Jump to content
FAS Goran
phantom

Koliko ima bajkera među nama? / skuteri, polaganje za A

Recommended Posts

Gotova sezona moto šampionata za ovu godinu. Vrhunski vikend, prelepo vreme u oktobru i puno takmičara na poslednjoj trci na Navaku.

Dupla trka, i subotu i nedelju.

 

IMG_20201004_161233.jpg

 

IMG_20201005_085408.jpg

 

IMG-89955d45886b27870b16f9232f24ac15-V.jpg

 

IMG_20201003_123730.jpg

 

IMG_20201003_160649.jpg

 

nešto za Milutinca  :thumbsup:

IMG_20201003_123722.jpg

 

a bio je i interesantan Safety Car

IMG_20201003_145326.jpg

 

 

btw, zatvorena sezona i poslednjim moto skupom u 2020. uz defile kroz NS i super skup na sajmu. Bilo je i izlagača, skoro kao sajam, bilo je i nekih Classic automobila, ma bilo svega. Top vikend!

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti to kolega svaku sezonu sa novom makinom?

Ja se vežem ko dete za igračku,pa mi sve žao da se rastanemo...:laughing:

Biće malo sitnih esteckih sredjivana,auspuh planiram da ofarbam pošto se malo oljuštio na par mesta.

Inače zapala mi je za oko yamaha mt07,čitao komentare,gledao test...no polako.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih trideset tisuća kilometara se družim s ovim. Nikad bolje vozilo nisam imao, bilo na dva ili četiri kotača. Doslovno peri-deri, vozi se kao igračka, vrhunski ovjes, kočnice brutalne... 

Oduševljava me svakim paljenjem.

 

mtr01.jpg mtr02.jpg mtr03.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, vi rokate motore. Ja iako imam 15 god staza na dva tocka, ipak nikad nisam zeleo da predjem sa maxi skutera.

A probao sam svasta nije da nisam. 

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lagano u pripremama za sezonu. 

Upecah ga na aukciji u CH kao neispravnog, pa uskoro krećem sa poslom. Do 01.04. sam nadam se na biiip(nemam pojma zašto ne može da upiše lokativ imenice konj, već piše biiip) ...:)...korejanskom...

 

IMG-b749158dd5404f27c0f876eb8ae23b9b-V.jpg

IMG-f19410b7e5ea2b18d85097220399fa18-V.jpg

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec otvorio sezonu prosle nedelje :D 

Kurbla je odlicna stvar za otvaranje sezone jer se akumulator ne maltretira.

 

Prosli smo proslog vikenda oko 100km na motoru i bas mi je prijalo. Nisam neki tip koji voli da divlja, ali prakticnost parkiranja gde god i mogucnost provlacenja su divne stvari za BG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne volim na motor na ispod 20°C, ali uzeleo sam se prakticnosti. Na nizim temperaturama treba oprema, pa ti vruce kad stanes, pa muke ako krene kisa,..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još koji stepen da ugreje i skidamo ciradu sa max-a.

Radilo se preko zime na otklanjanju nekih sitnih nedostataka koji su mi upadali u oči tako da smo spremni :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel se polaze samo voznja ili i poznavanje propisa?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

Ako je u dozvoli upisana AM kategorija, onda se moze voziti moped do 50 kubika cija max brzina ne prelazi 45 km/h

 

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jel se polaze samo voznja ili i poznavanje propisa?  

 

Da, polazu se i testovi i voznja

 

 

Sve i to za svaku A posebno

Da ako polazes odvojeno za AM, A1 i A2. Ako polozis za A, dobijas sve prethodne

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako je u dozvoli upisana AM kategorija, onda se moze voziti moped do 50 kubika cija max brzina ne prelazi 45 km/h 

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока

 

 

 

AM imam upisano ali ne mogu nista jace od tih 50ccm... A iskreno misim da mi preko 250 ne bi ni trebalo...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

PS ko ce sad da se zeza sa testovima i knjigom opet sa 50god jbga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam naj svežiji sa polaganjem A kategorije pa da podelim iskustva.

Polagao sam 2019-te,imao sam AM kategoriju i B.Predavanja ne moraš da slušaš,prvu pomoć ne moraš da polažeš odvojeno i moraš da imaš više od 24 godine.Kada sve položiš dobijaš "probnu" vozačku na dve godine bez obzira na to koliko imaš godina ili koliko dugo poseduješ vozačku dozvolu druge kategorije.Znači alkohol 00,posle 23h ne možeš da voziš,smanjena brzina....i sve što sleduje za probne vozače....

I još jedna po meni nebuloza velikih razmera....dobijaš A kategoriju i po zakonu ne bih smeo da voziš niže kategorije pošto u probnoj dozvoli ti unose samo velikoA a kategorije A1 i A2 ti upisuju kada dobiješ stalnu vozačku...

Plastično rečeno ,ja sada mogu da cepam nekog R-a od 1000cm3 a mog maxa od 250cm3 ne bi smeo....brateeee!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si siguran za te 2 godine probne bez obzira na godine vozackog staza? Ako je to tacno, to je nesto bas novo. Meni su samo dodali A u dozvolu kad sam polozio.
@alfini0507
Nemoj da brines za testove. Ako imas iole mozga, prodjes jednom kroz sve probne testove koje ti oni daju i to je to. Nista knjiga ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...