio u BMW R1200 GS, naravno ni 1150 GS nije za bacanje mada mi se cini da je 1200 R onako bas za uzivanje u voznji. Drugar koji ima 1200 GS kaze da je fenomenalan za duze voznje.

 

Nisi ni ti lud! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da razumem ljude koji uzimaju velike skutere tipa 400-500cm3. U cemu je fora? Ja kad bih imao para uzeo bi jedan R6 za pocetak i milina :)

 

cxcv8511.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da razumem ljude koji uzimaju velike skutere tipa 400-500cm3. U cemu je fora? Ja kad bih imao para uzeo bi jedan R6 za pocetak i milina :)

cxcv8511.jpg

 

Ja sa moj mozak bi zavrsio na novo groblje. Eto sto ne bih uzeo r6, a i to nije to to, dok se 1000 ne zavrti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reko sam za pocetak a i ovo je zlo, ne znam dal si se vozio. Od kapije v.bolnice do semafora kod hitne 210km/h lagano. Teo sam d'umrem :D

A i sto n.groblje? Skuter od 125-250cm3 lose ide pa ne moze!? Ma daaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćete fotelje, pogledajte i Burgmana, baš nekidan od nekog Slovaka probao 650ku... super je sedit u njemu. :)

Inače, ja sam više za naked. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mico vozio i r6 al sednes na r1 pa kazes igracka je r6.

2009e se menjao sa pobratimom, ja njemu x9evo 04 on meni cbr1000, mogo sam glavu za glavu da sd menjam jer divca bio sa 6000km predjenih, ma bezi, ne da mi mira ruka po gradu, pa do naisa bar 3 puta dnevno. Ma bezi, ubio bi se kroz 2nedelje.

A i sa skuter moz se ubijes al taj 250 dodje do 130-140 i to je to, a rka ili cbrka je tek u drugoj. A i brzinca ako ne bi terak na zadnji, ihhh. Morao bi da probam, sigurno bi motor pobedio. Jbg, za motor nisam imao mozak tada. Sad mozda ne bi bilo tako, ali mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za A se obučava i polaže na nekom većem motoru koji ima brzine, skuteri su rezervisani za A1 i A2 kategorije!

 

Ali R za početak, mis'im stvarno!

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam vise tipova motora ali meni najvise odgovaraju enduro motori :D
Krenuo sam sa skuterom od 50 kubika, Suzuki Lets 2, zatim sam imao Yamahu Majesty 250, pa Hondu Transalp XL600V, pa sam otisao u nejked vode sa Jamahom XJ600 i posle par meseci opet se vratio u enduro vode sa Yamahom, SuperTenere750 :)

 

 IMG_20150221_150441.jpg

 

 IMG_20150221_150534.jpg  IMG_20150518_191134.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za A se obučava i polaže na nekom većem motoru koji ima brzine, skuteri su rezervisani za A1 i A2 kategorije!

Ali R za početak, mis'im stvarno!

Nisam mislio da je najbolji za pocetak - upoznavanje sa dvotockasima, rekao sam da bih ja od njega krenuo.

A i u ostalom sto da ne. One fore kao " pocecu sa puntom dok se malo ne naucim" mislim da su glupe. Kola ko kola, motor ko motor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam počeo sa Gilerom Runner prije 13 godina, pa jedno leto malo bratovog DT125 po seoskim putevima... vreme je za nešto jače, ali polako... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegi Srdjos, mogu da preporucim Sportcity 250. Imam ga od 2010. sa 7000km i sada ima 22000km i nikakvih kvarova nije bilo, redovno je odrzavana i vodi se racuna o svemu.

Skuter je fantastican za grad. Trosi 3.2-3.5L po gradu, dodje do 110 na sat, ko od sale, 130-135 je maksimum. Koci brutalno (dva diska napred, jedan pozadi), ne uvija se pri promeni nagloj promeni pravca. Ja sam zaljubljen u taj model.

Isao sam 2010. u Crnu Goru sa njim, i za taj put je odlican, taman mu je putna brzina optimalna za uslove puta 90-110 na sat. Nama zastoja, samo pretices i za to ima taman snage. Potrosnja mi je bila ispod 3L na otvorenom bez stednje u voznji. 

Ono sto mu je mana, meni nije, sto je krut i mozda mali za dve osobe ako su krupnije.

 

Ostalo sve u superlativu.

 

Posto ga slabo vozim, dao sam ga bratu i sada ga on djira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info.

To sto ti pises sam isto procitao na nekoliko foruma, svi pisu u superlativu za njega. Imao sam priliku da provozam sportcity ali onaj od 200 ccm i sve sto je napisano stoji.

Jos sam da nadjem odgovarajuci za pazar, 250 ccm naravno

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel isao neko sa 50ccm na more? :) Ili tako neka dalja destinacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...